Skocz do zawartości

[Max.8000] Sztywniak ze sportowym zacięciem.


aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

venom2000, dnia 16 Sty 2017 - 7:24 PM, napisał: Kona Poland - Wyłączny dystrybutor rowerów Kona na terenie Polski. Kona Poland - Wyłączny dystrybutor rowerów Kona na terenie Polski. Nie takiej geometrii szukam.Bardziej sportowa mi odpowiada.Niemniej jednak dzięki za kolejne propozycje...
Rozumiem że to nie będzie pierwszy Twój 'współczesny' rower mtb i swoje preferencje opierasz na swoim doświadczeniu? Na czym jeździłeś dotychczas???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałeś też pod uwagę 27,5" a klepane są same "kobyły"

 

Cały czas mocno biorę pod uwagę 27,5" i nie mam parcia na duże koło jak i karbon choć wcześniejszy rower miał ramę karbonową.

 

 

 

siodle to na szutrach i szosie lubię wstać na pedały

 

 

Też preferuję taki styl jazdy...

 

 

 

Specialized: EPIC HARDTAIL  

 

Podoba mi się ale zarówno on jak i wymienione Gianty to cena 10-11k a tyle nie dam... 

 

 

 

 

 

Do takiego profilu jazdy jaki kolega preferuje to ciężko nawet znaleźć uzasadnienie dla 27,5 a ściganckie geo ramy to już zupełna abstrakcja

Jak widzimy sportowych geometrii ram nie brakuje. Uzasadnienie jest proste fajnie mogę się poskładać na płaskich odcinkach oraz przyjąć odpowiednią pozycję na stromym podjeździe.

 

za 4 kupił mtb typowo w teren, a za drugie 4 jakiegoś gravela

 

 

I oba będą przeciętne...

 

 

 

"Jaki największy blat wejdzie do mojej korby?"

 

Tak będzie bo np.gdybym zdecydował się na haibike fred 7.6 czy też 7.2 to napęd idzie do wymiany i wydaje mi się to logiczne.Po to są części na rynku aby dobrać pod swoje potrzeby i preferencje.

 

 

to chciałbym uzmysłowić koledze że ... dymać 100 km po asfalcie i szuterkach mtb o sportowym geo jest satysfakcjonujące tylko dla rowerowego masochisty Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał koledze że najlepiej "spełni jego oczekiwania" jakiś przebrzydły cross

Jeżdżę tak od lat i daje radę sprawia mi to przyjemność .Cross nie spełni moich oczekiwań z tego względu,ze lubię czasem pojeździć szlakami.Zastanawiałem się na gravelem i mam nawet upatrzone parę modeli ale to może kiedyś...

 

 

Skąd wiesz, że kolega nie złapie bakcyla i nie zacznie więcej śmigać w terenie W każdym razie zwiększy swoje szanse wybierając coś o sportowej geometrii, tym bardziej że taką preferuje. Temat jest w końcu o MTB, a nie o crossie, czy szosie i nawet jeśli częściej będzie to w proporcjach 50 % asfalt / 50 % teren, to z myślą o nawet sporadycznej przygodzie w terenie nie można nikomu takiego sprzętu odmówić.

 

Ze względu na to,że muszę kupić jeden rower w miarę uniwersalny wybór padł na mtb. Sam teren mnie nie kręci choć gdybym miał dwa rowery dedykowane pod określone cele to kto wie może bym się skusił na jakieś enduro.

 

 

 

Rozumiem że to nie będzie pierwszy Twój 'współczesny' rower mtb i swoje preferencje opierasz na swoim doświadczeniu? Na czym jeździłeś dotychczas???

 

Nie wiem co kolega rozumie przez słowo współczesny?Nie miałem do czynienia  z dużym oraz średnim kołem bo wcześniej jeździłem na jeszcze niedawnym standardzie 26".

Proszę to mój poprzedni rower...

http://archiv.rockmachine.us/en/archiv/2011/xc-racing/team-50.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten Spec kosztuje katalogowo 7 k bez złotówki : https://www.speciali...hardtail/115227  ( jak chcesz, to na priv podam Ci namiar na gościa, który niedawno miał rozmiar M na sklepie ).

Pewnie da radę coś urwać z tej ceny lub dogadać wymianę np. hamulców.

Speca można kupić tylko stacjonarnie.

Rock Machine zacny sprzęt :icon_cool:

W obecnym rowerze mam taką samą - niestety wycierającą się korbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten Spec kosztuje katalogowo 7 k bez złotówki : Specialized: EPIC HARDTAIL  ( jak chcesz, to na priv podam Ci namiar na gościa, który niedawno miał rozmiar M na sklepie ). Pewnie da radę coś urwać z tej ceny lub dogadać wymianę np. hamulców.

 

Jest ładny i biorę po uwagę dodatkowo w okolicy jest Twomark więc zapewne będzie możliwość przymiarki i oględzin. Nie jestem od jakiegoś czasu  zaznajomiony zbytnio z osprzętem rowerowym i nie siedzę w nowinkach technicznych i proszę powiedz jak ten Spec wypada na tle konkurenci od Haibike Meridy czy Authora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Haibike jest lepiej wyposażony, Author na pełnym XT również, a Merida 800 porównywalnie, z tym że posiada obie osie boost, których Spec nie ma ( jednak ma obie osie sztywne ).

Na polskiej stronie nie widzę jednak : http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/mtb-hardtails/27-5-hardtails/2017/big-seven-800-6411.html  , która byłaby dość ciekawą opcją, bo to średnie, a nie duże koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym jeździłeś dotychczas???

Kellys Saphix,Accent Peak,Dartmoor Primal a obecnie On-One Parkwood i wszystko na 29" oparte na osprzęcie,Alivio,Deore,Sram GX1 obecnie

Jakieś pytania konkretnie jeszcze czy zadowoliłem ciekawość?

W Polskich górach gościłem wielokrotnie na każdej z tych maszyn a obecnie mieszkając w Szkocji mam wokół siebie mnóstwo terenu górskiego to tak pro forma gdyby padło pytanie czy byłem i jeździłem

Jeżeli chodzi o rowery Kony to są bardzo dobre ramy lecz osprzęt w nich jest skandaliczny za te pieniądze w Polsce

Jak to mawiają moi znajomi Wyspiarze "Wy Polacy nie jesteście narodem wymagającym więc macie to co Wam dają"

A TO jest to co Dają tutaj za te same pieniądze    https://www.winstanleysbikes.co.uk/product/66808/Kona_Process_111_29er_2014_Bike

https://www.winstanleysbikes.co.uk/category/1549/All_Hardtail_Bikes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę,że padło już tak dużo propozycji iż nadszedł czas na wyłonienie faworytów.W grze zostają więc:

 

1)Haikbike Freed 7.6 cena 7300zł

 

2)Merida Merida Big Nine 6000 2016r. cena 8099 zł myślę,ze do negocjacji.

 

3) Merida Big Seven XT 2015 lub 2016 8599zł myślę,że jest szansa zbic cenę na 8000zł.

 

Pojawił się nam też czarny koń a właściwie to zielony...

4)Specialized Epic Hardtail  6999zł 

 

Jestem na etapie dzwonienia i negocjacji cen.Jak tylko znajdę dzień wolnego jadę na przymiarki. :icon_cool:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chciałbym uzmysłowić koledze że ... dymać 100 km po asfalcie i szuterkach mtb o sportowym geo jest satysfakcjonujące tylko dla rowerowego masochisty :teehee: Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał koledze że najlepiej "spełni jego oczekiwania" jakiś przebrzydły cross :yucky:

 

Bez urazy ale masz spaczony obraz tego jak jezdzi się po górach w taki sposób. Objedz sobie Babią do okoła w tym pokręć z 30km po słowackich szutrach a zrozumiesz w czym rzecz. Czemu rower typu cross to kupa na takie warunki. A czy 100km to dużo biorąc pod uwagę, że przy tym profilu jazdy bywa, że 50% przebiegu to szybkie agresywne zjazdy. Raczej nie. 

 

 

@aktywny zapodałem Ci tego Speca bo jest to jeden z nielicznych 29er na którym przy Twoim wzroście powinieneś się czuć dobrze. Jeszcze raz powtarzam wjazd szosą na taki Salmopol z kijową geo na 29er będzie mordęgą w porównaniu do tylko średniego 27,5". 

Co do technicznych spraw to po pierwsze w tej klasie cenowej masz już albo GX'a albo XT z SLX'em czyli wystarczające i porównywalne grupy do takiej jazdy. W tym Epicu masz już napęd 2x czyli to co musi być. Jest Reba i jest dobrze dobrany napęd. Nawet pomyśleli i wsadzili ciut lepszą tylną zmieniarkę XT. W ramach negocjacji warto zmienić tylko manetki na XT. Hydraulika to odpowiednik Deore więc nieżle. Są osie sztywne a sam napęd nie rujnuje budżetu przy eksploatacji. Jest zwykły bębenek a nie XD co też jest plusem. Resztę kasy zostawiasz na inne wydatki a część na inne opony z przejściem na bezdętkę. 

 

W temacie XTC to w zależności od sklepu od wyjściowej ceny masz 15-20% rabatu. Tak czy inaczej ponad budżet ale nie wiele. 

 

Meridy są bardzo w porządku ale musisz podać konkretne modele. Kojarzę Big. Nine 6000 na ponad 11K więc to chyba nie o tą się rozchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie cross więc co pozostaje?? Przełaj, kolarka, ...??

Ja tego crossa podałem tak żartobliwie ('przebrzydły cross'')  bo to standard na forum że jak ktoś pisze że jeździ na wycieczki po 100 km na asfalcie i szutrach i chce do tego mtb to znajdzie się wielu którzy na siłę będą wciskać mu crossa... Mi chodzi o to że jeśli ktoś szuka roweru który spełni jego oczekiwania, to maszyna z 700 mm kierą, mostkiem 70 mm i typowo górskim napędem (stopniowanie kasety 11-42) oraz na oponach w teren... na asfalcie i szuterkach będzie słabiutka jak barszcz. A z drugiej strony jak spróbujemy go 'przystosować' do asfaltu to w terenie (zwłaszcza górzystym) będzie jeszcze gorzej... Kolega już podjął decyzję więc nie ma o czym gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O czym Ty mówisz - twierdzisz, że na asfalcie da się podjechać tylko na szosowych oponach, czy jak :icon_question:

A może przy zjeżdżaniu z asfaltu na szutry i na odwrót trzeba się będzie zatrzymać i wymienić korbę :icon_question:

Nie trzeba tu nic przystosowywać, bo nawet w niezmienionej konfiguracji ( zresztą co tu zmieniać - można, ale nie trzeba ) da radę i na szutrach i na asfalcie, także niech Cię głowa o to nie boli.

Rozumiem, że masz odmienne zdanie i czekam z niecierpliwością kiedy się przesiądziesz na cross'a - już kibicuję, bo przecież cross dobry jest na wszystko :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że masz odmienne zdanie i czekam z niecierpliwością kiedy się przesiądziesz na cross'a - już kibicuję, bo przecież cross dobry jest na wszystko :icon_lol:
Nie przesiądę się, bo nie wyjeżdżam z lasu :thumbsup: 

 

 

da radę i na szutrach i na asfalcie,
Mój Ś.P. Wigry 3 też dawał radę :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ja już wyrażnie napisałem co bym zrobił na miejscu autora tematu ...

 

Osobiście jakbym miał 8 patyków na rower (przy takich trasach) to bym za 4 kupił mtb typowo w teren, a za drugie 4 jakiegoś gravela. A tak zacznie się zaraz rzeźba... "Jaki największy blat wejdzie do mojej korby?","Jakie opony na asfalt i szutry?" itp. itd.

 

 

Ale przecież po lesie też można pośmigać na crossie,
Więc odpuść sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal @Alsew nie ogarniasz. Powiedzmy, że jedziesz gdzieś z rejonu Bielska przez Zimnik na Skrzyczne. Potem na Malinowską i szutrami do Wisły. Dalej wspinasz się szosą na Salmopol i do domu. Jak jeżdzi założyciel tematu nie wiem ale ja nadal w ten sposób jeżdzę. Nie jesteś mi wstanie zaproponować niczego innego niż MTB. Pozostaje kwestia doboru napędu co ustalono, że musi być 2x i opony co jest osobnym tematem. Rower typu gravel nie poradzi sobie na odcinkach szlakowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tym bardziej cross ...

Dobra, koniec tematu cross'a, bo to już robi się nudne.

@ Alsew

Trochę nie ogarniam jak to sobie wyobrażasz logistycznie - tzn. jak asfalt, to tylko asfalt i analogicznie z terenem :icon_question:

A jeśli trasa wypada właśnie pół na pół, to co - rzut monetą, czy jak :icon_question:, albo ktoś podstawi drugi rower w umówionym miejscu  :icon_question:

MTB na asfalcie to może średnia przyjemność, ale gravel w cięższym terenie to już pomyłka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiedzmy, że jedziesz gdzieś z rejonu Bielska przez Zimnik na Skrzyczne. Potem na Malinowską i szutrami do Wisły. Dalej wspinasz się szosą na Salmopol i do domu. Jak jeżdzi założyciel tematu nie wiem ale ja nadal w ten sposób jeżdzę. Nie jesteś mi wstanie zaproponować niczego innego niż MTB.
Ok. Nie znam terenu tak jak Ty, więc jeśli tak mówisz to, przyznaję Ci rację... HT XC po dopasowaniu będzie najlepszy.

 

 

Trochę nie ogarniam jak to sobie wyobrażasz logistycznie - tzn. jak asfalt, to tylko asfalt i analogicznie z terenem :icon_question: A jeśli trasa wypada właśnie pół na pół, to co - rzut monetą, czy jak :icon_question:, albo ktoś podstawi drugi rower w umówionym miejscu :icon_question: MTB na asfalcie to może średnia przyjemność, ale gravel w cięższym terenie to już pomyłka.
  Ja rozumiem że dla Ciebie jedyny słuszny rower to mtb, ale ludzie bez doktoratu  z logistyki zwiedzają całą Europę na gravelach i nie dzwonią po kumplach żeby im 'podstawiali drugi rowery w umówionym miejscu' bo się droga skończyła :teehee: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Alsew, pisałem to już nie raz i napiszę po raz kolejny - DOBRY/DROGI MTB będzie lepszy na asfalcie niż TANI cross. Na nic tu się zdają cienkie opony czy twardszy napęd, wystarczy, że tani cross ma kiepskie koła oraz słaby napęd i nie ma szans z dobrym MTB nawet w wersji mocno uterenowionej.

 

Oczywiście, jeśli MTB będzie miał napęd 1x, to będzie miał problemy, ale z napędem 2/3 x będzie na pewno szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @KrissDeVelnor Zresztą wczytuj się w to co pisze autor tematu... 

 

.Zastanawiałem się na gravelem i mam nawet upatrzone parę modeli ale to może kiedyś...

 

 

@Alsew, pisałem to już nie raz i napiszę po raz kolejny - DOBRY/DROGI MTB będzie lepszy na asfalcie niż TANI cross.

Boże a ten znowu z crossem... umiesz czytać ze zrozumieniem czy czas wrócić do podstawówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...