Skocz do zawartości

[Max.8000] Sztywniak ze sportowym zacięciem.


aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

BIG.NINE 800 - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów , albo : BIG.NINE 5000 - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów  

Fajne propozycje biorę pod uwagę. Przy 29 to chyba 17" z tego co widzę po parametrach ramy,niepokoją mnie małe wymiary rury podsiodłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, dla Ciebie 17 " będzie OK - długość górnej rury jak i przekrok ( podają 74 cm ).

Ja mam 180 cm i jeżdżę na ( za przeproszeniem ) kurewsko zwrotnym, ale i nerwowym 27,5 " i na razie jest mi z tym dobrze.

Może kiedyś będzie 29 ", może ...

PS

Wpadł mi w oko Spec Epic HT, ale na razie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.Preferuję jazdę w terenie mieszanym 50/50(asfalt,teren) z tym,że lubię też robić dłuższe wycieczki +/- 100 km często gęsto ze zdecydowaną przewagą szutrów i asfaltu.
Jak dla mnie do takich zastosowań napęd z jednym blatem to pomyłka... Chyba że unikasz zupełnie cięższego terenu i wsadzisz tam blat 36-38T. Żeby móc poszaleć w terenie potrzeba blatu 30-32 T, a taka konfiguracja będzie skutkować częstym używaniem najmniejszych zębatek kasety przy jeździe po asfalcie i szutrach oraz szybkim ich zużyciem... Jak masz worek kasy na kasety i łańcuchy to spoko :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brzydki ten author strasznie, z podanych modeli sam bym wziął superiora z napędem 2x10/11. Jeśli sporo chcesz jeździć po asfalcie i szutrach to zapomnij o napędzie 1x, będziesz musiał zmieniać.  

 

Jak dla mnie do takich zastosowań napęd z jednym blatem to pomyłka... Chyba że unikasz zupełnie cięższego terenu i wsadzisz tam blat 36-38T. Żeby móc poszaleć w terenie potrzeba blatu 30-32 T, a taka konfiguracja będzie skutkować częstym używaniem najmniejszych zębatek kasety przy jeździe po asfalcie i szutrach oraz szybkim ich zużyciem... Jak masz worek kasy na kasety i łańcuchy to spok

Zgadza się Panowie dlatego wcześniej użyłem słowa "nieszczęsny".Myślę ,że przy zakupie nie będzie problemu z podmianką... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydki ten author strasznie,

O gustach się nie dyskutuje :woot:  Na tej stronie są wyjątkowo kiepskie zdjęcia... tak wygląda ta rama u kolegi z forum @siemalysy - Egoist http://www.forumrowerowe.org/topic/121750-650b-pokaz-swojego-650b-i-napisz-o-nim-dwa-zdania/page-57  ostatnie posty na stronie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korby z jednym blatem (te od shiman) mają gniazda na młynek , po zmianie zębatek , dołożeniu przedniej przerzutki i manetki robisz z tego bez problemu 2s

Dziękuję za cenną poradę.Jak będzie potrzeba to pokombinujemy tak żeby było dobrze. ;) 


 

 

Korby z jednym blatem (te od shiman) mają gniazda na młynek , po zmianie zębatek , dołożeniu przedniej przerzutki i manetki robisz z tego bez problemu 2s.

A jak to się ma do napędu sram w tym modelu.Czy będzie możliwe włożenie 2 blatów z przodu a c oza tym idzie bezproblemową wymianę napędu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obejrzyj sobie tego Silverback'a : http://allegro.pl/new-silverback-syncra-xtr-sid-crest-10kg-wyprzedaz-i6643870606.html

Może rama nieco kontrowersyjna w formie ( główka ramy ), ale cała reszta :woot: ( może poza znowu średniej szerokości kierą i stopniowaniem korby, ale to by mogli poprawić w cenie ).

Twój rozmiar, no i ta waga :icon_cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co ma do tego linia łańcucha skoro korba jest ta sama dla 1s i 2s a różnicę robią zębatki.
To ciekawe skoro przerabiając napęd w rowerze gdzie masz 3 blaty wystarczy tylko odkręcić patelnię i młynek, bo środkowy blat znajduje się idealnie na środku. A jak chcesz przerobić korbę 2x na 1x to musisz skorygować linię łańcucha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do napędu sram w tym modelu.Czy będzie możliwe włożenie 2 blatów z przodu

Korby Srama (nie wiem czy wszystkie) pod 1s nie mają zazwyczaj gniazda pod młynek tak więc tu nie powalczysz.

 

 

To ciekawe skoro przerabiając napęd w rowerze gdzie masz 3 blaty wystarczy tylko odkręcić patelnię i młynek, bo środkowy blat znajduje się idealnie na środku. A jak chcesz przerobić korbę 2x na 1x to musisz skorygować linię łańcucha!

 

A coś takiego jak offset jest ci znane ? Shimanowskie dedykowane zębatki pod 1s to uwzględniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie tego Silverback'a : http://allegro.pl/new-silverback-syncra-xtr-sid-crest-10kg-wyprzedaz-i6643870606.html

Może rama nieco kontrowersyjna w formie ( główka ramy ), ale cała reszta :woot: ( może poza znowu średniej szerokości kierą i stopniowaniem korby, ale to by mogli poprawić w cenie ).

Twój rozmiar, no i ta waga :icon_cool:

 

a ten Silverback miał testy zderzeniowe z żelbetonową ścianą że mu główka tak spuchła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało się rozpisujecie panowie na temat wspomnianego Scotta oraz wymienionego w wątku Gianta.  Odstają sprzętowo czy może za bardzo oklepane i warto spróbować czegoś od mniej znanej i popularnej konkurencji?

 

Brałeś też pod uwagę 27,5" a klepane są same "kobyły". Ostatnimi czasy dość solidnie przekonałem się do 29er bo mam taki sam wzrost ale nie do takiego profilu jazdy jaki preferujesz. Moim zdaniem powinieneś iść w średnie koło. 

Co do Gianta to sam musisz zdecydować choćby na kolory ale co by nie pisać najlepsze geo ma jednak średnie koło. Model 2 do dostania za 9K i jest kompletny do Twojego zastosowania. 

Co do 29er to jesteś niski a zupełnie nie patrzysz jak potencjalnie będzie Ci się na czymś takim jechało 100km po górach szutrami czy asfaltem. O ile w ternie ja lubię z dupskiem na siodle to na szutrach i szosie lubię wstać na pedały. Nie jest dużo ram w tym rozmiarze, które by mi spasowały. Najbliżej jest Specjalized Epcic HT. Tylko tu jest alu rama. Mi nie przeszkadza ale Ty jak widzę celujesz tylko w karbon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu można by się zastanawiać czy 27,5 " : https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced--2   , czy 29 " : https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-29er-1dot5-ltd

Oba pewnie udałoby się wyrwać za podobną kasę, a ten na dużym kole ma osprzęt grupę wyżej i ramę z boost'em - choć akurat w średnim kole może nie jest on konieczny, czy porządany tak jak w dużym.

Co ciekawe Advanced 2 w porównaniu do 1.5 LTD ma w rozmiarze 18 " krótszą o 1 cm górną rurę, ale dłuższy o 0,5 cm tylny trójkąt przy tym samym rozstawie osi.

Spec jest dość wyjątkowy jak na 29 ", bo z suchych danych w rozmiarze M ma geo : https://www.specialized.com/pl/pl/men/bikes/mountain/cross-country/epic-hardtail/115227   jak mój 27,5 " ( zresztą zbliżoną do w/w Advanced 2 - oprócz kąta główki ramy reszta się pokrywa i jest nawet krótszy o 1 cm ) i to jest piękne :icon_cool:

Czy nie wygląda zaj ... ? w kolorze zielonym ( rama M ) :

13659027_1729700543959339_72439208653462

 

, a w USA ( w każdym razie nie u nas ) jest jeszcze w powiedzmy stealth : https://www.specialized.com/us/en/men/bikes/mountain/cross-country/epic-hardtail/115227

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałeś też pod uwagę 27,5" a klepane są same "kobyły".

Ja wrzuciłem dwa Authory 27,5 :thumbsup:

 

przekonałem się do 29er bo mam taki sam wzrost ale nie do takiego profilu jazdy jaki preferujesz. Moim zdaniem powinieneś iść w średnie koło.

Do takiego profilu jazdy jaki kolega preferuje to ciężko nawet znaleźć uzasadnienie dla 27,5 a ściganckie geo ramy to już zupełna abstrakcja. Ale co kto lubi... Osobiście jakbym miał 8 patyków na rower (przy takich trasach) to bym za 4 kupił mtb typowo w teren, a za drugie 4 jakiegoś gravela. A tak zacznie się zaraz rzeźba... "Jaki największy blat wejdzie do mojej korby?","Jakie opony na asfalt i szutry?" itp. itd. Ale lans na dzielni będzie! :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będą Beskidy, to nie ma co się czepiać, nawet jeśli połowa będzie po asfalcie.

Ja się nie czepiam tylko jak czytam taki tekst

 

Preferuję jazdę w terenie mieszanym 50/50(asfalt,teren) z tym,że lubię też robić dłuższe wycieczki +/- 100 km często gęsto ze zdecydowaną przewagą szutrów i asfaltu.Szukam roweru który spełni moje oczekiwania

to chciałbym uzmysłowić koledze że ... dymać 100 km po asfalcie i szuterkach mtb o sportowym geo jest satysfakcjonujące tylko dla rowerowego masochisty :teehee: Aż się dziwię że jeszcze nikt nie napisał koledze że najlepiej "spełni jego oczekiwania" jakiś przebrzydły cross :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skąd wiesz, że kolega nie złapie bakcyla i nie zacznie więcej śmigać w terenie :icon_question:

W każdym razie zwiększy swoje szanse wybierając coś o sportowej geometrii, tym bardziej że taką preferuje.

Temat jest w końcu o MTB, a nie o crossie, czy szosie i nawet jeśli częściej będzie to w proporcjach 50 % asfalt / 50 % teren, to z myślą o nawet sporadycznej przygodzie w terenie nie można nikomu takiego sprzętu odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skąd wiesz, że kolega nie złapie bakcyla i nie zacznie więcej śmigać w terenie :icon_question:
Za to trzymam kciuki :thumbsup:

 

z myślą o nawet sporadycznej przygodzie w terenie nie można nikomu takiego sprzętu odmówić.
Na rowerze za 4 patyki też można przeżyć niezłą przygodę w terenie, nie potrzeba do tego karbonu... ale jak kogoś stać to mu nie zabraniam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...