Skocz do zawartości

[Zlot Jednobiegowy] Singlova 2017 - czyli 2-gi Piknik Jednobiegowy w Kraju (23-25.06.2017)


maciejas

Rekomendowane odpowiedzi

Helios jest lekko walnięty i robi halo w kontrastach jakiś grzyb w nim albo coś , ale bokeh ma piękny i na części zdjęć drugi plan piękny, a zdjęcia nabierają uroku jak z wczasów w prl, sam mam heliosa i nie waham się go użyć ale ciężko z nim szczególnie że działa jako setka w Olumpiakusie

 

Model bardzo dobry i nareszcie trochę zaszalał i rozluźnił fotozwieracze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Heliosem to jest tak, że dużo zależy od konkretnego egzemplarza. Mój dla przysłony F2 nie łapie ostrości, dla F2.8 jest ostre pośrodku i wtedy wychodzi mega bokeh, a wszysko powyżej już normalnie, żadnego rozmycia, kontrast OK. Ale ja początkujący jestem i mogę nie widzieć że coś jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie bój, nie bój - to wszystko wina Heliosa. Zenitowy obiektyw idzie do lamusa, niestety. Rozmydlił wszystkie zdjęcia, niektóre nie nadają się do publikacji nawet po intensywnej terapii foto-sklepem.    Życie...

 

Hm dziwne mój tak nie robi, może grzybek? Zajrzyj może są jakieś włoski  w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak, organizujemy jakieś Stallove spotkanie jesienią? Nie wiem czy we właściwym miejscu pytam ale podejrzewam że osoby z tego grona będą stanowiły większość a nie chcę znowu zakładać nowych tematów. 

 

Wolałbym zaplanować sobie dany weekend wcześniej albo czekać czy termin ew. "spontana" wypali. 

 

Ja głosuję za planowanym rok temu i przewijającym się w rozmowach TPK. Termin w sumie bez znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja coś wspomniałem o fizycznej organizacji? Nie wiem jakiś uraz macie czy co? Zwyczajnie pytam czy jakieś plany są.

Organizujemy w sensie spotykamy się, czy to na "profesjonalnym" Stallovym czy spotkaniu w gronie miłośników stali. Na tym pierwszym nie byłem to widać nie wolno zabrać głosu...

Ale jak dobrze pamiętam to i zeszłoroczna Sowa okazała się wypałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a tak zupełnie na boku... jeszcze ciepła informacja pokazująca, że jak się chce, stara  i walczy to można wywalczyć.
Mała ale mocna grupa ze Szczecina co roku robiąca u nas wyścigi kurierów właśnie teraz na imprezie w Wiedniu wywalczyła organizację Mistrzostwa Europy Kurierów Rowerowych w Szczecinie na 2018r. Suuuper !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się misię przypomniało jak przespałem wnamiocie zdobycie i abdykację SSEC w Polsce 2018... kurierzy bywajo fajni ale jak sie zjada na EC to drżyjcie narody w wyobrazni wybieram zlot szkockich pomocy kuchennych na Alasce w tym samym terminie byle dalej od kurierki :D :D :D chociaż kurierzy z moich czasów to już pewnie leczą pluca i powyginane stawy w Kartoflowych Warach albo Złotych Plackach, lub latają ołowiowo kanabisowe dzióry ómysłu w Stworkach zawsze to blisko pruszkofa welodromowa.

Z antylove pozdrowieniem dla orgów pandemicznych i orków subtotalnych też.

Wale wszystkie imprezy w tym roku, nie mam już żadnych hamulców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(koledzy, czy Wy zrobiliście coś Markowi w tej Bydgoszczy?   :whistling:  )

 

oj Prezes, Prezes....

 

Przecie Marecki zawsze tak pisze i gada jak Słowacki na kwasie :)

 

Dawnoś z normalnymi ludziami nie przebywał, to zapominasz jak się zachowują ;)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań:

 

1

są plany zlotu w drugiej połowie 2017 ? ewnt gdzie i kiedy ?

 

2

ktoś jakiś czas temu przesyłał info o typowej grupie rowerowej z napędami jednorzędowymi... poproszę o przypomnienie, ewentualnie  może byśmy wydzielili takową tutaj ? bo są już np ostre koła. byłoby łatwiej łapać tematu z obszaru zainteresowań. bo np jeśli założy ktoś nowy temat o singlach to chyba nie otrzymam takiego powiadomienia i skazany będę na obserwację całego forumrowerowego.org i spam ?

 

3

czy w rowerach prezentowanych na fotografiach:

https://www.forumrowerowe.org/topic/212811-zlot-jednobiegowy-singlova-2017-czyli-2-gi-piknik-jednobiegowy-w-kraju-23-25062017/page-14?do=findComment&comment=2002863

mam na myśli te z pionowymi hakami i bez napinacza... regulacja napięcia łańcucha zrealizowana jest na mimośrodzie suportu ? no chyba, że ktoś spasowuje ilością zębów zębatek i półogniwami :)))

 

4

aktualnie używam roweru zbudowanego na starej ramie MTB Cr-Mo... z piastą torpedo i skośnymi hakami.

post-175659-0-38390600-1502355770_thumb.jpg

przy dłuższych stromych zjazdach, brakuje baaardzo przedniego hamulca. zdobyć przedni widelec 1" z mocowaniami pod zacisk hamulca tarczowego graniczy z cudem. wolałbym przód i tył jednakowy "tarczowy", raczej hydrauliczny niż mechaniczny... dlatego myślę nad kolejnym rowerem typu MTB. w takim typowym wystarczy demontaż przerzutek, zamiana wielotrybu na adapter i różnie ocenianego dodatkowego elementu w postaci napinacza. dlatego chyba będę celował w rowery jak Wasze.. z racji "dostępności" raczej z regulacją napięcia poprzez poziome hakami, mocowaniami pod zaciski hamulca tarczowego, kołami wyłącznie 26" tylko po jakich hasłach ich szukać ? mtb fixed ? modeli i producentów jest pewnie z kilkudziesięciu.. a wyszukiwarkach typu olx i allegro są limitowane ilości alertów po hasłach. akceptuje zakup tylko używanego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. nie ma planów na razie

 

Ad 2. ten temat zaspokaja popyt https://www.forumrowerowe.org/topic/115672-ss-mtb-jednobiegawcze-mtb/, dużo info jest też w tasiemcu https://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-faty-roznokolowce-29-mx-single-bezprzerzutkowce-bikepackingrafting-itp/

 

Ad 4. Ciekawy, ciekawy, ale tutaj tylko itr furga na fixie w terenie, pozostali mi znani mają wolnobiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! już zaprenumerowałem, chodź w drugim wskazanym linku jest zbytnia mnogość haseł :) tym samym liczy on już 500 stron. masakra :) przecież można było ładnie rozdzielić:

- Faty

- Różnokołowce i 29+

- MX, Single, Bezprzerzutkowce

- Bikepacking / rafting.. ktoś na szczęście wyłuskał jako oddzielny temat :) ta "dyscyplina" również mnie interesuje

 

najważniejsze, że są podobni zainteresowaniami :)

 

skromny toast za wszystkich !

post-175659-0-07817400-1502366421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...