Skocz do zawartości

[Zlot Jednobiegowy] Singlova 2017 - czyli 2-gi Piknik Jednobiegowy w Kraju (23-25.06.2017)


maciejas

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy może się domyślają, niektórzy antycypowali - ale teraz potwierdzam oficjalnie - piknik jednobiegowy zawita w tym roku do Bydgoszczy.
 
Komitet Organizacyjny (KO) w składzie - adamos, rambolbambol oraz maciejas - zapraszają między 23 a 25 dniem czerwca 2017 na rajd połączony z elementami niezupełnie poważnej rywalizacji. Chcemy Wam pokazać to, co w okolicznych trasach najlepsze, ale też zaprosić na towarzyskie spotkanie, nocne pogaduchy i dobrą zabawę.
 
Plan Singlovej 2017:
Piąteczek 23.06
do 19:00:          Zakwaterowanie
19:00 - 21:30:   Kolacja na mieście (wraz z dojazdami)
22:00 - 23:00:   Nocny patrol
 
Sobota 24.06
7:00 - 8:00:     Śniadanie
8:00 - 8:45:     Przygotowanie do rajdu
8:45 - 9:00:     Briefing przed wyjazdem
9:00 - 17:00:   Rajd właściwy
od 17:00:        Pranie, jedzenie i pitolenie
ok 22:00:        Nocny patrol 2
 
Niedziela 25.06
7:00 - 8:00:     Śniadanie
8:00 - 9:30:     Wymeldowanie, porządkowanie, itd.
9:30 - 14:00:   Zwiedzanie miasta na rowerach
 
 
Trasa głównego przejazdu

- Odcinki specjalne (ok 20 - 25 km)

W większości są to single prowadzące w lesie, często blisko zbiorników i cieków wodnych. Ścieżki na przemian wznoszą się i opadają o kilka metrów, więc odcinki są raczej wymagające kondycyjnie. Do tego należy spodziewać się luźnego podłoża, wystających cieńszych i grubszych i grubaśnych korzeni tworzących uskoki i zdradliwych drzew. Sporadycznie przydarzy się też dłuższy i stromszy zjazd i podjazd.

 

- Odcinki szutrowe (ok 35 - 40 km)

Nooo - szutrowe i wszelakiej maści leśne drogi. Służyć nam będą jako drogi dojazdowe do odcinków specjalnych, jednak nie bójta się - większość prowadzi przez dość urokliwe okolice. Raczej płasko. krótkimi odcinkami mogą pojawić się piaskownice.

 

- Łączniki asfaltowe (ok 1 - 2 km)

Minimalne minimum niezbędne do przejechania pozostałych odcinków. Czasem trzeba będzie przeciąć asfalcik, może podciągnąć kawałek, na przykład przez most. 

 

Apeluje z tego miejsca o przygotowanie:

miękkich przełożeń (na miarę Waszych łydek) 

szerokich kapci (na miarę Waszych ramek)

Teren jest dość trudny (ale jaki fajny!), co chwilę poprzecinany korzennymi uskokami, często próbuje nas zepchnąć do wody, opada i wznosi się na przemian. Trudno tam się rozpędzić do sensownej kadencji i trzeba manewrować i lawirować na niskich prędkościach - coś co jest wyjątkowo nieprzyjemne na twardych biegach.

 
 
Zakwaterowanie
- Miejsca noclegowe w ośrodku Cujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, o właśnie TU
- Noclegi w pokojach wieloosobowych, pościele, łazienki, miejsce do przygotowania herbaty
- Lokalizacja w centrum terenów zielonych, 15 minut od centrum Bydgoszczy (rowerem)
- Cena noclegu: 40 PLN / 1 noc / 1 osobę
- Koszt sobotniego obiadu: 18 PLN
- Koszt ogniska: 80 PLN (za całość)
- Śniadania, kiełby, nawodnienie: ~20 PLN / 1 osobę
- Możliwość dojazdu autem: przepustka kosztuje 5 PLN
 
Zgłoszenia
- Limit miejsc: 20 osób (bez KO-wców)
- Skopiujcie listę poniżej i dopiszcie swoją ksywę, podajcie dni pobytu na zlocie
- Proszę też o PW z: imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu
- Koszta: noclegi + składka na ognisko + składka na żarełko śniadaniowe (konkretne kwoty podam później)
- Zapisy zamknięte. Gdyby ktoś chciał dołączyć - proszę o pilne PW.
 
 
Warunki uczestnictwa

Ponieważ spodziewałem się pytań o zawartość cukru w cukrze - przygotowałem też formalne warunki uczestnictwa:

1. Warunkiem uczestnictwa jest przejazd rajdu na rowerze jedno-biegowym, to jest takim, w którym technicznie niemożliwa jest zmiana przełożeń w czasie jazdy lub postoju bez użycia narzędzi. 
2. W sytuacjach wyjątkowych i losowych organizator zastrzega sobie możliwość dopuszczenia do rajdu uczestnika na innych zasadach.
3. Organizator zastrzega sobie możliwość "usinglowienia" roweru uczestnika poprzez wykonanie prostych prac adaptacyjnych, na przykład demontażu komponentów, unieruchomienie wózka przerzutki, oklejenie wielotrybu, i tym podobne.
 
 
Lista uczestników

Zapisani


1. Ivan_MTB        (pt / sb / nd / +)      
2. Yarr                  (pt* / sb / nd)      pt niepewny
3. + Mariola          (pt* / sb / nd)      pt niepewny
4. MikeSkywalker (pt / sb / nd)      
5. Rysz                 (pt / sb / nd)      
6. IBNZ                 (pt / sb / nd)      
7. zukikiziu           (pt / sb / nd)      
8. Sobek82           (pt / sb / nd)      
9. akkwlsk            (pt / sb / nd)      
10. adamos          (sb)      przyjazd niepewny
11. rambolbambol  (pt / sb / nd)      
12. maciejas         (pt / sb / nd)      
13. itr                     (pt / sb / nd)      
 

Zainteresowani



14. Tomek21001  (pt / sb / nd)      
15. Piotrekrower  (?)      wyjazd niepewny
16. karolg  (?)      
17. Mateusz30  (sb)      
 

No to by było na tyle na ten moment!

 
PS.
Lokalesi chcący pomóc w organizacji proszeni są o wysyłanie PW do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Nie takie małe. Kazafazowa ma koniec roku i rozdanie dyplomów a chłopaków można by teoretycznie zerwać z przedszkola/podstawówki. Ale wiesz jak to tu wygląda...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy trzeba potwierdzić na 100% pobyt? 

Czy w terenie jest dużo piachu? 

Czekam na deklaracje do końca stycznia 2017. Wtedy się obaczy jak wygląda lista....

 

Piach kopny może się przydarzyć, ale raczej odcinkami. Nie będziemy robić z tego głównej atrakcji ;)

 

 

No to niestety, nie w tym roku. Szkoła i takie tam...

Ach wiem wiem, miałem nawet pisać o to do Cię... Niestety pasujący Ci termin jest spalony z innych powodów.

Może jednak uda Cię się.....

 

Uwaga: zapis:

- pt / sb / nd - oznacza 2 noclegi i 3 dni pobytu (2 dni plus piątkowy wieczór)

- sb / nd - to tylko jeden nocleg - wtedy prośba o dotarcie na start rajdu możliwie wcześnie rano 

 

Lista:

1. Ivan_MTB (pt / sb / nd / + )
2. Yarr (?)
3. + Mariola (?)
4. MikeSkywalker (sb/nd)
5. 
6. 
7.
....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ivan_MTB (pt / sb / nd / + )
2. Yarr (?)
3. + Mariola (?)
4. MikeSkywalker (sb/nd)
5. Rysz (pt/sb/nd) - czy juz od piatku to się okaże.
 

 

to raczej dopiszcie mnie do listy rezerwowej
 
Ty się Adam nie wygłupiaj!
 
 
Suplement: Czy Orgowie planują wyjść z info poza to forum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment priorytet to fr.org. Jeśli wystarczy miejsc - będziemy ogłaszać się lokalnie. 

Ale oczywiście nie trzeba być na fr.org, aby wziąć udział w zlocie - więc jeśli tylko znacie osoby zainteresowane - będą mile widziane, of course.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Poruszę delikatną kwestię ale czy któryś z orgów może już teraz jasno określić jak stoi kwestia "czystości" singli? 
Przyznam, że po ostatnim jurajskim pyskostrzale wolałbym dużo wcześniej usłyszeć który singiel zasługuje na pojawienie się w tak szacownym gronie a kto nie ma czego tam szukać...
Wypadło niewygodnie na pierwszy weekend wakacji (dzieci, świadectwa itd) i takie "drobiazgi" jak powyższy mogą szybko ułatwić mi decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako nie-posiadacz singla złożyłem Maciejasowi postulat, że uroczyste usunięcie linki z pancerzem i komisyjne owinięcie kasety taśmą klejącą, pomijając wybraną koronkę, klasyfikuje rower, jako "singla".

Iście w zaparte w ortodoksyjność, czystość i eugeniczność, zniechęci znaczną część zacnego towarzystwa z uczestnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...