Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia] Problem z linką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum.

A więc nie moge zmieniać biegów z tyłu gdy próbuje zmieniać biegi manetka strasznie szybko chodzi i tylko linka zwisa w pewnym momencie.

Nie wiem co robić

Pozdrawiam!

 

W którym miejscu zwisa? Przerzutka nie rusza się wogóle, czy tylko w jakimś zakresie?

Rusza się bardzo słabo.

Zwisa pod ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z rowerem czy z przerzutką i resztą napędu? 

Bo to zdjęcie tak jest w stanie pomóc jak foto twarzy przy złamaniu nogi...

 

Nie zastanawiałeś się przy swoim poziomie wiedzy żeby wdepnąć do jakiegoś serwisu? 

 

Patrząc na zdjęcie mam wrażenie że ten bajk jest w kiepskim stanie technicznym i wizualnym. Zanim zaczniesz cokolwiek z nim robić - umyj. Będzie łatwiej diagnozować problem i cokolwiek robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz problem z rowerem czy z przerzutką i resztą napędu?  Bo to zdjęcie tak jest w stanie pomóc jak foto twarzy przy złamaniu nogi...  
Z przerzutką. Jutro umyje rower i dam lepsze zdjęcia po prostu brudzi się od błota pośniegowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum.

A więc nie moge zmieniać biegów z tyłu gdy próbuje zmieniać biegi manetka strasznie szybko chodzi i tylko linka zwisa w pewnym momencie.

Nie wiem co robić

Pozdrawiam!

Gdy zmienie na 7 linka wychodzi z manetki

post-201946-0-75798500-1484394081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sama przerzutka działa gdy ruszysz ręką, bo mnie to ewidentnie wygląda na zastaną przerzutkę

Rower do gruntownego mycia i smarowania , dawno on chyba smaru i oleju nie widział

Swoją drogą można wyczyścić i przesmarować linkę plus pancerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że to wina pancerza i linki, zapyziałe i nigdy nie zmieniane, napchane wilgocią i syfem się klinuje. Wymiana linki i pancerza rozwiąże temat. Ewentualnie odwilż, bo założę się, że po odtajaniu roweru sytuacja wróci do normy co ewidentnie wskaże wilgoć za winowajcę. Ja jestem zwolennikiem uszczelniania układu, końcówki z noskami i rurki termokurczliwe sprawiają, że jeżdżę o wiele, wiele dłużej bez konieczności zmiany linka / pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum.

A więc nie moge zmieniać biegów z tyłu gdy próbuje zmieniać biegi manetka strasznie szybko chodzi i tylko linka zwisa w pewnym momencie.

Nie wiem co robić

Pozdrawiam!

Dzięki wszystkim za pomoc w poniedziałek podjadę do serwisu.

Temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...