Skocz do zawartości

[stery] jaki to rodzaj?


johnny606

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po dłuższej przerwie.

niedawno zdobyłem no-name ramę karbonową do poskładania roweru i napotkałem na wstępie małą zagwozdkę związaną z rozmiarem sterów jakich należy do niej użyć. nie do końca mogę jednoznacznie przydzielić im określony, ogólnie przyjęty rozmiar - może macie doświadczenie lub pomysł jakie stery dobrać? lub jakie redukcje?

 

wykonałem parę pomiarów suwmiarką elektroniczną mierząc w calach i mm. oto wyniki:

widelec, góra: 1,135" / 28,8 mm

widelec, dół: 1,3" / 33 mm

otwór w ramie, góra: 1,33" / 33,7 mm

otwór w ramie, dół: 1,58" / 40 mm

 

pozdrawiam, Johnny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś dokładne zdjęcia. Jak wygląda dół otworu w główce, jest na płasko czy pod kątem? Czy użyta suwmiarka była sprawna i czy była wyzerowana?

 

Zwykle w węglu (mtb) idą integry więc góra powinna mieć 41, 42 albo 44 a dół w przypadku tapera 52 albo 56. Na chwilę obecną nie wciśniesz tam nic nawet z niestandardowych cane creeków czy campów. Będzie trzeba frezować zapewne.

 

Odnośnie widelca to dół (w miejscu osadzenia bieżni) jeśli ma 33mm to wynikałoby, że pod standard 1 1/4" ale góra wtedy to 31,8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą elektroniczną suwmiarkę musiałem oddać, ale kupiłem analogową dobrej klasy.

fotki niestety nie są porażająco dobre :( w każdym razie coś tam obrazują

 

https://www.dropbox.com/sh/9gxpj54pc371hc0/AAAPCHq71pRNzEY2hngQdm9Sa?dl=0

 

generalnie

rurka dół: 33mm

rurka góra: 29mm

 

otwór jest stożkowy, nie wiem w którym miejscu mierzyć tak naprawdę ale:

dół większa średnica: 46mm

dół mniejsza średnica: 40mm

góra większa średnica: 42mm

góra mniejsza średnica: 34mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na większe średnice. Wszystko wskazuje na to, że masz dół IS47 a górę IS42. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami... IS47 jest pod rurę 1 1/4" (33mm średnicy przy koronie) ale góra pod typową 1 1/8. Wypadałoby wsadzić jeszcze dla pewności przymiar i określić czy kąty są 36 czy 45.

 

Np.: http://fsa-4207.kxcdn.com/wp-content/uploads/2016/08/NO.44E.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz masz wyznaczone is42 i is47 kąt 45. Łożyska powinny wejść w ramę praktycznie bez oporu. Jeśli jest inaczej - frezowanie główki. Zwróć uwagę żeby dolny ster był pod 1+1/4" a nie konwersyjny. W 200-250zl się zakup zamknie. Na pewno robią takie FSA, Ritchey, CaneCreek. Można to kupić w dwóch połówkach (ritchey, cc) albo komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...