Skocz do zawartości

[rower] Czy 160mm skoku to w rowerze do jazdy pod górkę za dużo?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, ale to już taka ostateczność. Dużo bardziej wolę pobawić się z tym co mam a ewentualnie poszukać jakiegoś Reigna czy podobnej ramy która - z tego co wynika z tego tematu na lżejszych kołach, z przełożonym amortyzatorem 160mm i tylko przy zmianie dampera na odpowiednią długość będzie lepsza. A kupno używanej ramy pod 26" czy nawet kół nie powinno być bolesne dla kieszeni.

 

Tak poza tym dodarłem do użytkownika Sody którą ma ją złożoną na podobnym widelcu bo Auronie, powietrznym damperze, napędzie 1x9 z zębatką 42T i pewnie nieco lżejszą i chwali że da się tym spokojnie jeździć po górach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już Autorowi na priva co może zrobić opisane szczegółowo a tu tak napiszę z grubsza, ustawienie dampera to podstawa a najlepiej kupno odpowiedniego np takiego jak ja mam Foxa DHX5 z platformą pro pedal i jeździ się naprawdę super mam ramę V10 ze skokiem 250mm odpowiednie ustawienie dampera i nie tracimy mocy na pompowanie zawieszenia do tego pedały kliki i jest bajka (ja nie śmigam w klikach bo się boje ;p) a co do zbijania wagi czy kół 27,5cala to moja koza waży tak z 18-19 kg na kołach 24 cale i problemów nie mam.

Wiadomo na mount everest nie podjadę bo to nie do tego rower ale na leśnych szlakach czy podjazdach daję radę, a NS Soda jest rowerem stworzonym do enduro i ja obstawiam ,że problemem jest damper i jego ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...