Skocz do zawartości

[stery] zintegrowane, karbonowa rama


blinkers13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie montażu sterów zintegrowanych w karbonowej główce ramy.

Łożyska dołączone do ramy wchodzą z dużym luzem, generalnie to po prostu układa się je w tych karbonowych miskach w ramie i tyle.

 

Jest to moja pierwsza rama kiedy miski nie są aluminiowe i zastanawiam się czy powinno mnie to dziwić, że tu ich nie ma i cartridge idą bezpośrednio na karbon? 

Czy trzeba tam dać jakiś specjalny smar lub pastę, aby się nie przemieszczały czy po prostu złożyć i docisnąć top capem?

 

Nie chcę, żeby się karbon wycierał przez zblokowane łożysko.

W supporcie jest to jednak spasowane na styk i podobno czasem nawet ludzie dają trochę smaru, żeby łatwiej weszło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjęciem to raczej nie ma szans by był problem, bo ten cartridge ma chyba 1mm luzu do wewnętrznej ściany główki sterowej, dlatego zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno jest wszystko w porządku.

Opierają się one tak naprawdę tylko powierzchniami stożkowymi i wydaje mi się, że mysi tam być tarcie aby łożysko się obracało, a nie ślizgało po powierzchni karbonu.

 

Smar chyba spowoduje dodatkowy poślizg, co wydaje mi się nie do końca logiczne.

Ten film: https://www.youtube.com/watch?v=pARonM0tFpM ,  jednak potwierdza to co napisałeś.

Mój mózg jednak ma problem, żeby to zaakceptować :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...