Skocz do zawartości

[RST 191] demontaż sprężyn


Remigiusz1978

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym się Was zapytać o możliwość demontażu sprężyn w moim amortyzatorze. Amortyzator to RST 191 a rower to Trek 3700 z 2007 roku. Budowa tego amortyzatora jest nieco inna niż w różnego rodzajach poradnikach o konserwacji amortyzatorów. Przede wszystkim górne koreczki nie są wkręcane i nie są przymocowane do sprężyn. W moim przypadku są to zwykłe koreczki zamontowane na wcisk. Odkręciłem dwie śruby z dołu amortyzatora i zdemontowałem zewnętrzną części amortyzatora. Razem z wewnętrznymi prowadnicami zostały sprężyny, których nie mogę zdemontować. Wygląda to tak, jakby sprężyny były jakoś zamontowane (zagniecione) wewnątrz wewnętrznych prowadnic. Czy jest możliwość demontażu sprężyn, czy też może nie szarpać się z tym, tylko przeczyści sprężyny, oraz wewnętrzne powierzchnie zewnętrznej części amortyzatora, posmarować wszystko ŁT i będzie amorek chodził idealnie. PS - rozebrałem go ze względów psychicznych - od nowości nie zaglądałem do niego, więc teraz postanowiłem zobaczyć co się kryje w środku. Dziękuję i pozdrawiam.

post-194934-0-48629100-1483904387_thumb.jpg

post-194934-0-12373400-1483904388_thumb.jpg

post-194934-0-60923600-1483904388_thumb.jpg

post-194934-0-47702100-1483904389_thumb.jpg

post-194934-0-07514600-1483904390_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcą wyjść po dobroci to nie siłuj się ,na goleniach widać punktowanie co świadczyłoby o montażu na stałe (to był jeden z podstawowych modeli to i konstrukcja najprostsza z możliwych). Wyczyść dokładnie (wewnątrz możesz wypłukać benzyną ekstrakcyjną) przesmaruj i złóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...