Skocz do zawartości

[XCR Coil 32 RL-R] Mały skok


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Suwmiarką można, próbowałem i szło całkiem ok ale ręką lepiej. Po odkręceniu pod korek wkładałem oring i dokręcałem ręką, potem nie było problemów.

 

Bez przesady, te nowe XCR nie są takie złe jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich podłącze się pod ten temat ponieważ również posiadam ten amorek. Podobnie jak u kolegi mój pracuje w połowie zakresu do max 70 % a moja waga nie jest jakaś mała (87 kg) zastanawiam się więc co zrobić czy rozbierać czy kupić nowy. Mam trochę wolnych środków, które i tak planowałem przeznaczyć na rower więc zastanawiam się czy warto coś zmieniać. Myślałem nad epixonem lub tańszym raidonem, cenowo jest spora różnica ale czy konstrukcyjnie są one aż tak rożne? Co byście poradzili ?

Edytowane przez cyganos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie to przede wszystkim różnica w medium ściskanym (mowa oczywiście o raidonie powietrznym) a przez to można ustawić charakterystykę ugięcia pod swoją masę i preferencję. Pozostałe różnice to mniejsza masa i być może (w zależności co to za XCR) możliwość regulacji tłumienia odbicia i większa trwałość. Raidona czy epixona możesz też przestawić na skok np. 120mm i ustawić bardziej miękką charakterystykę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że twardość sprężyny przy mojej wadze powinna być ok, wideł wybiera ładnie mniejsze nierówności i kamienie ale przy większych dziurach mam wrażenie że brak większego skoku wpływa na mój komfort jazdy. Czuję te dziury na kierownicy, szczególnie przy dziurawych i kamienistych zjazdach. Powiedzcie mi jeszcze czy elastomer to jest ten element zaznaczony na zdjęciu?

HDRIo0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jeśli małe nierówności tłumi dobrze a na dużych dobija to świadczyłoby to raczej o zbyt miękkiej sprężynie i wtedy wyjęcie elastomera będzie powodowało twarde, mniej przyjemne dla nadgarstków i całego ciała dobicia. W każdym razie popróbuj bo to nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...