Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Giant Roam - hamulce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam wymienić mojego Gianta Bouldera, wstępnie wybór padł na Gianta Roama model z tego roku [2017].

Rozważałem inne firmy ale tylko Giant ma maksymalną dopuszczalną masę tak wysoką (180kg), pasuje mnie też jego "górska" geometria. Rower używam do dojazdów do pracy, wycieczek weekendowych z namiotem oraz 2 razy do roku dłuższych wycieczek 500km -1000km po Europie. Rodzaj nawierzchni każda co się trafi, łącznie z szlakami górskimi [do 1000m]. Musi istnieć także możliwość zamontowania pełnych błotników - ciągnę przyczepkę z dzieckiem.

Problem jest, że nie wiem jakie hamulce wybrać, dotąd wystarczały mnie V-brake.

I tak do wyboru mam:

Giant Roam 3 - V-brake

Giant Roam 3 disk - tarcze mechaniczne tbk172 (Tektro Auris)

Gian Roam 4 - tarcze hydrauliczne SHIMANO M315

 

Czy warto się pakować w tanie tarcze ? a może tak a z czasem wymienić na SLX/XT ?

Proszę o radę.

 

PS. Jeżeli chcecie polecić inny rower to proszę wziąć pod uwagę dopuszczalną masę 105[ja]+30[bagaż]+15[rower]=min 150kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Roam 3 z 2015 roku na v-hamplach. Podejrzewam, że w tym roku montują dokładnie te same więc Ci je zdecydowanie odradzę, tym bardziej jeśli zamierzasz jeździć z przyczepka z dziećmi. Ważę około 85 kg i radzą sobie ze mną średnio, bardziej na zasadzie spowalnicza. Jestem pewien, że gdyby przyszło mi awaryjnie hamować z większej prędkości to nie skończyło by się dobrze. Nie mogę ich porównać z żadnymi tarczówkami, bo nie mam, ale wypadają słabo nawet w porównaniu z innymi "fałkami" (mam w drugim rowerze br-m422 i złego słowa o nich nie powiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli autor po jakimś czasie chciałby sobie wymienić te hamulce na lepsze tarczowe, to w wersji Roam 3 v-brake, będzie mieć problem, bo amortyzator nie posiada mocowania do montażu zacisku. No i dochodzi wymiana kół, kupno tarcz i i klamek. Przy zakupie wersji z najtańszymi tarczówkami upgrade będzie łatwiejszy. Ja przy takim zakładanym obciążeniu roweru i tym bardziej przewożeniu dzieciaków bym się w te hamulce nie pakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Budżet to jakieś 2k-2.5k i wynika on raczej, że droższy rower będzie kusił złodzieja. M315 to następca m355 więc kiepskie ale upgrade wchodzi w grę jeżeli się nie sprawdzą. Sam nie wiem bo te tektro mechaniczne hamowały lepiej niż hydrałliki ale i tak gorzej niż vałki w obecnym rowerze ale ponoć muszą się dotrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...