Skocz do zawartości

[Hamulce] Kupno shimano M396


dominik11026

Rekomendowane odpowiedzi

kolega ma te heble,jeździł kilka razy w zimie w 2016r

mówił ,że skuteczności nie zmieniły przy temp.ok-7*c  ale klamka zupełnie inaczej chodziła.

ogólnie sobie chwali,zrobił na nich ok 5,5kkm w różnych warunkach pogodowych


[...]Znalazłem na grawitacyjnym nowe M396  ale nie jestem pewny czy opłaca się w nie pchać jak np będą miały mniejszą siłę hamowania.

jaka jest Twoja waga?

On warzy ok80kg i jest Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamują i przynajmniej w moim przypadku, nie sprawiają problemów. Raz na rok przelanie olejem i można jeździć dalej.

 

Ale ja na Twoim miejscu dozbierałbym kasę i kupił coś z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz jak dołożyć ok 200zł to proponuje M615  :  https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/hamulce-tarczowe-hydrauliczne/p,hamulec-tarczowy-deore-br-m615-czarny-shimano,244094.html

wg. opinie bdb heble

również miałem je kupić  przy zmianie z mechaników ale zmieniłem rower  :thumbsup:  :icon_lol:

 

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem te heble (396) z nowym rowerem. Na przód kup coś mocniejszego. Jeszcze w góry nie wjechałem i już czuję, że front nie hamuje.

Zresztą, podmieniłem je na stare Deorki które są mocniejsze.

 

skom25 - raz na rok to duża częstotliwość, ja hydraulików Shimano nie ruszam dopóki działają bezproblemowo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma prawie różnicy w działaniu pomiędzy 395/396, a M615, jak już kupować coś pewnego od Shimano to od razu 675/785, czy M7000/M8000.
Wiem co mówię bo miałem 395 i 615.

Na + w M615 vs 395/396 to chyba tylko lepsza klamka, sam hebel jest słaby jak chodzi o siłe hamowania tak samo jak 395/396.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma prawie różnicy w działaniu pomiędzy 395/396, a M615, jak już kupować coś pewnego od Shimano to od razu 675/785, czy M7000/M8000.

Wiem co mówię bo miałem 395 i 615.

Na + w M615 vs 395/396 to chyba tylko lepsza klamka, sam hebel jest słaby jak chodzi o siłe hamowania tak samo jak 395/396.

Nie zagalopowałeś się? Kolega mówi o najtańszym heblu, a ty mu z XT wyjeżdżasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skom25 - raz na rok to duża częstotliwość, ja hydraulików Shimano nie ruszam dopóki działają bezproblemowo

 

Profilaktyka :thumbsup:  Olej aktualnie jest tak tani że szkoda nie przelać hamulców raz na rok przy full serwisie :)

 

Nie wiem jak z siłą hamowania ( podobno nie ma dużej różnicy tak jak kolega pisze), ale w Deore klamki są dużo wygodniejsze i można lepiej ustawić 

 

Te 396 na płaskim dają radę, jeszcze nie zdarzyło mi się żebym odczuł brak siły hamowania. Natomiast przy jakiś większych zjazdach ( mieszkam w Mazowieckim więc weźcie z przymrużeniem oka słowo "większych") troszkę czuć brak siły. 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zobaczyć jak hamują 395. Sama kultura pracy nieco przypomina m615 mojej żony. Do moich m8000 im daleko. Jednak bez problemu wystarczą do spokojnej jazdy. Pozostaje kwestia jakości wykonania, a tym samym bezawaryjności. Kup a jak się kiedyś posypią to bez żalu kupisz nowe.

Znajomy ma swoje 395 już 2 lata i nic się z nimi nie dzieje. Nawet płynu nie wymienił. Generalnie tylko jeździ. I to nie mało.

Edytowane przez lynx79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M615 są świetne bliżej im do m675 niż do m396. Tyle że na start są beznadziejne klocki, dlatego takie stare. Porówywanie ich do M396 jest śmieszne, to jakbyście mówili że XT i ZEE to jest to samo.

 

Jak pisałem, miałem wcześniej M395, potem M615 i poza inną klamka różnic brak, w obu M615 tłoczki nie pracowały równo(tak samo u kumpla było co też te ścierwa sprzedał w pi~), te hample to ścierwo jakich mało, siła hamowania nawet na metalikach przeciętna, teraz na M785 mam te same klocki co miałem w M615 i jest sporo wyższa siła hamowania, do tego tłoczki pracują równo!

 

W gwoli ścisłości M675 i M785 to ten zam zacisk, różnią się klamką.

 

A M785 można było swego czasu dostać za 499zł(tyle ja za moje dałem - nowe na allegro), czyli tylko 100zł drożej niż M615.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...