Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[wolnobieg] Czy istnieje wolnobieg z 11 lub 12 zębami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 chudzinki

chudzinki

Maniak

• Użytkownik
  • 441 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 11 styczeń 2017 - 23:00

Mogę mówić tylko za siebie - tylko na głupie teksty  :icon_lol: .

• 0

Reklama

Reklama

#42 Michal_L

Michal_L

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:22

nie chce pakować w ten rower grubej kasy bo to jest i tak taki rower do "szybkiej" komunikacji po mieście.

No po zmianie napedu to z 45km/h bedziesz smigal.

Zrozum jedna rzecz ze z aktualnym napedem to bez problemu powinnes smialo smigac srednio 35 km/h. Czy to wolno? Raczej nie. Szybciej w ruchu miejskim to troche niebezpiecznie.

Dla przykladu jak juz pisalem ja na kolach 26" i przelozeniu 36x14 (czyli miekciej jak twoje przelozenie na srodkowej tarczy) smigam srednio 26-27km/h.
  • 0

#43 Lukas28

Lukas28

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 19 postów
  • Imię:Lukas

Napisano 13 styczeń 2017 - 00:17

Dziękuje Ci serdecznie za normalną odpowiedz w temacie napędu oraz wagi przy okazji wymiany kół.

Serce rośnie i wiara w dobre intencje ludzi bez takiego trollowania jak w/w.

Pozdrawiam ;)

• 0

#44 Lukas28

Lukas28

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 19 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:49

To teraz pozostała ostania decyzja 

znalazłem coś takiego;

http://allegro.pl/wz...5967576623.html

http://allegro.pl/wz...5967589915.html

http://allegro.pl/ko...6669507383.html

czy to się nadaje?

ps. tylko wolał bym sztywna ośkę niż ten szybko zamykacz oraz kolorystycznie czarne wyglądają najlepiej 

• 0

#45 Tatanka

Tatanka

Master

• Użytkownik
  • 2726 postów
  • Imię:Sylwek
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 18:55

Mierzyłeś jaki masz rozstaw tylnych widełek?

• 0

#46 Lukas28

Lukas28

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 19 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:12

a jak to się dokładnie mierzy? rozpiętość widelca od srodka tak? czy długość ośki + śruby wystającymi po za widelec?

• 0

Reklama

Reklama

#47 Tatanka

Tatanka

Master

• Użytkownik
  • 2726 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:27

Wymiar wewnętrzny między widełkami w miejscu mocowania koła 

rozstaw wide

Użytkownik Tatanka edytował ten post 13 styczeń 2017 - 19:28

• 1

#48 ZbyszekZmysichKiszek

ZbyszekZmysichKiszek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1392 postów
  • Imię:zbyszek
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:18

a kto mowi, ze korby 48 zebowej na szosową nie mozna wymienic? ja pod najprostrzego Tourneya, klamkomanetke i przerzutki tyl-przod, dalem korbe szosowa Campagnolo 53-39 i chodzi to plynnie. z tylu mam wolnobieg 14-28 T... na takin napedzie, kola 28 cali, opony 1,5 calowe, turlam sie od roku po Wroclawiu. 

Użytkownik ZbyszekZmysichKiszek edytował ten post 13 styczeń 2017 - 21:19

• 1

#49 Tatanka

Tatanka

Master

• Użytkownik
  • 2726 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:30

Nikt chyba tak tu nie powiedział.To ma być wersja budżetowa,więc korba odpada

• 0

#50 Lukas28

Lukas28

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 19 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:47

Liczę ze koło plus kaseta to jest 150zł (bo łańcuch jest nowy wymieniany miesiąc temu) a chce się wyrobić do 300zł bo więcej nie zamierzam w niego dokładać, chyba ze sie coś popsuje to naprawie ale to przy okazji zreszta podobnie przy okazji planuję też wymienię opony i dętki na coś lepszego a ten rozstaw zmierzę jutro i dam znać, co do korby + 100zł dam rade dołożyć mam jeszcze wolny budżet.

Pozdrawiam i dziękuje wam za rady ;)

Użytkownik Lukas28 edytował ten post 13 styczeń 2017 - 21:51

• 0

#51 ZbyszekZmysichKiszek

ZbyszekZmysichKiszek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1392 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:54

budzetowo: SUNRACE FCR81 - Mechanizm korbowy - sklep Rowerplus.pl  . taniej niz kolo z kaseta. 

• 0

#52 Tatanka

Tatanka

Master

• Użytkownik
  • 2726 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:59

Faktycznie tanio.Ale do tego jeszcze suport i pewnie przerzutka przednia

• 0

Reklama

Reklama

#53 zekker

zekker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4242 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 23:06

a kto mowi, ze korby 48 zebowej na szosową nie mozna wymienic? ja pod najprostrzego Tourneya, klamkomanetke i przerzutki tyl-przod, dalem korbe szosowa Campagnolo 53-39 i chodzi to plynnie. z tylu mam wolnobieg 14-28 T... na takin napedzie, kola 28 cali, opony 1,5 calowe, turlam sie od roku po Wroclawiu. 

Pierwszy post - serwis stwierdził, że większej zębatki niż 48 nie zmieści.

Problem nie w tym jak będzie to chodzić tylko czy rama na to pozwoli (kwestia jak mocno gięte tylne dolne widełki, długość osi suportu).

• 0

#54 HarveyDent

HarveyDent

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 825 postów
  • Imię:Harvey
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 23:32

tylko wolał bym sztywna ośkę niż ten szybko zamykacz oraz kolorystycznie czarne wyglądają najlepiej 

Pod sztywna oś trzeba mieć ramę w tym systemie. Jak masz szybko-zamykacz to nic nie musisz mierzyć bo sztywnej osi tam nie wsadzisz. 

• 0

W terenie: Stockli Beryll RSC
Na szosie: Rose Pro SL-2000

W pokoju: Tacx Bushido

#55 ZbyszekZmysichKiszek

ZbyszekZmysichKiszek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1392 postów
Garaż Rower

Napisano 14 styczeń 2017 - 00:50

jako sztywna os, zapewne, mial na umysle montaz piasty do widelek na nakretki a nie na ,,szpilke''. choc autora za trolla postrzegam.

• 0

#56 Lukas28

Lukas28

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 19 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 05:20

Tego po Tobie się nie spodziewałem poczytaj temat i zobacz kto trollowaniem i bezsensownym pisaniem nie na temat ten temat chciał rozwalić dlatego kolejno podziękuje i tobie w tak szczerym udzielaniu rad naprawdę postawa sportowego cyklisty masz na 100% w genach.

Wybaczycie ale już mam tego dość fakty tu mówią same za siebie nie trzeba było długo czekać aby dojść do wniosku ze uszczypliwości jest ponad pomoc drugiemu człowiekowi w doradzaniu o co człowiek prosi Najwidoczniej to norma na tym forum co dodatkowo ewidentnie świadczy o was samych jakimi ludźmi jesteście skoro tak lubicie uszczypliwości czy rozwalanie ludziom tematów bezsensownym pisaniem.

W tym momencie podziękuje wszystkim którzy okazali się ludźmi i choc trochę mi podpowiedzieli oraz naprowadzili na dobry trop ;) Dalej o resztę ewidentnie bede pytał na innym forum na pewno nie tu bo chamstwa nie zniosę. I na koniec jak już tak oftopami macie satysfakcje z rozwalania mi tematu.
Nutka dla was http://www.youtube.c...h?v=o9Vb0Ld-EcE (Anna Jantar - Za każdy uśmiech)
z życzeniami większej ilości uśmiechu tak aby wasze życie nabrało więcej dobrych emocji jak na sportowych cyklistów przystało.
Mimo wszytko pozdrawiam was serdecznie z kulturą i godnością której poniektórym jak widać jednak bark ;)

• 0

#57 HarveyDent

HarveyDent

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 825 postów
  • Imię:Harvey
Garaż Rower

Napisano 14 styczeń 2017 - 08:47

Już chyba drugi raz żalisz się na nas, więc bez żalu: Do widzenia.

Idź już sobie. Ale idź. Tak po prostu. 

• 0

W terenie: Stockli Beryll RSC
Na szosie: Rose Pro SL-2000

W pokoju: Tacx Bushido

#58 Michal_L

Michal_L

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:29

Ale ja tu chamstwa nie widze. Kolega nie moze zrozumiec ze nie zawsze odpowiedz koncowa tematu jest taka jaka mogli bysmy sie spodziewac.

W przypadku tego to odpowiec na ten temat jest taka ze nie potrzebujesz nic zmieniac w rowerze. Popracuj nad kadencja to jest odpowiec na pytanie tego tematu.

Użytkownik Michal_L edytował ten post 14 styczeń 2017 - 15:31

• 0

#59 ZbyszekZmysichKiszek

ZbyszekZmysichKiszek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1392 postów
Garaż Rower

Napisano 14 styczeń 2017 - 20:23

miło było. będziemy tęsknili. jakoby i poniekąd. 

• 0

Reklama

Reklama

#60 IvanDrago

IvanDrago

Amator

• Użytkownik
  • 53 postów
  • Imię:Mat

Napisano 02 marzec 2017 - 11:45

urwał trochę wagi z roweru poporostu przy tej wymianie dołożył bym i od razu to zrobił ale nie chce pakować w ten rower grubej kasy bo to jest i tak taki rower do "szybkiej" komunikacji po mieście.

No i prawidłowo, mam takie samo podejście do swojego mieszczucha. Jeżeli zależy Ci na budżecie i trwałości napędu, tak jak mi, to olej te wszystkie tanie kasety Sh*tmano i Sunrace, a tym bardziej nie kupuj kół Stars, Swift Arriv itp. To są wszystko ciężkie, a jednocześnie miękkie kloce zrobione z przypadkowego metalu w Chinach. Kupiłem kiedyś, nie pojeździłem nawet sezonu i łańcuch zaczął się ślizgać a oś w kole pękła. Proponuję, abyś poszedł w wolnobiegi produkowane w czasach, kiedy liczyła się trwałość a nie waga. Zwróć uwagę na firmy takie jak Regina czy Sachs Maillard. Do dostania raczej na Olx niż Allegro, a na pewno nie w sklepie. To są piekielnie trwałe wolnobiegi. Jak najbardziej da się serwisować zapadki, ja nawet oddaję do szlifowania tryby, kiedy nie chcą już przyjąć nowego łańcucha. Dodatkową zaletą jest poprawne działanie nawet na mrozie (pieski nie stają tak ja zdarza się w ciasnych bębenkach). Da się te wolnobiegi znaleźć w rozmiarach zaczynających się od 13T, a nawet 12T w przypadku Maillarda. Wtedy nic nie musisz wymieniać w swoim rowerze, tylko wolnobieg i ew. łańcuch.

Co do budżetowego odchudzania roweru, to polecam zacząć od wywalenia bagażnika, błotników, dynama i oświetlenia jeżeli jest i przejścia na LED. Zmiana opon na wąskie slicki np. 32x700 też sporo pomaga na + do prędkości i - do wagi. W dalszej kolejności można wymienić sztycę, siodło, kierownicę. Na pewno nie zdejmowałbym hamulca.

Użytkownik IvanDrago edytował ten post 02 marzec 2017 - 11:52

• 0