Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Zapis trasy] Jaki GPS .

GPS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 Sandacz

Sandacz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1267 postów
  • Imię:Bogdan

Napisano 25 styczeń 2017 - 06:56

No niestety - brak altimetru to faktycznie słaby punkt odbiornika. Wskazania wysokości (a co za tym idzie obliczanie sumy przewyższeń czy podjazdów) wyłącznie w oparciu o sygnały GPS to bardzo mała precyzja. Kiedy porównałem ślady z mojego odbiornika i Kolegi (ma któregoś Edge serii 5...) z trasy, którą jechaliśmy razem, to różnica w sumie przewyższeń była na poziomie kilkudziesięciu  procent...

• 0

Reklama

Reklama

#42 parmenides

parmenides

Master

• Użytkownik
  • 1535 postów
  • Imię:Adam
Garaż Rower

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:15

Często jeżdżę z kumplem, który ma takiego samego edge 510 jak ja. I nasze wskazania wzniesień też się różnią - czasem nawet bardzo (np. 10-15%, zdarzało się i więcej). Barometryczny pomiar wysokości w edgach też nie jest doskonały, łagodnie to mówiąc... Oczywiście najbardziej wariują w wietrzny dzień. 

• 0

#43 ronina

ronina

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 770 postów
  • Imię:rafał
Garaż Rower

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:02

Dla mnie ślad który obrazuje ze jechałem po jeziorze lub obok realnej drogi lub wręcz nad lasem jest dyskwalifikacyjny dla urządzenia.

Z tegoż też powodu mój smartfon został zwolniony bez wypowiedzenia z funkcji rejestratora GPS za zawsze.

W razie potrzeby służę śladami dla weryfikacji.

Jako że mam odpał na tym punkcie dokładności (zawodowo KJ) spieszę donieść że do urządzeń które fajnie malują ślady osobiście zaliczam też Garmina Edge 810,Dakotę 20,Mio 305,Etrex 10.

Zaś rozczarowały mnie : Garmin Edge20 ,Garmin Fenix 3(TAK !) i Garmin Forerunner 620  - te sprzęty maja sporą wyobraźnie artystyczną w zakresie rejestracji śladu względem realnie przebytej drogi.

Oczywiście nie jestem posiadaczem tych wszystkich zabawek  - to urządzenia moich znajomych których ślady podglądam na Endo .

Z Dakotą 20 i Edge 20 jeździłem osobiście w ramach testów zanim kupiłem Etrexa10 którego cenie dość wysoko w departamencie działań do którego został powołany :thumbsup:

O Sony Xperii L nawet nie wspominam - porażka.... :verymad: :verymad: :verymad:

Edit.

Wracając do tematu rodzaju zapisu trasy - Dystans czy Auto.

Etrex 10 - trasa dokładnie ta sama, jechana w ramach testu jedna po drugiej w tym samym dniu.

Ślad w trybie co 10 metrów - Endomondo

Ślad w trybie Auto >>Najczęściej - Endomondo

Po nałożeniu śladów na siebie ogromnych odchyleń nie ma , w śladzie jakieś max 2 metry różnic na łukach,dystans się zgadza co do metra (starałem się jechać jak najbardziej dokładnie i identyczną trasą) Zatem by oszczędzać punkty z puli 10.000 pkt dla rejestracji jednego śladu na długich wyrypach warto przestawić się na tryb interwału rejestracji "AUTO > Najczęściej.

Użytkownik ronina edytował ten post 25 styczeń 2017 - 21:08

• 0

#44 dr_dave

dr_dave

Pro

• Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:43

Ja używa samsunga galaxy s4 z powiększona bateria 7600mah do tego apka. Bateria starcza na 3-4 dni czyli około 48h zapisu. I nie pamiętam ale chyba jest altimetr
  • 0

#45 mateyuzz

mateyuzz

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:50

Mnie w zasadzie gps z telefonu też wystarcza, z obecnego i poprzedniego mam doskonały ślad, nigdy przez jezioro nie przejeżdżałem ;) Problem mam za to inny: wyłącza mi się sama z siebie aplikacja. W zeszłym roku korzystałem z endo, w tym roku korzystam ze stravy i co jakiś czas po prostu się wyłącza. Obecny telefon do huaweii p8 lite na androidzie oczywiście. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Jest to mocno irytujące  :wallbash: Dodam, że lokalizacja jest włączona cały czas i strava ma włączoną opcje działania w tle.

• 0

#46 tomek040982

tomek040982

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:51

Ja mam P8 i ten sam problem.
  • 0

Reklama

Reklama

#47 Sandacz

Sandacz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1267 postów
  • Imię:Bogdan

Napisano 25 styczeń 2017 - 22:04

U mnie z kolei włączone "Autoobracanie ekranu" (telefon Nexus) powoduje wieszanie się apek gps-owych: loggera Geo Tracker i Androzic (nawigacja po mapach rastrowych). Po wyłączeniu tej funkcji w smartfonie obie apki działaja bez problemu..

• 0