Skocz do zawartości

[Pedały] Force SPD


Alpina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnimi czasy zakupiłem czerwone pedały SPD firmy Force (model Click?)

 

 

Pierwsze wrażenie było pozytywne, lekkie, dobrze wykonane i ładnie wykończone. Nie miałem do tego zastrzeżeń. Niestety po pierwszych 10 km z tymi pedałami, szanowny pieszy wszedł mi na ścieżkę rowerową i skończyło się to nie z mojej winy końcem jazdy dla mnie, szpitalem, szwami, sprawą na policji itd. W wolnym czasie pozwoliłem sobie rozkręcić jeden z pedałów. Producent pisze, że pedały są oparte na łożyskach maszynowych. UWAGA! Pedały te mają tylko po jednym łożysku maszynowym po zewnętrznej stronie  :sick: Od strony wewnętrznej jest tulejka ślizgowa (załączony obrazek). Moim zdaniem jest to za mało, szczególnie, że łożysko zewnętrzne nie jest jakiejś super jakości i ma znacznie większy luz niż C3  :thumbsup:. Będę tutaj opisywał co dalej będzie się działo z pedałami i dodam lepsze zdjęcia.

post-180643-0-79995500-1483286177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a zastanawiałem się nad zakupem...

Ja już dłuższy czas zastanawiałem sie nad nimi, aż w końcu zakupiłem bo moje M540 już ledwo co się kręciły...

 

 

Konstrukcja ślizg+maszyna to standardowe rozwiązanie. 

 Możliwe, ale czy nie sądzisz, że zwrot który używa producent "- Wytrzymałe łożyska maszynowe" tyczy się więcej niż jednego łożyska maszynowego i nie ma w nim mowy o ślizgu?   :P 

 

 

Wolę jednak maszyna+maszyna.

 Ja również  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możliwe, ale czy nie sądzisz, że zwrot który używa producent "- Wytrzymałe łożyska maszynowe" tyczy się więcej niż jednego łożyska maszynowego i nie ma w nim mowy o ślizgu?

 

Oczywiście, jeśli znalazłeś takie info na stronie producenta to jest to wałek. Mnie się strony tego producenta znaleźć nie udało, masz linka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko się zgadza: wytrzymałe łożyska maszynowe: prawe i lewe. O ślizgowych nie wspomina,że są wytrzymałe
Swięte słowa! :thumbsup: 

 

 

Oczywiście, jeśli znalazłeś takie info na stronie producenta to jest to wałek. Mnie się strony tego producenta znaleźć nie udało, masz linka? 
 Proszę bardzo, już podaję. http://www.force-components.pl/index.php?p4170,kod-670495-force-pedaly-mtb-z-blokami-293-g-czerwone  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyregulowałem kazda sprezyne równomiernie i przy wypieciu czasem blok haczy o pedal i istnieje ryzyko upadku. W drugim rowerze mam shimano m520 i nigdy mnie nie zawiodly. Moze jestem zbyt przewrazliwiony bo w m520 jest perfekcyjnie. Jezdziliscie wczesniej na inncyh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyregulowałem kazda sprezyne równomiernie i przy wypieciu czasem blok haczy o pedal i istnieje ryzyko upadku. W drugim rowerze mam shimano m520 i nigdy mnie nie zawiodly. Moze jestem zbyt przewrazliwiony bo w m520 jest perfekcyjnie. Jezdziliscie wczesniej na inncyh ?
 A ja już miałem M520, M540 i teraz te, jak dla mnie te wpinają się ciut inaczej (jakby delikatniej), ale żadnych problemów z nimi nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...