Skocz do zawartości

[Lampka] do 300zł


Moderator.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję lampki do 300zł, dużo czytałem o tych Convoyach, czy przeróbkach, (Tak zaglądałem do tematu na forum co za 50,a co jeśli za x zł)  lecz nie wiem czy to będzie w stanie mnie na pewno zadowolić. Zastosowania lampki - mrok, las, szybka jazda. Zależy mi na porządnym zasięgu takiej lampki, naprawdę porządnym. Żeby wytrzymywała chociaż te 2h świecenia w trybie maksymalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h ciężko, ale za ten pieniądz to masz dwa S2+, jeden ref, drugi z kolimatorem. Morze światła i tryb max to raczej rozpusta straszna bardziej niż używalny tryb, ja używam w trybie 32% obu i światła mam naprawdę dość a zapierniczam równo w najczarniejsze i najbardziej odludne miejsca w okolicy się zapuszczam. Skoro chcesz czasu pracy na ogniwie 2h to po prostu zamów dwie latary u Dariusza na sterownikach programowalnych i jako tryby do jazdy użyj mocy 70%. Na dobrych ogniwach dobijesz do 2h a przy 50% znacznie 2h przekroczysz a i tak będziesz miał więcej światła niż ja.

 

Zaleta tych latarek jest taka, że mając dwie rozkładasz równomierniej światło, co jest bardzo ważne, spotem REFa ogarniasz dalsze rejony przed rowerem a kolimatorem świecisz na pobocza w które możesz skręcając wjechać. No i najważniejsze: ilość światła z Watta mocy w tych właśnie latarkach jest najkorzystniejsza, to są potworki nastawione na maksymalizację światła i minimalizowanie strat. Współczynnik ilość światła/cena jest nie do pobicia, stąd popularność. Zdjęcia mojego zestawu chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2h ciężko, ale za ten pieniądz


Ja obecnie mam lampkę kupioną w Biedronce za 59PLN i nie odstaje mocą światła od tych drogich. Bateria spokojnie wytrzymuje 4h pracy na maksymalnym.

Porównywałem ją z lampką Cat eye tą z trzema diodami i powiem wam że zrobiłem dobry zakup. Może troszkę ma bardziej skupione strumień światła, i to tyle różnicy.   
Więc myślę że wydawanie tyle kasy na lampkę jest nie rozsądne.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundil, litości...doskonale wiem że na budżetowym oświetleniu da się pojeździć po lesie, bo sam miałem prostą latarkę typu "zoom" i działała poprawnie. Gwarantuję Ci jednak, że jeśli ktoś może sobie pozwolić na wydanie większej sumy, to ma to jak największy sens ;) 

 

Pewnego razu sytuacja zmusiła mnie do przejechania około 10 km bieszczadzkiego szlaku (Duszatyn - Chryszczata - przełęcz Żebrak) w całkowitych ciemnościach. Miałem Mactronica Noise który do najtańszych latarek nie należy, a mimo to wolałbym wtedy mieć coś mocniejszego na kierownicy. Oczywiście na Mactronicu dało się jak najbardziej jechać, ale gdy w grę wchodzą emocje i zmęczenie, to szczegół robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja obecnie mam lampkę kupioną w Biedronce za 59PLN i nie odstaje mocą światła od tych drogich

 

Żebyś się nie zdziwił.

 

 

 

litości...

 

Dokładnie.

 

Te biedronkowe (nawet wiem o którą ci chodzi),to tanie chińczyki dostępne na ali.

Ma to nie więcej niż 250-300 lm,ludzie już to modowali,i ponoć do jazdy po parku dosyć znośne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Myślę, że potrzebujesz zestawu dwóch latarek i dokładnie z różną optyka - tak jak napisał kolega cervandes w pierwszej odpowiedzi. Ja nie testowałem latarek Convoy lecz za moment będę miał okazję. Zamówiłem u Pana Dariusz70 z swiatełka.pl jedną sztukę podrasowanej S2+ z kolimatorem oraz potrzebne ogniwa i ładowarkę.   Pewnie za moment będę zamawiał kolejną sztukę, ale tym razem jako światła długie czyli S2+ lub S2 z optyką OP.  Dam znać jak to będzie śmigać już za parę dni :)

 

Na necie jest fajny filmik, gdzie ktoś używa trzech S2 i świeci zestaw jak cholera, aż trudno uwierzyć.  Nie wierzę, że latarki z biedry na zwykłe paluszki są w stanie się nawet zbliżyć do podrasowanego Convoya. 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem o trzech przecież :)   Koleś na filmie faktycznie używa innych kolimatorów niż większość zestawów podwójnych  - czyli s2+ na 60x20  plus  S2+/S2 na ref OP.   Tutaj jest bardzo fajny temat, w którym poniżej widać animację z różnicami tych dwóch optyk.  

 

KLIKAJ TUTAJ!

 

Ja coś czuję, że dla siebie domówię właśnie S2 z ref OP bo chciałym w lesie pośmigać szybciej.   Myślałem też nad  latarką na kask, ale nie wiem jeszcze jak ja przymocować.  Wybiorę pewnie kolejną S2+ z kolimatorem bo na cholerę mi laser na głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Biedronka jest całkiem ok, ale raczej do śmigania po parku. Znajomy ma i jest nawet, nawet, serio ;) Tylko to skupienie... Zasadniczo nie potrzebuję aż tyle światła (rower trekkingowy z prądnicą w piaście + porządny zestaw światełek B&M), bo moje "wyprawy" to zazwyczaj asfalt, ale na dojazdy, łąki czy kawałki w lesie...  Zestaw Convoy to dobry pomysł. Myślałem swego czasu o Fenixie BT30R (wymiata i zostawia Convoy'a daaaaleko w tyle), jednak wybór padł na Convoya S2 (kolimator 15 st., sterownik 2,8A, barwa diody 4C) od Dariusza ze Światełek ze względu na jego praktyczność. Kilka dobrych ogniw w sakwach (zielone Samsungi 3400) i można spędzić godziny w terenie w max trybie, oczywiście poza drogami publicznymi i tylko w takim zastosowaniu używam. Poza tym to bardzo fajna opcja, jako zwykła latarka na co dzień, nocny spacer, podwórko czy obejście, biwak, nocleg pod namiotem, etc., etc. Typowe EDC.

 

Swoją drogą, albo ktoś się "rypnął", albo faktycznie teraz Fenixie BT30R jest w dobrej cenie... Prawie 300 zł taniej. Zastanawiam się... Tylko jeszcze zakombinować gdzieś pojemnik na 2 wymienne ogniwa 18650, bo to zasilanie/ pakiet w standardzie 2600 mAh to raczej żart  ;)

 

Link: http://kolba.pl/latarka-diodowa-fenix-bt30r-rowerowa-p18270.html

 

Pozdrawiam, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie rypnął.

Bt30r to dobra lampa,nawet bardzo dobra,niestety mocno przeceniona.

W dobie for tematycznych, jest spora świadomość tego co można kupić taniej u konkurencji,a tu cena jest mocno zaporowa.

Pewnie z powodu małego zbytu obniżyli ceny.

Do convoya wystarczy daszek,żeby nie oślepiać jadących z naprzeciwka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

 

 

Raczej nie rypnął. Bt30r to dobra lampa,nawet bardzo dobra,niestety mocno przeceniona.
 etc.

 

Głos rozsądku na puszczy i to się liczy, dzięki :) Faktycznie to jej nie kupię ze względu na braki pojemników na aku u polskich dystrybutorów. Jak wspomniałem podstawowe zasilanie to kiepski żart, ale zachcianka jednak jest... Myślę, że z końcem roku i z początkiem nowego w sklepach NIE typowo rowerowych można szukać okazji na tego typu oświetlenie czy inne wynalazki. W rowerowych ceny pozostały bez zmian. 

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad  latarką na kask, ale nie wiem jeszcze jak ja przymocować.

 

 

Tak jak to widać tutaj :)

 

2crt0no.jpg

 

sffhvq.jpg

 

To jest coś takiego :)

154ays5.jpg

 

Osobiście polecam coś z tego.

http://armytek.com.pl/19-czolowe-wizard

 

 

Czy takiego.

http://www.zebralight.com/

 

A wtedy na kierownicy w zupełności może wystarczyć nam coś takiego małego :) (sprawdzone osobiście ) :)

2iqy3gy.jpg

 

 

 

Swoją drogą, albo ktoś się "rypnął", albo faktycznie teraz Fenixie BT30R jest w dobrej cenie... Prawie 300 zł taniej. Zastanawiam się..
 

 

 

 

. Tylko jeszcze zakombinować gdzieś pojemnik
 

Ja u nich dokupiłem sobie do tego Fenix-a 2 zestaw akumulatorków i teraz mam "prądu" :) do usranej śmierci.

2hzpopi.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym patriotycznie polecił Bocialarkę tylko że nie wiem czy te nowe modele dalej są takie dobre. W każdym razie ta moja (jakaś 500lm) kupiona w grudniu 2011 ma za sobą 5 sezonów, ponad 59kkm i dalej działa :) A przypięta jest do kierownicy praktycznie non stop, zdejmuję ją tylko jak szykuje się jakaś dłuższa rąbanina po górskich szlakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym patriotycznie polecił Bocialarkę

 

101% racji w tym co Kolega napisał - dla nie wtajemniczonych dopisze że tą latarkę też kupujemy na Światełka.PL

 

Ja nie pierwszy raz na tym forum polecę (tak wiem nie każdemu przypasuje / owała  :) coś z droższych modeli z tego linku.

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11053

 

Miałem okazję pojeździć trochę z czymś o takim symbolu 3XP,

I jakbym wcześniej nie miał tego co mam :)

 

v2r9ld.jpg

 

To kupiłbym którąś z nich, ale tak to jest jak się wpierw kupuje a później szuka wiedzy (piszę tutaj o sobie)

 

Ps: Wszystkim piszącym i czytającym temat, przemyślanych zakupów "swiatełkowych" w 2017 r.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to (fotka powyżej) jest zestaw dwóch S2+/S2 z różną optyką?

 

Akurat ja mam dwa S2, jeden REF a drugi kolimator 15x90* ale zestaw jest bardzo rzadki jak nie unikatowy, bo ożenienie S2 z kolimatorem to bardzo gruba rzeźba. Ja miałem S2 REF i od razu postanowiłem zamówić drugą latarkę z kolimatorem żeby świecić też mocno po poboczu i pod koło a że esteta jestem to inny model np S2+ nie wchodził w grę z racji innej budowy i kolorów. No  to zapłaciłem jak za zboże ale mam co chciałem mieć, Dwa wypasione S2, 3,04A XM-L2 4C.

 

 

 

Te z modułami 3xXP-L są super, ale nie na rower, bo nie mają takiego samego czy lepszego rozkładu niż dwie osobne latarki (ref+kolimator) a strumień 1800lm to już całkiem na rower abstrakcja, jak już napisałem fajnie mieć wygar na czarną godzinę, ale generalnie w 99% przypadków jadę na 32% czyli 1A w diodę w obu a i ostatnio nawet na 18% śmigam bo jest wystarczająco jasno przed rowerem. Najważniejszy jest rozkład, a to właśnie dają dwie diametralnie różne optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, że udało Ci się skompletować własny zestaw.  Wrzuć fotkę jak to wygląda na kierownicy. Ja pewnie skończę z czymś podobnym, tyle że jedna to S2+, a druga z reflektorem - jeszcze zobaczymy ;). Pewnie będzie to S2 ponieważ świeci nieco dalej.  Jestem bardzo ciekaw jak będzie dawać radę moja nowa lampka i pewnie już we wtorek będę ją testować.  U mnie będzie zalecany przez pana Dariusza kolimator 60x20. Będzie on świecić szerzej czy bardziej wąsko niż ten u Ciebie?  Nie do końca rozumiem oznaczenia kolimatorów. W szkole chyba o tym nie było (fizyka-optyka) ;), a na necie nie znalazłem zbyt sporo info. oprócz kilku fotek z różnicami, ale nie fizyczne zależności. To się pewnie tyczy rozkładu X i Y?   

 

P.S. Ile się ładuje ogniowo po wyczerpaniu? Zamówiłem podstawową ładowarkę Hensey'a oraz jedno dodatkowe ogniwo w razie czego :)

P.S. 2   Jak z uchwytami na kierownicę?  Widziałem kilka modeli w tym jeden na samozamykacz. Zakupiłem sobie dwa różne do testów, ale mam też silikonowe do smartfonów, które podobno też dają sobie radę z Convoyami.

 

 

Pozdro ludzie!  Szczęśliwego pedałowania w nowym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolimator mój ma 15x90 stopni czyli świeci paskiem 15 stopni w pionie i 90* szeroko. kolimator 20x60 świeci węziej o 30 stopni i 5* wyżej/niżej.

 

Moim zdaniem jeśli mówimy o jednej latarce to lepszy 20*60, jest kompromisem między refem a szerokim kolimatorem, jeśli natomiast składa się zestaw z dwóch latarek to lepiej wziąć szerszy kolimator bo on ma świecić pod koło i możliwie szeroko na boki.

 

 

Ogniwo ładuje się tyle ile ma pojemności i jakim prądem jest ładowane. Ja mam intellichargera i2 i on ładuje 500mA na kanał, ogniwo 3400 puste ładuje się 7h. Ogniwa 2200 4h 15 minut.

 

Akurat czekam na paczkę z intellicharger D2 więc jeśli ktoś byłby zainteresowany intellichargerem i2 idealnym z pudełkiem i każdym papierkiem to za 50pln oddam.

 

Co do uchwytów - żadnych kombinacji, te za 1-2pln z allegro są super, mam dwa, już trzeci rok, zero problemów. Idealnie pasują do convoi a że nie ma żadnych części ruchomych to nie ma się co złamać, urwać, rozpaść. No i najważniejsze - im uchwyt mniejszy tym bliżej latarka jest kierownicy. Im bliżej tym mniejsze ramię działania siły drgań i uderzeń. Nic się nie przesuwa a nawet mocno dokręcone pozwalają na ręczną korektę ustawienia. Jadę w miasto: latarki nisko, jadę w dzicz - latarki na wprost.

 

 

Zdjęcia później, po kawce skoczę na przejażdżkę to pstryknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zakupiłem na start uniwersalną 60x20, która mi pozwoli ocenić czy potrzebować będę coś dalej/szerzej.

 

Dzięki za info. o mocowaniach i kolimatorach. Ja zamówiłem na start takie dwa uchwyty, zobaczymy, który będzie lepszy. Lapkę będę przekładać i tak z MTB do przełajówki oraz może zimówki, więc jeden uchwyt to i tak byłoby zbyt mało. Ciekaw jestem czy uda mi się zamocować je na baranku z grubą owijka pod którą są schowane pancerze od linek hamulcowych.  

 

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG_579a3df9e01815470.jpg

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG_576a85a2913024091.jpg

 

 

Co do kolimatorów to tak właśnie myślałem, że to rozkład X i Y tylko, że raz piszą 60x20 a za chwilę 20x60 i już się pogubiłem :)  Mam jeszcze pytanko co polecacie jako ewentualna dodatkowa latarką na kask?  Śmigając na MTB po pokręconych singlach może się przydać. Wydaję mi się, że powinna to być również latarka z szerokim kątem świecenia, a nie laser.  Co sądzicie?  Zawsze można przełożyć jedną z kierownicy na głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fundil, litości...doskonale wiem że na budżetowym oświetleniu da się pojeździć po lesie, bo sam miałem prostą latarkę typu "zoom" i działała poprawnie. Gwarantuję Ci jednak, że jeśli ktoś może sobie pozwolić na wydanie większej sumy, to ma to jak największy sens  

 

Oki niema sprawy. Jak ktoś chcę wydać tyle kasy to spoko. Ja po prostu miałem okazję porównać drogą jak i się okazało mocno przereklamowaną lampkę z budżetową biedronkowską. Moim zdaniem w porównaniu lampek za 300PLN i 60PLN wygrała ta za 60PLN
A za oszczędzone pieniążki to wolę sobie kupić dwa łańcuchy lub coś innego       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...