Skocz do zawartości

[Latarka] Lumintop SDmini


Rekomendowane odpowiedzi

0_0.jpg

Witajcie,

Latarkę Lumintop SDmini na testy dostarczył producent http://www.lumintop.com/sdmini.html

 

Latarkę możemy zakupić w:

Amazon https://www.amazon.com/LUMINTOP-Micro-USB-Interface-Rechargeable-Flashlight/dp/B01EFGEYOW/ref=sr_1_8?m=APBANPW02FVGU&s=merchant-items&ie=UTF8&qid=1482974139&sr=1-8   (w zestawie z ogniwem)

 

Banggood (prawdopodobnie bez ogniwa), kod rabatowy posiada Martin, aby go dostać należy napisać na mail (ang): m4dm4x@aon.at

 

Pełna lista latarek, na które posiada kody rabatowe:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QTEUbYgwVKkV0jkmgUPz6eFk0OKo7gaREnUHzHs-3WE/edit#gid=0

 

Specyfikacja:

0_1.jpg

- Dioda XP-L lub XP-L Hi

- Zasilanie 2xCR123A lub 1x18650

- Szybka z powłokami AR

- Wbudowana ładowarka 1A

- System regulacji temperatury - prawdopodobnie realizowana tylko za pośrednictwem dobrego odprowadzania ciepła przez latarkę.

- Ochrona przed odwrotną polaryzacją

- Pamięć ostatniego trybu

 

Latarka przychodzi do nas w tekturowym opakowaniu. Na odwrocie kilka informacji technicznych

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

W  środku znajdziemy m.in instrukcję obsługi (pierwszy widok po zdjęciu góry opakowania)

image.jpg

 

Informacje, które znajdziemy w języku "nie krzaczastym"

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Po wyjęciu instrukcji itp naszym znajdziemy latarkę i etui

image.jpg

 

Etui jest zdecydowanie lepiej wykonane niż to załączone do latarki Nitenumen NE01

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

W opakowaniu znajdziemy:

- ETUI

- zapasowe oringi

- zapasowa gumka na port USB

- smycz na nadgarstek

- kabel USB

image.jpg

 

Latarka jest piękna. Matowe wykończenie, stalowa obwódka przycisku i klips. Ładne użebrowanie, które zarazem pełni funkcję, która ma nie pozwolić stoczyć się latarce z płaskiej powierzchni. Niecodzienne moletowanie. Piękna latarka.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Pod diodą znajdziemy pastę termoprzewodzącą w odpowiedniej ilości, nie trzeba zmieniać 16_0.jpg

 

Dobrze wycentrowana dioda XP-L Hi 16_0.jpg

 

Szybka z powłokami AR, przepuszczalnością światła podobno 99%, szybka faktycznie jest bardziej przejrzysta niż ta w NE01, ale czy to jest faktycznie 99%? Trudno powiedzieć, raczej nie. Reflektor w SDmini jest nieco większy, od góry nie widać jego górnej części, lepiej to wygląda w SDmini

16_1.jpg

 

Przycisk w SDmini

17_0.jpg

 

Obwódka przycisku to czysty metal. Przycisk pracuje nieco inaczej i ciszej niż ten w NE01. Guma, która zabezpiecza przycisk również jest lepszej jakości  - całość sprawia lepsze wrażenie.

17_1.jpg

 

Z drugiej strony znajdziemy ładowarkę, o wydajności 0,87A. W przycisku są dwie zielone diody, które informują o procesie ładowania. Gumka zabezpieczająca port USB jest grubsza i twardsza niż ta w NE01 - nie powinno być problemu z jej odstawaniem jak w NE01.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

 

Z lewej SDmini, z prawej NE01

image.jpg

 

Ja w zestawie dostałem ogniwo zabezpieczone sygnowane logiem Lumintop na bazie NCR18650B z zabezpieczeniem. Latarka, którą możemy zakupić w Banggood prawdopodobnie oferowana jest bez ogniwa, to ze względu głównie na problemy z wysyłką ogniw.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Gwint ładny, gruby, kwadratowy, dobrze nasmarowany.

image.jpg

 

Moim zdaniem gwint w NE01 jest lepszy. Natomiast pod względem fabrycznego nasmarowania wygrywa jednak SDmini. Podczas zakręcania w SDmini słychać delikatny szum, czego nie ma w NE01.

image.jpg

 

Sprężynka w NE01 pozłacana, w SDmini nie, obie cieniutkie, zbyt cieniutkie i miękkie.

28_0.jpg

28_1.jpg

 

Sterownik:

Mimo, że SDmini i NE01 mocno nawiązują do Nitecore MH20, to o dziwo w SDmini mamy sprężynkę od strony sterownika, co to oznacza? Oznacza to tyle, że możemy korzystać z ogniw z płaskim plusem. Przy korzystaniu z ogniw bez zabezpieczenia, musimy pamiętać o tym, aby mocno dokręcać zakrętkę, inaczej latarka może delikatnie migotać.

Producent  na stronie podaje, że latarka posiada zabezpieczenie przed odwrotnym włożeniem ogniwa (nie testowałem) i system zabezpieczający przed zbyt wysoką temperaturą - nie zauważyłem, aby coś takiego było, prawdopodobnie producent miał na myśli, że latarka dobrze odprowadza ciepło do otoczenia, korzystanie w bezruchu z trybu TURBO nie jest zalecane przez dłuższy czas.

 

Sterownik posiada tryby: (wartości lm, podane z tabelki dla XP-L Hi). Dla diody XP-L wyniki byłby nieco wyższe. 1060lm z 2,6A w NE01 - patrzmy na to z przymrużeniem oka.
Tabelka_1.jpg

Stroboskop

SOS

Tryb lokalizacyjny

 

Sterowanie

- jeden klik włącza latarkę (pamięć ostatniego trybu)

- przytrzymujemy 2s - wyłączamy latarkę

- na wyłączonej latarce przytrzymujemy 3s żeby włączyć stroboskop, pojedynczy klik SOS, jeszcze jeden - tryb lokalizacyjny.

- przytrzymanie 2s wyłączamy latarkę

 

Podczas testów poboru prądu włożyłem latarkę do wody i o dziwo do środka dostało się trochę wody. Popełniłem jakiś błąd przy składaniu latarki? Tak ! za słabo dokręciłem górną koronkę !, pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło.

 

Tabelka poboru prądu  (pomiar w SDmini zakończyłem przy 3,27V):

screen_SHU.jpg

 

 

Latarka nie zbija trybów przy niskim napięciu.

Przy napięciu 3,20V wbudowane diody w włącznik zaczynają sygnalizować niskie napięcie.

Przy 2,8V przyspieszają.

Przy 2,55V zakończyłem test - dalej było mi szkoda ogniwa. Dobre rozwiązanie gdy w sytuacji awaryjnej potrzebujemy więcej światła. Z drugiej strony, to jeden z powodów dlaczego producent do latarki dołączył zabezpieczone ogniwo.

 

Tutaj mógłbym zakończyć recenzję pisząc, że latarka mi osobiście bardzo przypadła do gustu, ale... właśnie, jest to "ale".

 

Sterownik nie posiada zabezpieczenia, które zapobiegłoby przypadkowego włączenia latarki. To jakieś nieporozumienie w produkcie EDC...  Pojedynczy klik aktywuje latarkę, należy uważać podczas codziennego korzystania z tej latarki.

 

 

 

Waga latarki bez ogniwa - 93g

image.jpg

 

Porównanie wielkości, kolejno: Nitenumen NE01, Lumintop SDmini, TOWILD BC03

image.jpg

 

Zdjęcie metr od ściany - po lewo Lumintop SDmini, po prawo Nitenumen NE01

image.jpg

 

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2,5s

SDmini

SDmini.jpg

 

NE01

NE01.jpg

 

 

Link do zdjęć w wysokiej rozdzielczości:
https://drive.google.com/drive/folders/0B2m6JuI1fzzqdWNXNzhpTUVFNTg?usp=sharing

Moja recenzja na YouTube:



Moja tabelka z pobieraną energią poszczególnych latarek:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10wCQFxObFflC_53AuSuRgHewRf-6h1zmheXZ9BAyWFc/edit

 

 

Kilka słów podsumowania

Minusy

- sterownik - prawdopodobnie brak zabezpieczenia przed zbyt wysoką temperaturą

- sterownik - brak zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem

- zbyt miękka sprężynka w zakrętce

 

Plusy

+ świetne wykonanie, świetny wygląd

+ sterownik nie zbija trybów do samego końca ogniwa

+ bardzo dobry zasięg w niewielkich gabarytach

+ wbudowana ładowarka

+ możliwość korzystania z ogniw z płaskim plusem

+ według producenta szybka o przepuszczalności światła na poziomie 99%

+ dobre odprowadzanie ciepła

 

Moment kiedy dowiedziałem się, że Lumintop SDmini będzie niebawem w moim domu - nie mogłem się doczekać. Myślę, że było warto !

SDmini jest po prostu piękna.

NE01 to nieco krótsza, w mojej ocenie ładniejsza, lepiej dopracowana wersja podobnej latarki jaką jest Nitenumen NE01.

Znajdziemy tutaj bardzo ładne moletowanie, matową anodyzację, dobrze zabezpieczony port USB, lepszy przycisk, elementy ze stali nierdzewnej, brak konieczności stosowania ogniw z wystającym plusem (mimo wszystko ogniwa wyższe, z zabezpieczeniem są zalecane).

Jak dla mnie SDmini jest po prostu piękna.

Nie mogę zrozumieć jednego, tworząc produkt na co dzień ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlaczego sterownik nie został wyposażony w zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem?

Jestem ciekawy jak została rozwiązana kwestia sterowania w latarce Nitecore MH20, bo jak można zauważyć NE01 to bardzo mocna inspiracja, SDmini jest nawet ładniejsza (chociaż to jak zawsze kwestia gustu).

Warto mieć na uwadze, że NE01 jest najtańsza w stawce i jej niedociągnięcia mogą wynikać właśnie z powodu niskiej ceny.

 

Czy warto kupić Lumintop SDmini?

Wygląd, dopracowanie, piękno latarki i samego zwierzaka, który na niej siedzi, z pewnością tak !

SDmini to produkt, który kupujemy i używamy, bez konieczności poprawek.

Myślę, że dla wielu osób, które przeczytały moją recenzję wadą może być sterownik i to z jego powodu część z Was może odrzucić tą propozycję, co jest oczywiście jak najbardziej zrozumiałe.

 

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...