Skocz do zawartości

[nowa rama] cross Romet Orkan 6.0


NoiseWizard

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wiecie może, czy do ramy Shannon będzie możliwe zamontowanie korby szosowej 50x34, lub przełajowej 46x36?

 

 

zapewne jedna i druga się zmieści.

To można stwierdzić tylko przymierzając "na żywca". Ja bym miał spore obawy , korby szosowe/przełajowe mają linie łańcucha (43,5) względem korb trekingowych (50) czyli wędrują bliżej suportu i jest duże prawdopodobieństwo haczenia zębatkami o dolne widełki. O ile przy korbach na kwadrat można by kombinować z długością osi suportu to przy zintegrowanej osi pola manewru już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.Przy blacie 48t  (coś ze stajni Shimano) z odległością 47 mm od środka ramy odległość między blatem a tylnymi widelkami wynosi 3-4 mm.Dodam,że zębatka narrow wide jest firmy Garbaruk,która ma wyjątkowo długie zęby,przez co są one delikatnie bliżej trójkąta.(chodzi o zębatkę 40t opisywaną wcześniej)

A tak w ogóle,to padła gdzieś informacja że korba pod zintegrowaną oś?Bo jeśli nie,to można odsunąć suportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twierdzisz , że wejdzie to ok , spierać się nie będę (choć moje obawy pozostają , przymiarka jednego z drugim dała by 100% pewność).

 

A tak w ogóle,to padła gdzieś informacja że korba pod zintegrowaną oś?Bo jeśli nie,to można odsunąć suportem.

 

 

O ile przy korbach na kwadrat można by kombinować z długością osi suportu to przy zintegrowanej osi pola manewru już nie ma.

 

 

 

Może lepiej w takim razie będzie kupić zwykłą, trekkingową korbę np. Deore i zdemontować najmniejszy blat?

 

To rozwiązanie daje 100% pewność braku problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o zintegrowanej osi jest od Ciebie?

A gdzieś to napisałem ? Podałem tylko , że przy zintegrowanej osi nie ma pola manewru z przesuwaniem.

 

 

NoiseWizard nie napisał jakie mocowanie go interesuje?

Wcześniej nie , ale w ostatnim swoim poście wspomina o Deore a tych na kwadrat obecnie praktycznie nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakoś zapomniałem się pochwalić co wyszło ze zmiany ramy: https://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/7938-accent-shannon/

Rama 18'' pasuje idealnie, teraz dopiero poczułem różnicę w jeździe na różnych rozmiarach, jazda na 21'', to jakbym prowadził czołg. Zmiana na sztywny widelec również wyszła na dobre. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,, również przymierzam się do roweru z napędem Alfine 11,  mam pytanie do Ciebie, jak sprawuje się ten napęd w terenie?, czy biegi wchodzą płynnie i jak z serwisowaniem tej piasty? długo już ją użytkujesz? dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...