Skocz do zawartości

[Szosa] Pierwszy rower szosowy na wiosnę


Yatar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podepnę się do tematu :D planuję zakupić pierwsza szosę, mam do wydania około 2000zł. waham się między tym tribanem https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-id_8322663.html#v494976 a tym                https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-500-id_8379069.html   Obecnie mam na testach z decathlonu tego za 1999zł i jeździ mi się wyśmienicie, tylko nie wiem czy warto dopłacać te 300zł, jeśli ktoś mógł by napisać co ma lepszego stara 520 od nowej 500 to był bym bardzo wdzięczny, chyba że są jeszcze jakieś rowery warte uwagi ? Jeszcze dopytam czy dobrze dobrałem rozmiar: wzrost-180cm i noga-84, wziąłem rozmiar M i chyba prawidłowo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę właśnie że dla trochę lepszego napędu nie warto dokładać tych 300 zł. Akurat mi malowanie tribana się podoba :D Jeszcze mam jedno pytanie, nie zostanę raczej żadnym zawodowym kolarzem i czy nie lepiej brać tribana z prostą kierownicą zamiast barankiem ? Pewnie prosta dużo wygodniejsza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie akurat ten Planet także malowanie się nie podoba.

Tribany mają swoje plusy, dożywotnia gwarancja na ramę, widelec 2 lata. No i na miejscu, Decathlony są wszędzie. Shimano Sora to jest już dość dobry osprzęt, warto do niego dopłacić z tego co pytałem trochę osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chciałbym z góry przeprosić, jeśli temat nie jest pisany w dobrym miejscu. Chciałem kupić pierwszą w życiu szosówkę, przeglądałem różne fora, strony informujące o rozmiarach odpowiednich dla konkretnego rozmiaru i tutaj zrodził się problem. Myślałem o kupnie czegoś z Decahtlonu, któryś Triban. Niestety na stronach nie znajdę zbyt dużo informacji dotyczących wymiarów roweru. Mój wzrost to 178 cm, wg. strony producenta powinienem wybrać rozmiar M. Skorzystałem z kalkulatora, który miał pomóc w wyborze roweru. 
 

Top Tube Length
57.5 - 57.9 Cm
Seat Tube Range CC
53.4 - 53.9 Cm
Seat Tube Range CT
55 - 55.5 Cm
Stem Length
10.3 - 10.9 Cm
BB Saddle Position
71.1 - 73.1 Cm
Saddle Handlebar
55.8 - 56.4 Cm
Saddle Setback
2.8 - 3.2 Cm
Seatpost Type
Setback

 

 

Strony, które sugerują rozmiary podpowiadają różnie, jedne, że powinienem wybrać M, drugie L, kolejne 54 a inne 57. 
Czy jest szansa otrzymać odpowiedź, jaki rozmiar roweru powinienem wybrać ? Preferuję spokojną, jazdę, około 50 km tygodniowo, najdłuższe wypady koło 40 km podczas jednej podróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 57. Jeśli ci Top Tube wyszło 575-579mm to albo masz ręce do kolan jak goryl, albo popełniłeś błąd w pomiarach. Obstawiam to drugie ;)

 

Szukaj roweru z TTh równym około 545-555mm. Ale najpierw się zmierz kilka razy i dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...