Skocz do zawartości

[rower] Stalowy Romet 29er - wątek kameralny :)


porcelanowy

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

To następną razą. To mi wygląda jak "plan wilczego Szańca" ;) a na sobotnią wycieczkę potrzebowałem pewnej trasy do objechania, bo mi się spieszyło :) Nie zginęło mi, bo dodatkowe km pozwoliły dobić do tych 200 które planowałem, niemniej trochę ze mnie powietrze uszło jak zobaczyłem zamknięty szlaban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się gdzie trafiłeś na ten zamknięty prom, zawsze działały te w: Tyńcu (sezonowo), Jeziorzanach, Czernichowie, Podłężu i ew. Mętkowie; Do tego dochodzi kilka przepraw mostowych jak ta w Łączanach czy trochę jeszcze nieoficjalnie most kolejowy w Okleśnej. Da się to tak zrobić, żeby jechać raz po północnej raz po południowej stronie rzeki.

 

Podsumowując - polecam, pojedź kiedyś nie z myślą o km a o przyjemności z odkrywania nowych miejsc;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Powitoł

Mało jeżdżę, więc... knuję  ;):)

W rowerze napęd 3x9:

- korba 44-32-22 - 44 praktycznie nieużywane. Obracam praktycznie cały czas na 32z włączając 22z na stromych/długich podjazdach;

- kaseta CS-M770 11-34 - czasem brakuje czegoś bardziej miękkiego.

Z nudów w sumie chciałem przeskoczyć w napęd JedenNa.
Kół/piast nie chcę zmieniać więc zostaje wykorzystanie shimanowskiego bębenka 8/9/10.
Konsultowałem się w wątku jednoblatowym
https://www.forumrowerowe.org/topic/170983-napęd-1x10-test-napędu-1x10-opartego-na-zębatkach-hcc-components/
i będzie na razie pewnie:
- manetka i przerzutka M7000/M8000
- jakaś kaseta 9/10rz 11-50.

Jakaś kaseta oznacza - coś made in China z aliexpress, np. ostatnia z linku:
https://pl.aliexpress.com/item/32884550636.html
tudzież

https://pl.aliexpress.com/item/32966210608.html

Korba na razie zostaje bo chcę sprawdzić, jak posiadane 32z z przodu będą sobie radziły z w/w kasetą i terenem w którym jeżdżę. Jak mnie stopniowanie nie zniechęci to pokombinuję z prawilną zębatką NW i jak będzie trzeba to zmienię korbę. Jeśli mi się koncept spodoba a kaseta nie to wtedy dofinansuję jakiegoś lepszego Chińczyka :)

Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie poza tymi z linkowanego wątku to zapraszam

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powitoł

Raz na rok to można... żeby mi wątku nie zamkneli ;)

Roman zaległ na strychu i za każdym razem ogarniał mnie wstyd jak musiałem jakieś graty znieść/wynieść:

s4oae7r.jpg

Zabawy zmiany napędu porzuciłem. Dobrze mi się jeździ, wszystko działa, co się polepszy to się popieprzy, itp., itd.

Udało się na szczęście w weekend wyskoczyć Rometem na testową pętlę ;)
Po ostatnich deszczach upodlenie, ale też radość świni w błocie :D

r0uNrSA.jpg

Strava niestety boleśnie obnażyła brak kondycji, a techniczny często teren braki w obyciu :)
https://www.strava.com/activities/3716609403
Aaaale, byle ku lepszemu :)

Przydarzyła się też tragedia :( Wieloletni towarzysz mojego tyłka, accent derry,  zaczął ulegać biodegradacji :(

HPeCZpN.jpg

Na szczęście jest jeszcze w ofercie. Wezmę chyba takie samo, bo nie ma kasy i czasu na testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy bębenek ogarnia 1x11 również. Obecnie najtańsze rozwiązanie, to 12rz przerzutka i 11rz napęd z kasetą 11-52 zza Kaukazu oraz blat od nich.

12rz rozwiązania wychodzą kilka razy drożej.

Niemniej przesiadka na 1x coś o ile obecny napęd nie sprawia problemów moim zdaniem pozbawiona sensu. Pojeździj z dwa sezony, umrze przerzutka, blaty, to możesz się przenieść. Nic specjalnie nie zyskujesz na takiej zmianie w przypadku turystycznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Poszukiwanie nowego napędu wynikały z nudy i górki finansowej którą mogłem zagospodarować według upodobań.
Teraz już mi się nie nudzi, a i górka sama się zagospodarowała :D

Oby napęd pociągnął długo. Wypadało by mi się przyjrzeć sprężynie przerzutki bo wózek tłucze na wertepach o tylny trójkąt coraz bardziej. Na tą chwilę wszystko działa, a przy ostatniej częstotliwości użytkowania nie zajeżdżę dłuuuugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tam zawsze gdzieś się błoto pojawi ale sam to objechałem na kenda khan, a ostatnio jechał z nami kumpel na krosie i semi slickach 1,5".
Gorzej z pozycją i kontrolą nad rowerem - jest tam trochę terenu gdzie szerszy kierownik się przydaje bo sporo lawirowania po kamulcach, zjazdów i podjazdów po luźnym terenie, itp.

Objechać się da na wszystkim, będzie po prostu wolniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...