Skocz do zawartości

[HDC 300] Jeden tłoczek nie wychodzi- tak to ma być?


Borsuczy

Rekomendowane odpowiedzi

@@vdcmike, to już mam, ale mi chodzi o części do zacisków. Ychu wyjaśnił skąd skołować uszczelki między połówkami zacisków. A uszczelki tłoczków? I jeszcze inne uszczelki, nie wiem jakie, skąd? W ogóle co jest w środku, ma ktoś zdjęcie bebechów? Co tam można wymienić, żeby poprawić ich działanie, szczelność? Chciałbym tak wyłożyć do 100 zł na naprawę tych hamulców. Myślę że warto bo one są spoko kiedy są twarde, naprawdę dobrze działają. A porządne nowe, jakieś inne, to koszt ~500zł za komplet, a tyle na razie floty nie mam :D

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@vdcmike, to już mam, ale mi chodzi o części do zacisków. Ychu wyjaśnił skąd skołować uszczelki między połówkami zacisków. A uszczelki tłoczków? I jeszcze inne uszczelki, nie wiem jakie, skąd? W ogóle co jest w środku, ma ktoś zdjęcie bebechów? Co tam można wymienić, żeby poprawić ich działanie, szczelność? Chciałbym tak wyłożyć do 100 zł na naprawę tych hamulców. Myślę że warto bo one są spoko kiedy są twarde, naprawdę dobrze działają. A porządne nowe, jakieś inne, to koszt ~500zł za komplet, a tyle na razie floty nie mam :D

W gg dorobia Ci wszystkie uszczelki , które będziesz potrzebował.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że to przeszkadza, tylko o sam dźwięk, przyczynę jego występowania. W lewej tego nie ma. W prawej tak. I to jest taki dźwięk, no specyficzny. To nie jest piszczenie na żadnym zawiasie, łożysku, tylko w środku w układzie. Taki mokry dźwięk, jakby mlaskanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że to przeszkadza, tylko o sam dźwięk, przyczynę jego występowania. W lewej tego nie ma. W prawej tak. I to jest taki dźwięk, no specyficzny. To nie jest piszczenie na żadnym zawiasie, łożysku, tylko w środku w układzie. Taki mokry dźwięk, jakby mlaskanie

 

Prawdopodobnie przy odpowietrzaniu/wyjmowaniu końcówki odpowietrznika choćby trochę oleju wypłynęło z odpowietrznika spływając do wnętrza klamki, pod blaszkę zamykającą gniazdo popychacza, pod którą znajduje się uszczelka tłoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tobo, ale ja te piszczenie mam od nowości w tych hamulcach. Wtedy nawet, jak rower był jeszcze nowy, zajechałem do sklepu w którym kupiłem ten rower i powiedziałem tam temu serwisantowi. To on powciskał tą klamkę kilka razy i mówi: No gdzie ci tam piszczy, co ci tam piszczy, tam nic nie ma. XDD


a właśnie, jeśli to jest to, to jak tego się pozbyć? klamkę rozkręcać i czyścić? Może wystarczy spryskanie jakimś odtłuszczaczem całej klamki i to popłynie?

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem nowy zacisk po taniości, za 20 zł na allegro trafiłem. Wymieniłem tylny na nowy, zacząłem odpowietrzać i nie zauważyłem kiedy wypadło zabezpieczenie z zacisku w postaci klucza, wypadł mi tłoczek i straciłem olej. Nie chcę kupować kolejnej buteleczki 50 ml za 40 zł.
Można to zalać olejem Shimano? Jest 5x tańszy, a podobno to to samo. Właśnie, podobno, czytam na tych forach, jedni piszą, że Shimano to to samo co Tektro, inni że nawet olej z zawieszenia Citroena, to też to samo, inni że olej z Citroena zamula hamulce... No zgłupiałem. http://allegro.pl/show_item.php?item=6059504060&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Można tego Shimano użyć czy nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie lepszy od Tektro? To czemu 5x droższy jest, skoro gorszy od Shimano?


Dobra, nieważne, powinienem wywalić te hamulce jak zobaczyłem pierwsze wycieki i zbierać na nowe, kupię ten olej Shimano i zobaczę jak będzie to działać, jak nie będzie, to zbieram na nowe. Dzięki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem nowy zacisk, zalałem olejem Shimano, odpowietrzyłem, no wszystko super, hamulec twardy jak nigdy. Ale użyłem więcej siły do wciśnięcia klamki (3 palców) i zaczął mi ciec olej z tłoczków zacisku. No nie ciec ciurkiem, tylko było go widać, dolałem jeszcze trochę oleju i już w sumie jest ok, no pewnie jakieś powietrze było pod uszczelkami tłoczków... Ale to i tak troszkę dalej mi cieknie, jak wcisnę mocniej to widać olej na tłoczkach. Znaczy nie wciskam na sucho, mam włożony bloczek drewniany między tłoczkami. O co chodzi? Te hamulce nie są przystosowane do takiego ciśnienia? Jak teraz patrzę na ten klocek to ma wgnioty od tłoczków, więc siła jest niemała. Może ktoś wyjaśnić skąd ten problem się bierze? Przypominam, że zacisk jest nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wlozeniu klucza i zablokowani tłoczków klamka sie ugina ok 2-3 cm. jak zacisne łape, dalej jest opór a na max pewnie zlamał bym klamke

 

 

 

edit; tak to teraz wygląda jeszcze tak twardych hebli nie miałem :)

 

 

8028734_IMG_20170423_161458.jpg

 

 

8028735_IMG_20170423_161549.jpg

 

 

edit2

 

zaciski odkreciłem od amora i ramy, przewód od tylnego odpiołem od ramy żeby przy kierze nie był w poziomie, maksymalnie dziada do podłogi i po skosie żeby w przewodzie nigdzie powietrza nie było

Edytowane przez .jestemJAKmotyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prędzej byś palce połamał, niż klamkę XD Ta klamka ma porównywalną grubość do kości palców, a jeszcze ma usztywniające przetłoczenia, jest zamontowana w korpusie z jednego kawałka aluminium i ma dość grubą stalową oś. O jej wytrzymałość nie ma co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...