Skocz do zawartości

[HDC 300] Jeden tłoczek nie wychodzi- tak to ma być?


Borsuczy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, właśnie montowałem nowe klocki w HDC 300 i widzę, że po rozepchaniu do końca tłoczków, jak zacznę pompować klamką tylko jeden tłoczek wychodzi, drugi tylko trochę się pokazuje i od razu się cofa. To ma tak być? Co z tym zrobić?

Jak coś proszę o szybką odpowiedź bo mam rower w pokoju, zacisk odkręcony, cały pokój w narzędziach itp... XDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD grande1970, tą odpowiedzią zachwiałeś sens istnienia całego tego forum :D. Zostaje tylko dodanie bota do tego forum, który automatycznie na każdy temat będzie odpowiadał "Nie pytaj- sprawdź sam" hahaha
Miałem na tłoczkach pierścień kurzu o szerokości gdzieś 1 mm, zmyłem to, poruszałem tłoczkami w te i wewte i chyba jest okej :D Alarm odwołany, dzięki :D :D

PS. Nie polecam tego specyfiku:

960311b35c3749b9med.jpg

Pachnie ładnie, ale średnio czyści i zostawia cienki biały osad. Do czyszczenia narzędzi z syfu, odtłuszczania, okej, ale do czyszczenia klocków i tarcz nie. No chyba że ktoś chce tego używać jako dezodorantu, no to okej :D

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

XD grande1970, tą odpowiedzią zachwiałeś sens istnienia całego tego forum . Zostaje tylko dodanie bota do tego forum, który automatycznie na każdy temat będzie odpowiadał "Nie pytaj- sprawdź sam" hahaha

Akurat w Jego wypowiedzi nie było nic śmiesznego. Powietrze nie musi być równo po obu stronach , jeden tłoczek może dostawać normalny płyn , a drugi z powietrzem i też mogą nie chodzić równo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpowietrzyłem je, ze 100 razy przepchałem płyn przez cały układ a i tak miałem dalej bąbelki... nie wiem dlaczego, jak ktoś ma pomysł dlaczego tak jest to niech mi wytłumaczy. :D Robiłem to tak:

Przy klamce była buteleczka zrzutowa na płyn. Buteleczka po płynie do mycia naczyń, wężyk przyklejony do nakrętki termoglutem :D W nakrętce butelki jest otworek którym swobodnie ucieka sobie powietrze.

62a4a420afb3b413med.jpg

Na odpowietrzniku zacisku założony wężyk strzykawki z płynem.


Było tak: butelka jest przy klamce, klamka luźno puszczona przez cały czas, w ogóle jej nie ruszałem, strzykawka w zacisku, odkręcam śrubę odpowietrznika w zacisku i wciskałem strzykawkę. Płyn w strzykawce był bez bąbelków powietrza, usuwałem wszystkie bąbelki ze strzykawki zanim założyłem ją na zacisk. Puszczam płyn, do buteleczki wlewa się płyn i wypycha bąbelki powietrza. Płyn w strzykawce się kończy, zakręcam odpowietrzacz, nabieram do strzykawki płyn z buteleczki zrzutowej, tak żeby nie było bąbelków i powtarzam proces i tak w kółko, ze sto razy. Finalnie hamulec nawet spoko wyszedł, twardy, ale i tak dalej bąbelki mi wychodziły cały czas podczas przepychania układu iii no mogłoby być lepiej z hamulcem, bo po zablokowaniu hamulca, dalej mogę trochę go wcisnąć prawie że do chwytu, ze znacznym oporem ale da się. Klamka poprawnie chodzi, po krótkim ruchu już jest stop. Da się tak zablokować ten hamulec jednym palcem, na tyle jest to mały ruch, że jak mam między klamką a chwytem dłoń i hamuję jednym palcem to normalnie mogę hamulec zablokować.

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że masz w klamce jeszcze powietrze, albo tak jak kolega pisze gdzieś jest nieszczelność. Tyle że nieszczelność musiałaby być dość spora żeby przy tak krótkim procesie latały bąbelki.

 

Jeżeli klamka wpada to nie jest OK, u mnie po nagrzaniu układu całość wpadała do chwytu i hamulca nie było, także nie polecam.

 

Jak masz zapas płynu, to ja bym spróbował metodą Shimano gdzie hamulec przelewa się od klamki do zacisku. Mi na pełne przelanie dwóch hamulców ( pisząc pełne mam na myśli wypłukanie całego płynu LHM więc roboty było dużo) poszło 100 ml niecałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnej nieszczelności... po zablokowaniu hamulca wciskam klamkę na chama ile się da, przecież jakby była nieszczelność to płyn by trysnął. Chyba. Ale to sensu nie ma, odpowietrzacz zakręcony, na drugim końcu wężyka płyn stoi w miejscu, nie cofa się ani nie idzie do przodu, zakładam strzykawkę, odkręcam odpowietrzacz, wciskam płyn i leci powietrze wężykiem. Jakby była nieszczelność (gdzieś) to w momencie jak śruba zacisku jest zakręcona, dostawałoby się powietrze, przepchałoby płyn do buteleczki zrzutowej, ale tak się nie działo. Mam taką teorię, że może te powietrze ciągle gdzieś siedzi, a płyn zamiast je przepchnąć, po prostu je omija XD i przechodzi bokiem, no nie wiem

kurde no nie mam takiego zapasu płynu :/, mam może z 10 ml w tej buteleczce. To może się udać, ta metoda od góry, spróbuję tego jak dokupię więcej płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee, mówię że odpowietrznik jest zakręcony i płyn stoi, a jakby była nieszczelność, to przy zakręconym odpowietrzniku dostałoby się powietrze i przepchało płyn do buteleczki. Ale tak nie było, odpowietrznik jest zakręcony i płyn stoi, potem nabieram strzykawką płyn z buteleczki, zakładam na odpowietrznik, odkręcam go, tłoczę dalej i lecą duże bąble powietrza do butelki.
deba5ceeb09f7747med.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z za mocno odkręconym odpowietrznikiem ma sens, bo dość mocno go odkręcam, tak gdzieś z 1,5 obrotu. Strzykawkę różnie trzymałem, raz poziomo raz pionowo. Z resztą jakie to ma znaczenie, skoro w strzykawce nie miałem powietrza? Wszystkie bąbelki ze strzykawki wyrzucałem zanim założyłem ją na odpowietrznik.

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym zakładaniu wężyka na odpowietrznik masz płyn do krawędzi wężyka? czy jest tam trochę powietrza?

Nowe Shimano mają wujowy system odpowietrzania, zwany one way bleed, gdzie - teoretycznie - powietrze nie powinno być więzione w układzie.

Tymczasem praktycznie zawsze starsze modele hamulców odpowietrza się szybciej i łatwiej. 

Zacisk masz przykręcony do ramy? Jak biegnie przewód? wznosi się do góry po górnej rurze tylnego trójkąta czy idzie po dolnej schodząc najpierw w dół od zacisku by być zamocowany do rurki ramy?

Jeśli tak jest to odkręć zacisk od ramy i powieś go tak by przewód był możliwie pionowo a zacisk możliwie nisko.

Przy odpowietrzaniu opukaj zacisk, przewód i klamkę. 

Ja zazwyczaj dopiero po puszczeniu trzeciej strzykawki płynu jestem w stanie usunąć z systemu całość powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płyn do krawędzi wężyka, zacisk jest przykręcony do ramy na jedną śrubę i jest odchylony w bok. Przewód idzie po górnej rurce trójkąta, cały czas się wznosi, dopiero po wyjściu z ostatniej przelotki w ramie, ma lekko opad w dół, a potem idzie w górę bezpośrednio do klamki.


kurde, zobaczyłem coś, czego nie chciałem widzieć, w przednim hamulcu przy mocniejszym hamowaniu płyn mi wycieka na połączeniu dwóch połówek zacisku i przy przewodzie :/


właściwie to nie wyciek, tylko podciek, nie wiem XD wciskam mocno bardzo i widzę w szczelinie płyn, widzę że się tam błyszczy, puszczam klamkę i się cofa. To jest na połączeniu tych dwóch połówek zacisku. Nie mam bitu T30 z otworem więc teraz nie rozkręcę. Wie ktoś czemu tak się dzieje? Jakaś uszczelka tam jest i się wyrobiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wystające możesz złamać i już. Na łączeniu połówek zacisku jest uszczelka. Możesz rozebrać zacisk i wysłać do ggtrading , powinni dorobić uszczelki.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

 

Tam gdzie zaznaczyles nie ma uszczelki.

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 zł? o kurde ale fajnie :D czas wysyłki ok, trwa, a samo wykonanie ile im zajmuje?


przypomniało mi się coś- jak odpowietrzałem jeszcze tylny hamulec wczoraj i czyściłem go z kurzu w środku, to zobaczyłem że z tłoczków coś wychodzi i się chowa od razu, wtedy nie wiedziałem co to ale już teraz wiem, tam też mam wyciek jakiś. Niewielki ale jest, klocków to nie moczy ale jak widać zasysa powietrze. Wychodzi na to, że czeka mnie gruntowny remont hamulców, wymiana uszczelek i zrobienie nowych końcówek przewodów. Gdzie ja znajdę części do HDC 300? Jakieś uszczelki... Nie wiem kompletnie co będzie mi tam potrzebne, ma ktoś jakiś schemat bebechów tych hamulców? Co tam jest w środku? Cokolwiek? I nawet nie proponujcie mi oddania do serwisu hamulców xd chcę się sam nauczyć, jak zepsuję to kupię inne najwyżej, trudno się mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...