Skocz do zawartości

[Serwis] Sr Suntour Axon 26 - przerobienie z pracy progresywnej na liniowa


czem

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwość przerobienia działania Axona z progresywnego na liniowy ?

aktualne działanie niezbyt mi się podoba, moze to też kwestia tego ze jest nowy. ustawiłem to tak jak każe producent - 2 cm sagu i nie wiem jaka bym potrzebował siłę żeby go dobić na 6 cm skoku, a ma 8. nie korzysta w ogóle z pełnego zakresu działania.

jakieś pomysły. może użytkownik Activia sie wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy spuszcze powietrze, wolnych goleni między uszczelkami a korona, zostaje 0.5 cm. z tego co widzę na rysunku ten elastomer jest większy więc chyba do końca nie odpowiada za dobicie.

w moim starym rst first z komory powietrznej wyciągnąłem taki plastikowy odbojnik przez co zwiekszylem objętość komory powietrznej i amor stal się liniowy a nie progresywny.

może w axonie wyjecie tego elastomeru także powiększy komorę powietrzną i zrobi się bardziej liniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwujące jest tylko to ze każdy producent daje inny rozmiar śruby w korku powietrznym. magura 28, rst 24, w axonie widzę jakiś kosmiczny 27. czas wybrać się do castoramy i kupić nasadke na grzechotke.

kiedyś w firscie odkrecalem francuzem, wymsknal mi się i rozwalilem cala śrubę, ale byłem zły. teraz stosuje tylko nasadowe z grzechotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za późno przeczytałem i kupiłem w castoramie ale okazalo się ze ścianki nasadki są za grube i nie mieszcza się między śrubę a korone. jak jutro nie uda mi się zmniejszyć średnicy na szlifierce to kupię u Ciebie klucz

Edytowane przez czem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na dzień co ci polecam to spuścić powietrze, odkrec ten czarny korek zaworu powietrza nasadką 27mm i przy korku będziesz miał taki żółty elastomer. Weź go wyciągnij i z powrotem wkręc ten korek a potem napompuj

 

A czy taki patent można zrobić w Epixonie 2015 z osią 15 mm w celu zwiększenia czułości pod lekkim rowerzystą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Napiszę tutaj bo to mój temat i dotyczy tego samego Axona którego opisałem na początku. Amor ma przejechane może z 1200 km i jakiś czas temu zaczął zachowywać się dziwnie. Dostał lekkiego luzu i przy pracy słychać stukanie, tylko nie potrafię odpowiedzieć z której komory dochodzi. ACTIVIA, co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij dolną czerwoną pokrywę od regulacji tłumienia, potem od góry odkręć mechanizm blokady. Od dołu ściągnij z nakrętki oring i odkręć ją kluczem nasadowym 10mm. Potem od góry odkręć kluczem nasadowym 27mm czarny korek. Wtedy wyciągniesz cały kartridż bez ściągania amorka z roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem amor tak jak pisałeś. Dostałem się do kartridża i o dziwo jest na nim napis EPICON, a mam przecież Axona ?? Czemu tak ?? Wszystko jest dobrze dokręcone więc czemu stukał i pukał ?

Po wsadzeniu wszystkiego na miejsce i dokręceniu nie stuka, ale luz nadal jest.

Edytowane przez czem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 10.11.2016 r czyli niedawno. Amor ma przejechane jakieś 800 km. Nie uczestniczył jeszcze w żadnym wyścigu. Wcześniej zgłaszałem na maila o kilku ryskach na goleni, ale postanowiłem poczekać i zobaczyć jak wygląda sytuacja, ale co chwilę jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...