Skocz do zawartości

[zmiana pozycji] Obciążone, bolące nadgarstki - Dartmoor Primal 27,5 2016


godzinilla

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to te opony nie nadają się do zastosowań do których został stworzony ten rower! :sorcerer: Kapiszi??? Ale do jazdy po bułki za to doskonały zestaw :teehee:

Saint to zjazdowe hamulce przeznaczone do ogólnego katowania w górach zwykle w połączeniu z oponami 800g+. Primal to też rama do katowania w górach.

Smart sam to opona na niziny. To przerost formy nad treścią.

 

E:zly post mi wskoczył

 

Wysłane z mojego 5045X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dajcie spokój, tutaj poważny problem się zrodził. Karmienie trolla zostawmy na inną okazję.

 

To tak, założyłem dzisiaj inna sztyce z innym siodłem (bo łatwiejsza regulacja). Ustawiłem kąt mocno w górę, tzn tak w okolicach 15 stopni. Wydaje mi się, że jest o wiele lepiej. Cochones nadal całe, nie zjeżdżam z siodła do tyłu. Odczucia mogą być trochę przekłamane przez to, że mój tyłek nie dogaduje się z tym siodłem (WTB Silverado), ale podobne ustawienie będę testował na swoim siodle i zobaczę co z tego wyjdzie. Jeżeli uda mi się je ustawić, bo kompletnie nie wiem jak poprawne regulować pochylenie w jarzmie z dwoma śrubami (z przodu i z tyłu) :D Jak rozkręce na maksa to ustawienie stałego kąta jest mega trudne. Może tutaj się jakoś dociąga jedną bądź drugą śrubę? Sztyca to Canyon Iridium 3-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie to te opony nie nadają się do zastosowań do których został stworzony ten rower!   Kapiszi??? Ale do jazdy po bułki za to doskonały zestaw

 

No ja wiem.

Tylko jakoś na Maratonie nie założyłem lepszych buciorów. Jakoś tak mnie podkusiło, i co

 

I frędzle na swoich lepszych oponach, po piaszczystych odcinakach wysiadały z rowerów.  :blink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może tutaj się jakoś dociąga jedną bądź drugą śrubę? 
Jak chcesz dziób siodła podnieść do góry to popuszczasz przednią śrubę a dociągasz tylną , a jak dziób już jest za wysoko to popuszczasz tylną śrubę a dokręcasz tą pod dziobem. I tak do skutku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dajcie spokój, tutaj poważny problem się zrodził. Karmienie trolla zostawmy na inną okazję.

 

 

 

Zima jest, trzeba czymś czas zająć :D

 

No ja wiem.

Tylko jakoś na Maratonie nie założyłem lepszych buciorów. Jakoś tak mnie podkusiło, i co

 

I frędzle na swoich lepszych oponach, po piaszczystych odcinakach wysiadały z rowerów.  :blink:  

Nie w tym rzecz. Po prostu ten rower to przerost formy nad treścią. Pomijając opony. Nie sądzisz że można było wybrać coś lepiej dostosowanego do terenu (nie mi to oceniać, takie mam wrażenie po tym co piszesz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Po prostu ten rower to przerost formy nad treścią. Pomijając opony. Nie sądzisz że można było wybrać coś lepiej dostosowanego do terenu (nie mi to oceniać, takie mam wrażenie po tym co piszesz)?

 

Pewnie Tobie chodzi o to, dlaczego taki rower wybrałem na maraton. 

A no dlatego, że było dużo odcinków technicznych między drzewami + bardzo wąsko + slalomy.  Ogólnie lubię trudne zjazdy techniczne. No może nie takie jak w DH. 

Ogólnie Primal to takie połączenie zjazdu, i trochę XC.  Takie " cuś " innego. 

Jacek ( Metrobike ) mówił... Coś ty kupił !!!     :starwars:  

 

Z rowerami XC już skończyłem. Chodź ostatnio ganiałem sobie na nowym rowerku XC  Specialized.   Koła 29" 

 

Przyspieszenie miał konkretne, jak na koła od Ukrainy...  :icon_wink:  Dobra żartowałem. Fajne koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że używasz primala tak jak roweru do xc/nie-górskich maratonow. Ma to dużo więcej wad niz zalet.

 

No pod górkę troszku mam gorzej. Ale nie jest źle. Po bułki też jeżdżę.  :yes:

Kurde niektórzy na takich gratach startowali, ( to znaczy rowery sprawne technicznie ) że ktoś taki " nie czający " pomyślałby sobie... z czym do ludzi. 

 

Dobrze pamiętam jak się wdrapywałem rowerem XC pod górę. Nawet fullem lepiej było. A jak zapodałem blokadę, to jeszcze lepiej.

 

Podoba mi się taki rower ( geometria ) i możecie sobie bazgrolić. Innego nie chcę roweru... Takiego sztywnego Enduro. Oczywiście nie musi to być tylko Dartmoor. 

 

 

Zima jest, trzeba czymś czas zająć

 

Tak jest   :thumbsup:  

 

giphy.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dziób siodła podnieść do góry to popuszczasz przednią śrubę a dociągasz tylną , a jak dziób już jest za wysoko to popuszczasz tylną śrubę a dokręcasz tą pod dziobem. I tak do skutku...

 

Tak myślałem ;) Dzięki Alsew, że zwróciłeś mi na to uwagę, sam o tym nie pomyślałem i pewnie bym nie pomyślał. Ale jeszcze nie odtrąbiam sukcesu, musze się jeszcze pobawić swoim właściwym siodłem i zobaczymy jak będzie. Dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze nie odtrąbiam sukcesu, musze się jeszcze pobawić swoim właściwym siodłem i zobaczymy jak będzie. Dam znać ;)

Pierwszym krokiem do sukcesu jest prawidłowa regulacja siodła. To siodło odpowiada za odciążenie rąk. Tu masz kilka porad jak to zrobić poprawnie http://narower.com/jak-ustawic-siodelko-w-rowerze-ustawianie-siodelka-bikefitting-siodlo-rowerowe-w-rowerze/. Warto było by też sprawdzić jaki masz rozstaw kości kulszowych i czy siodło nie jest za wąskie i daje właściwe podparcie tych kości. Jak już ustawisz siodło to musisz dopasować pod siebie resztę (mostek , kiera, klamki hamulca też są  bardzo ważne! http://narower.com/jak-ustawic-klamkomanetki-w-rowerze/ ) Więc czaka cię sporo pracy, na którą potrzeba dużej ilości km ów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Myszator ... Jak się nauczysz hamować i wyrośniesz z trollowania to pogadamy

 

Kurde nie widziałem tego... to znaczy tych bazgrołów.  : )

 

Dobra jak będę chciał sobie złożyć rower, to na pewno !!! się do Ciebie zgłoszę. Bo " łumiesz " wszystko,  i wiesz wszystko. 

 

Tyle bazgrołów " postów " nabazgrałeś, świadczy że masz wiedzę... w bazgraniu...

 

giphy.gif

 

Ja się nie czepiam. Jestem bardzo spokojny ludek.  

 

:  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...