Skocz do zawartości

[korba 1x11] jaki najmniejszy blacik do M8000 XT?


wojtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma możliwości aby zmieścić mniejszego ovala niż 30t pod asymetryczne 96BCD jakie jest w korbach M7000/M8000.

Wersje 28t oraz 26t mocowane pod w miejsce małej zębatki pojawią się dopiero na wiosnę :)

wojtas7, gdyby jednak 30t Ci podeszło to zapraszam na www a nie na allegro ;)

 

Czekam na rometa, który oryginalnie ma kasetę 11-40 i blat 32T. Wyjścia mam dwa - kaseta 11-46 i ew zostawić blat albo 30T.

Drugie - zostawić kasetę 11-40 i dać zębatkę 26T - strzelam że  nie zabraknie mi na zjazdach.

 

Na wiosnę będą u Ciebie - pytanie kiedy szacujesz że się pojawi w sprzedaży? I jaki rozstaw ma korba M8000 na młynku? Też asymetryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26t może być dużo za mała na zjazdy. Swego czasu jeździłem na 28t w enduraku i mocno brakowało na zjazdach. M8000 też ma asymetryczny rozstaw na młynku, a zębatki do niego będą pewnie na wiosnę :) Obecnie masa projektów siedzi w głowie i brakuje czasu żeby wszystko wykonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamowilem u kolegi banless, z tego co widac pierwsza sztuke eksperymentalna, zebatke 28T owalna 26-30T pod niesymetryczne BCD64 pod moje shimano XT M8000, bede jezdzil na 27,5 kolach z kaseta 11-40. Oczywiscie zrobie zdjecia i zdam relacje jak sie sprawuje w gorach ;-) Prawde mowiac bardziej sie obawiam scianek, ktore lubie podjezdzac, niz to ze mi braknie na zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod temat bo mam bardzo podobne pytanie tylko w z innej strony. Czy wiecie gdzie kupić duże zęby do xt. Szukam 38t ponieważ po alpejskich kombinacjach postanowiłem zostać przy napędzie 2x11. Niestety 1x11 nie będzie u mnie działał precyzyjnie, poza tym szkoda mi nerwów i sprzętu na coś, co nie chula jak powinno. Zostanę przy dwóch blatach, ale ten większy zamienił bym właśnie na 38. Jak macie jakiś namiar na sklep lub cokolwiek będę wdzięczny. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...