Skocz do zawartości

[Rower] Jaka rama Kross Level R2?


VaaT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego iż mój sezon się skończył a mój rower jest już w tragicznym stanie zdecydowałem się na zakup nowego roweru.

Moje spojrzenie zwrócił na siebie Kross Level R2 i co prawda zdecydowałem się już na niego.

Lecz mam problem z wyborem odpowiedniej dla mnie ramy.

 

Mianowicie niedawno jeździłem rowerem kolegi (Hexagon R6) w rozmiarze L (21 cali).

Jeździło mi się nim świetnie. Dopasowałem siodełko pod swój wzrost i było wręcz idealnie, nie był ani za duży ani za mały.

 

Moje pytanie jest odnoście roweru Kross Level R2.

Czy z tym rowerem także mogę sobie pozwolić na ramę w rozmiarze L?

Czytałem i sprawdzałem na stronie Kross'a, że jest "większa" od Hexagon'a ale z tego co policzyłem to w zasadzie o kilka cm.

 

Level -> http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-275/level-r2

Hexagon -> http://www.kross.pl/pl/2015/mtb-275/hexagon-r6

 

Mam około 180cm wzrostu.

Czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc?

 

Pozdrawiam,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawilnie to dla Twojego wzrostu odpowiednia powinna być rama 19', a nie 21' w rowerze MTB.

 

Hexagon gwoli ścisłości to nie jest rower MTB tylko ATB dlatego geometria się różni - bliżej mu do crossa, więc będzie krótszy. Skoro dobrze Ci jeździło na 21 calowym Hexagonie to Lever R2 logicznie rzecz biorąc powinien być rozmiar mniejszy, bo rama 21' może okazać się za długa.

 

Liczby to potwierdzają: Hexagon w rozmiarze 21' ma górną rurę o długości 605 mm, a Level R2 w rozmiarze 19' - 603 mm.

 

Nie mogę się, więc zgodzić z poprzednikiem i jeśli Level R odpowiedni będzie w rozmiarze M (19').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawilnie to dla Twojego wzrostu odpowiednia powinna być rama 19', a nie 21' w rowerze MTB.

 

Hexagon gwoli ścisłości to nie jest rower MTB tylko ATB dlatego geometria się różni - bliżej mu do crossa, więc będzie krótszy. Skoro dobrze Ci jeździło na 21 calowym Hexagonie to Lever R2 logicznie rzecz biorąc powinien być rozmiar mniejszy, bo rama 21' może okazać się za długa.

 

Liczby to potwierdzają: Hexagon w rozmiarze 21' ma górną rurę o długości 605 mm, a Level R2 w rozmiarze 19' - 603 mm.

 

Nie mogę się, więc zgodzić z poprzednikiem i jeśli Level R odpowiedni będzie w rozmiarze M (19').

 

Zwracałem uwagę na długość górnej rury w Hexagonie, czyli 605mm a w Levelu jest to 620mm, czyli dokładnie o 15mm więcej.

Czy te 15mm to naprawdę aż tak spora róźnica między tymi dwoma ramami, że mogłaby być już za duża?

Bo tak naprawdę patrząc na inne wymiary oznaczone na schematach rozmiarowych Kross'a to inne wymiary (HT i ST) tracą po kilkadziesiąt mm niż Lk'a w Hexagonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując R6 byłem przekonany, że mogę brać w ciemno L, bo będzie dla mnie dobra!

Mam 182 cm. Zanim jednak zamówiłem, podjechałem do pierwszego sklepu, gdzie stały rowery Kross. I co? I okazało się, że na L-kę ledwo wsiadam, a zsunięcie się z siodełka skończyłoby się tragedią (dla faceta chyba największą...).

Radzę jechać i przymierzyć, niż potem kombinować z  wymianą, albo - co gorsza - jeździć na źle dobranym rowerze.

 

To, co mogę jeszcze doradzić - wybierz wyższy model. Też zacząłem od R2. Potem miał już na 100% być R3, a po nim R4. Jeżdżę w końcu R6 i żałuję, że nie wziąłem R7.:)

A tak w ogóle, to spójrz w moją stopkę...:D

 

Jeśli upierasz się dalej na Kross'a, odezwij się na priv, dam Ci namiar na fajny sklep, gdzie dostałem spory rabat, a potem dostała go moja znajoma z racji polecenia ich przeze mnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 na długości roweru to sporo, bo to ważny parametr. Rower jak jest niższy to w teren nawet lepiej, a siodło przecież można sobie wysunąć. Kierownicy w przód lub w tył nie przesuniesz bez ingerowania w sterowność roweru....

Zresztą czemu nie weźmiesz Hexagona skoro Ci pasuje? Upieranie się na te same wymiary przy innym typie roweru to paranoja, bo nawet jeśli długości rurek są takie same to kąty są inne i zupełnie inaczej się tym jeździ. Nie rozumiem też logiki, która każe ignorować Ci długość górnej rury, a patrzeć na podsiodłówkę lub rozstaw kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seraph, chcę Level'a ponieważ na niego mam teraz ofertę i to dosyć fajną dlatego też pytam o tej rower.

 

Nie ignoruję także innych rozmiarów tylko poprostu nie znam sie za bardzo na tym i według mnie wydawało mi sie to mało istotne który wymiar ile ma.

Dziękuję za opinię.

 

Myślę, że udam się do sklepu Kross'a zanim zakupie rower :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...