Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[pedały] PD-S13

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Evanios

Evanios

Amator

• Użytkownik
  • 94 postów
  • Imię:David

Napisano 16 grudzień 2016 - 19:42

Upatrzylem sobie tanie pedały SPD PD-S13... będą dobre na początek przygody z spd? Szosa.... czy moze coś lepszego w tej cenie?

• 0

Reklama

Reklama

#2 RBTS

RBTS

Pro

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 19:56

W tej samej (lub podobnej cenie) masz Shimano SPD R 540. Waga podobna, a konstrukcja sprawdzona. Mają w przeciwieństwie do PD-S13 wymienną płytkę, tak więc blok nie wyciera nieodwracalnie samego pedału. Ponadto bloki Shimano są lepiej zabezpieczone przed ścieraniem i nieco wygodniejsze do chodzenia (o ile w ogóle można o chodzeniu mówić). Wadą jest to, że do niektórych butów trzeba dokupić dłuższe śruby, w komplecie dostajemy 8 mm.
  • 1

#3 Evanios

Evanios

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:50

A spytam się jeszcze... które lepiej. PD-R540-LA z lekkim wypinaniem, czy zwykłe PD-R540?

• 0

#4 RBTS

RBTS

Pro

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:23

Trudno mi odpowiedzieć, bo mam tylko "zwykłe" PD R540 i 550. Obie pary ustawione mniej więcej na 1/3. Stopę trzyma dobrze, samoczynnie się nie wypina. Myślę, że nikomu nie sprawiają problemów.
  • 0

#5 Evanios

Evanios

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 12:47

ref. może ktoś ma light action i się wypowie?

• 0

#6 Evanios

Evanios

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 22:00

ref. może ktoś ma PD-S13? Na forum szosa polecają własnie je, bo łożyska maszynowe. :/ mam mętlik

Użytkownik Evanios edytował ten post 11 styczeń 2017 - 22:02

• 0

Reklama

Reklama

#7 teraw

teraw

Amator

• Użytkownik
  • 98 postów
  • Imię:Mateusz
Garaż Rower

Napisano 20 styczeń 2017 - 23:06

Powiem tak - nie bierz ani systemu click'r, ani bloków wielostronnie wypinanych, ani light action, ani żadnego innego systemu dla początkujących z pedałami zatrzaskowymi.

Dlaczego?

Bo początkującym jesteś kilka dni, po ok tygodniu jazdy jesteś już przyzwyczajony do normalnego wpinania i wypinania się. I po dwóch tygodniach albo miesiącu system dla początkujących wypadało by zmienić na normalny.

Wniosek jest prosty - bierzesz normalny i na początek poluźniasz go śrubką regulacyjną, którą potem skręcasz z powrotem.

• 0

Nie zostawiaj roweru przed otwartą lodówką jak chcesz wejść do windy w trampkach.