Skocz do zawartości

[Widelec] serwisant nabił gwiazdke w rure z wlokna weglowego - błąd?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zrozumiałem widelec używany kupiony okazyjnie pewnie bez dowodu zakupu. Na co byś chciał go wymienić i za jakie pieniądze. Myślę że rekompensata w takim wypadku to najlepsze wyjście a naprawa samemu. Inaczej nie widzę bo będzie tak że widelec dozna kolejnych cierpień.

 

tapniete z telefonu

a jaka to różnica czy widelec używany czy nieużywany. Skrzaczyli robotę to niech oddadzą taki sam w nie gorszym stanie lub dogadać się na kasę Edytowane przez schwinn0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to ten sam  specjalista ? ;-))

Wydaje sie ze znów narzezbił, albo te stery nie pasuja, albo cos zalozyl do góry nogami.  Choc na moje tam na dole powinno byc chyba tylko łożysko ktore powinno chowac sie w rame.

Cos jak to http://www.cyklomania.pl/img/products/71/27/1_max.jpg Tylko wymiaru trzeba by pewnie dobrac.


Tak czy siak ja bym juz do tych majstrów nie chodził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten widel wyglada jak gotowy pod ster typu drop-in, czyli lozysko mech. wchodzace nastepnie do ramy. Moze byc ew jakas specjalna bieznia dostepna razem z lozyskami, ale wydaje mi sie ze ten widel jej niepotrzebuje. Mam podobne rozwiazanie w przelajce, dolny ster to lozysko drop in is52. Nic wiecej tam nie mam, ani misek ani biezni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć z tej perspektywy dlatego najlepiej gdyby to wszystko rozłożyć i zrobić foto. A jeżeli jest to bieżnia, to ciekawe czy się nie pokrzywiła od ściskania sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po świętach to wszystko rozbiorę, porobię zdjęcia i mam nadzieję, że coś pomożecie w temacie. Wydaje mi się, że ten widelec jest z ramy full carbon, wisi taka na necie, jeśli to oczywiście ma jakieś znaczenie. Mój stary widelec ma jakiś mały stożek i jest bardziej płaski, tutaj jest większy stożek i niestety nie wchodzi on tak dobrze w ramę, wygląda to bardzo niesmacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokopalem troche w necie i znalazlem takie coś -> http://forums.roadbikereview.com/components-wrenching/can-i-use-integrated-fork-non-integrated-headtube-2826.html

ostatnie 2 posty  w wątku (niestety obrazka nie widziałem) :

Calvin: -> "Without knowing the fork, it is not possible to say. The large fork crowns of some forks will not be an issue in terms of rubbing. The fork will sit below the pressed conventional race. However, some integrated forks have the "race" built in, and do not accept a pressed race at all. The fork is designed to engage the cartridge bearing, either with a 45-degree or 36-degree angular contact. A conventional headset may not work with such a fork."

I odpowiedz:

Eric_H -> "Calvin, the only fork I know that had an integral crown race was the Time Avant Stiff+ fork from 2003, which I believe is in your picture. I'm not sure if it is the same in 2004. They made two different forks to be compatible with either the Campy Hiddenset standard or the Cane Creek IS design. You are correct, this fork would not work with most conventional headsets......"

 

Wiec raczej jest jak pisałem, potrzebne łożysko. A co do samego forka to Time Avant to chwalony wideł ;-)

No i Eric_H nie widział wiecej takich forków, ale się zdarzają, jak pisałem moj Stevens Vapor ma dokładnie to samo roziwazanie. ;-)

U mnie chodzi to na RItchey IS52 45x45 stopni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm najlepiej byloby dopasowac przez przymiarke....ale to moze byc dosc droga zabawa, trzeba miec pod reka sklep z takim szpejem, bo te lozyska dosc drogie do kupiwania w ciemnio.

Co ja bym sugerowal zrobic to... zmierzyc dokladnie srednice wewnetrzna glowki ramy - to da odpowiedz co do zewnetrznej srednicy lozyska. Nastepnie sprobowalbym zmierzyc katy, na widelcu (kat biezni do korony) i kat zwężenia glowki ramy - nigdy tego nie mierzylem ale do glowy przychodzi mi np odcisniecie plasteliny i np przylozenie pozniej ekierki 45 stopni, jesli to standardowy skos 45 to bedzie pasowac jesli jakies 36 stopni... to mozna zrobic taki model kąta z kartki przy pomocy ķątomierza i sprawdzic przykladajac do plasteliny. Majac katy i wymiar zew juz jestesmy chyba w domu. Srednica wew lozyska nie jest juz tak istotna, bo lozysko i tak opiera sie na biezni widelca. Byle wlazło na sterowke.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wsadzoną drugą bieżnię, widać nieźli eksperci tam pracują  :thumbsup:

 

Co nie zmienia faktu że ta miska to jest tak nabita że szkoda słów... No chyba że główka ramy jest taka "równa", ale w to akurat nie uwierzę.

 

A nie, to w sumie wygląda jak miska :whistling:  Ja szczerze mówiąc się już pogubiłem co Ty masz na tym rowerze  :sweat:

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...