Skocz do zawartości

[rower] projekt do oceny


velbon

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie, ostre na lesne sciezki i szutry. Wczoraj testowalem na sniegu - wrazenia niezapomiane :-).

Same piwoty wkrecane, ale mocowanie do nich spawalem. Miejsca w tylnych widelkach jeszcze troche zostalo, pomimo opon 29x2,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że to "terenowe ostre" to czy przy tej geometrii nie lepiej było by zastosować krótszy mostek? Pewnie lepiej by skręcał i jarzemko siodełka może nie musiało by być ustawione na minus ;)

Czy dobrze myślę, że obręcze są całe pomalowane na biało? 

 

Ale ogólnie to muszę przyznać, że całkiem fajnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też te v-ki z tyłu, hmm, frapują. Poproszę o zbliżenia. Dlaczego w ogóle hamulce w ostrym...? Jak już musiałeś, to załóż booster, bo ta rama długo nie pożyje.

 

Aha, i podeprzyj bagażnik albo zdejmij. Nie zostawiaj hipsterskiej atrapy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dlaczego w ogóle hamulce w ostrym...?

 

Bo to ostre na teren jest... Rozumiem, że nigdy nie próbowałeś ostrzyć w terenie :)

 

Mnie zasie przygodziło się nieco ostrych przełajów i uwierz, nieraz i nie dwa i nie dziesięć razów chwaliłem sobie hebel.

 

Poza tym hamulec w ostrym to poprostu rozsądny wybór, kwestia komfortu i bezpieczeństwa.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze, bez offencji :) Do tych opon na oko za twardy napęd w teren. Do lasu 32/16 i jest dość twardo, z spdami.Ale przelotowo podmiejsko to i 40/ 16 da się podgonić, ważne żeby nie katować się offroad. Inne siodło na sprężynach albo chociaż coś szerszego retro świetny pomysł,tylny hamulec SREBRNY cantilever z lat 90, ale trzeba uważać(przymierzyć) na ramiona i linkę wieszaka bo może łapać za bieżnik tej grubej opony, z przodu może pasowałby archaiczny ubrake, były takie dziwne w stareńkich mtb i nie potrzebowały pivotów, widzialem w jakim retrobiku na allegro u któregoś z kolekcjonerów retro. Jeśli canti ro zemsztywnymi klamkami, np srebrne shimano z literką A

 

fajnie wyszo :) Ciekawe ja się jeździ

 

Canti ktore znam i sa mocne ale nie wiem czy mieszcza 2,25

http://www.velospace.org/files/56uyjhgr4t5yjh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś żebym ..... hamował w Jurze ? Tak na poważnie te hamulce naprawdę działają. Oczywiście w prawdziwym MtB ciąg należy ustawić hydr, mech,Vbra,cant,szczęki ;) ale jeśli hamulce są wraz z ramą sztywne to bolą co najwyżej palce,dłonie, warunkiem działania jest też dobry pancerz i klocki. Albo ham działa albo nie, ale prześkiczne oldkuloe shimanowskie takie ażurowe bliskie zabim udkom oczywiście Cantii nawet ja nie byłem wstanie ich nastawić na nic poza ładnym wyglądem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :laugh: .

Mój przechodził podobną metamorfozę, z tym że na jej końcu - bliżej mu do szosy. Za to punkt wyjścia był o krok odważniejszy: damska rama pod koła 26" (szosowe wchodzą - bez błotników). 

Damska rama ułatwia wsiadanie przy załadowanym bagażniku i można mieć kolana bliżej siebie (aerodynamika). Ale w Twoim przypadku - raczej - nie dotyczy.

Prawdą jest, że póki miał opony 1 i 3/4" - w terenie lepiej spisywał się od marketowego górala, a więc koncepcja - moim zdaniem - słuszna.

Nie wiem, jakie masz korby, ale polecam jak najkrótsze. Ja mam 165 mm. O.k. lubi wysokie kadencje i na takich jest łatwiej.

Przydały by się noski (lub zatrzaski). Podjeżdżasz pod tę samą górkę na przełożeniu o 2 ząbki twardszym (z tyłu), a na zjazdach nogi nie spadną z pedałów. Na ostrym - bywa to przykre.

Hamulec z przodu - jak najbardziej, ale z tyłu? Przy takim przełożeniu zatrzymasz koło bez wstawania z siodełka.

 

Siodła retro - nie polecam. Miałem. Ładnie wygląda i na tym kończą się jego zalety.

Pozdrowionka. Długich skidów :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...