Skocz do zawartości
bardok206

[serwis] Konserwacja amortyzatorów fox , rocznik 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Cona78
13 minut temu, kamar59 napisał:

@Cona78 A jak sprawdzić czy widelec ma komorę powietrzną EVOL ?

Jest to napisane na widelcu. W ogóle w soloair odradzam wlewanie więcej niż 2-3ml bo to tylko zmniejszy komorę powietrzną. Najlepiej nic nie wlewać a zamiast tego lepiej wysmarować fluidem szaft i uszczelki.

fox-34-kashima-float-27.5inch-44mm-rake-

Edytowane przez Cona78

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamar59

Ja mam oryginalny smar od fox w komorze powietrznej, co jest od początku i jest ok. W Fox z rocznika 2016 Evol nie posiada.

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• FilipHt
      Przez FilipHt
      Witam.
      Przymierzam się do zakupu Fox 36 Van 2013 do Street Fightera 2019 ale Fox ma 180mm skoku a rama przyjmuje maks 150mm więc moje pytanie brzmi
      Jak obniżyć skok w Fox 36 do 150mm i czy w ogóle jest to możliwe ?
    • paulsen
      Przez paulsen
      Thrill Hill to nasz karbonowy full XC, dostępny w trzech wersjach malowania i sześciu wersjach wyposażenia. Rama waży ok 1,8 kg, koła oczywiście 29", standard boost, kinematyka policzona na napędy 1x i 2x, wewnętrzne prowadzenie przewodów i możliwość zamówienia roweru w wersji o skoku 100 lub 120 mm. 
      Modele można zobaczyć tutaj: https://www.rosebikes.pl/rose-thrill-hill-6-2681124

• zlotym
      Przez zlotym
      Witam podczas ostatniej jazdy moj damper sr suntour epicon wbil sie do konca i nie odbil. Nie da sie go wyciagnac siłą. Dokładny problem widoczny na zdjęciu.
      Co w takim przypadku zostalo mi zrobic? Jest jakaś szansa na naprawe bez rozbierania go(jesli jest to mozliwe)? Zalezy mi na jak najprostszego i najtanszego powrotu do poprzedniej "sprawnosci" tego uginacza. Z góry dzięki i przepraszam za mało specjalistyczne słownictwo.

• Zimi_CK
      Przez Zimi_CK
      Siemka,
      Kupię damper sprężynowy Fox lub Rock Shox ewentualnie Cane Creek DB o długości montażowej 200x57. Najlepiej jakby był to jakiś DHX lub Vivid, Van itp. itd. wchodzą w grę. Dobrze jakby był po pełnym serwisie z fakturą, która to powierdza. Budżet jaki mam przeznaczony na damper to max 700 zł. Jeśli nie był robiony serwis, damper jest w jakiś sposób uszkodzony, proszę poinformować na czym polega uszkodzenie lub wada (może da się naprawić). Wtedy dogadamy się co do ceny. Rama do jakiej potrzebuję dampera to Giant Reign X2, więc mile widziane dampery z tej ramy :).
      Z góry dzięki i proszę o kontakt.
    • malina4257
      Przez malina4257
      Witam, jaki amortyzator polecacie do 1700zł pod rame dartmoor hornet - tapered 27.5 górna miska 1,1.8 dolna 1.5. Może być nowy lub używany. Zależy mi na dobrym stanie technicznym i braku rys na górnych lagach. Skok 150mm-180mm. Pozdrawiam