Skocz do zawartości

[łańcuch] łańcuch do 11 s


Diablosss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z przejściem z 10 na 11 mam pytanie o łańcuch. Jaki polecacie łańcuch do napędu 11 rzędowego? W 10 miałem 2  Campagnolo C10, które były rotowane i są to świetne łańcuchy chociaż drogie. A jak jest z 11? Ma ktoś jakieś doświadczenie na tym polu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z przejściem z 10 na 11 mam pytanie o łańcuch. Jaki polecacie łańcuch do napędu 11 rzędowego? W 10 miałem 2  Campagnolo C10, które były rotowane i są to świetne łańcuchy chociaż drogie. A jak jest z 11? Ma ktoś jakieś doświadczenie na tym polu?

 

Mtb czy szosa? Jaka kaseta? U siebie w mtb używam Shimano HG901. Bardzo fajnie działa razem z kasetą 11-40 i korbą 38-28. Przez moment miałem jeszcze KMC X11EL Gold. W porównaniu do Shimano, zmiana biegów na największych trybach na kasecie była dużo wolniejsza. Miałem wrażenie, że jeżdżę na bardzo zużytym napędzie. Na mniejszych trybach zmiana była taka sama jak na Shimano.

No i na KMC nie udało mi się ustawić napędu tak, żeby bez problemów używać przełożenia 38x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę na trzech. I tak jak napisałem wcześniej dokupiłem do HG901 dwa KMC, które okazały się kiepskie. Ostatecznie jeżdżę na trzech Shimano HG901 ze spinkami Srama. Na twoim miejscu kupiłbym HG901 albo HG701 i do tego spinki Srama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...