Skocz do zawartości

[wielkość ramy] - prośba o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was ogromną prośbę o pomoc w podjęciu pewnej decyzji.

Kupiełm wysyłkowo rower Karbon Discovery GTS 21 cali.

Wczoraj odebrałem i częściowo złożyłem jednakże gdy na niego wsiadłem to mam wrażenie że jest ciutkę za duży. Nie chodzi mi o pozycję za kierownicą bo siedze w miare wyprostowany, zresztą jest spora regulacja na mostku a i kierownica jest typu "jaskólka". Sprawa wygląda gorzej jak chce zejść z roweru i górną rurę mam między nogami. Najprościej mówić krocze lekko szoruje mi o rurę gdy stoję nogami na ziemi. Mój wzrost to 178cm a długość nogi 82-83cm.

I teraz co tu robić:

- czy tak ma być i nie ma czym się przejmować?

- czy jednak odesłać rower i wybrać mniejszy 19 cali ( nie będzie za mały? )

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli mtb to za duży, jak treking albo crossik to może być.

Przekrok przy trekingu nie jest tak ważny jak przy górskim do czochrania po bezdrożach.

Jeżeli to z tej firmy to masz kalkulator wielkości:

http://www.karbon-rowery.pl/rowery/discovery-gts,produkt-33

Edytowane przez michuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymiary ram tego Discovery, w 19'' podsiodłowa jest krótsza o 5cm, więc jaja są w większym bezpieczeństwie co jest gut. A górna rura jest tylko o 2 cm krótsza, więc pewnie tego nie zauważysz, a jak już można sie pobawić ustawieniami kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za rady. Decyzja podjęta - oddaje rower.

Teraz rodzi się kolejne pytanie: co dalej?

W międzyczasie zmienił mi się koncept z trekkingu na crossa. Dlatego ponownie proszę o opinie tym razem na temat doboru roweru. Mam takie 2 typy:

https://m.centrumrowerowe.pl/rowery/crossowe/p,rower-magma-c30-gts-28-czarno-czerwono-bialy-karbon,498377.html ten za okolo 1220zl

 

Lub

 

http://www.onill.pl/rower.php?id=71 z tym ze tego moge miec za okolo 1350zl

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ma regulację twardosci pod zaślepką. Przy maksymalnym skręceniu uginanie jest akceptowalne. Przy blokadzie słyszałem że i tak nie blokuje się całkowicie.

Prawdę mówiąc myślałem że discovery 19" i magma c30 19" maja podobną geometrię ale faktycznie się różnią. To teraz czy przy moich wymiarach 19" magma bedzie odpowiednia? W onillu brakuje regulacji mostka ale za to ma fajna hydroformowana ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...