Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox 32 performance fit4


lucas80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i to moj pierwszy post. Mam nadzieje, ze wszystko zgodnie z regulaminem. 

Chodzi o mojego foxa, podejrzewam ze jest z nim cos nie tak. Konkretnie to mam zastrzezenia do jego blokady, ktora niby jest, ale jak dla mnie to tak jakby jej nie bylo. Powiem szczerze, ze zdania na ten temat sa rozne i sam nie wiem co o tym myslec. Znaczy wiem, jesli tak ma byc to w zyciu bym tego amorka nie wybral i jesli nic sie z tym nie da zrobic to leci od razu na sprzedaz. Moje poprzednie i wysluzone rock shoki byly o niebo lepsze, a po zablokowaniu amorek byl sztywny jak wiecie co ;) 

 

Wyglada to tak: 

polozenie open - ugina sie max 8 cm (przy skoku 10cm)

medium - to samo

firm - 5 cm 

Dodam ze cisnienie mam poprawnie ustawione. 

 

Tutaj macie filmik jak to w rzeczywistosci wyglada. 

 

Napiszcie prosze co o tym sadzicie i jesli cos jest nie tak to niech to bedzie przestroga dla innych. 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość amortyzatorów nie ma blokady na kamień, forma zabezpieczenia przed uszkodzeniem.

Też posiadam  foxa, blokady prawie nie używam.

Przy odpowiednim sposobie pedałowania  i balansowania ciałem , (nawet na stojąco) amortyzator prawie się nie ugina.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać, że przykładasz cały cieżar tułowia by ugiąć amora. W moim Foxie F100 RL OB z 2012r blokada ma za zadanie jedynie wyeliminować "pompowanie" podczas jazdy na stojąco, więc takie siły wtedy na niego nie działają. W momencie, gdy zablokowany amor dostanie tak duży strzał to musi się ugiąć, by nic się nie uszkodziło.

 

Sprawdz jak, zablokowany amor, zachowuje się podczas sprintu na asfalcie. Jak buja tak samo jak w pozycji otwartej to jest coś nie tak. Jeźeli buja się znacznie mniej lub wogóle to znaczy, że wszystko jest ok.

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie było w porządku, ok 80psi przy mojej wadze. Trochę sytuacja się poprawiła gdy dobiłem ponad 100psi. Teraz na firm nie jest taki miękki, ale również na open muszę nasilić żeby go sporo ugiąć. Nie wiem jak teraz będzie wyglądać tłumienie, czyli czeka mnie test w górach ;)

Acha za ok tydzień powinien do mnie dotrzeć rower właśnie na evolution. Jeśli będzie działać lepiej od tego, to sprawa rozwiązana. Dla mnie to jest mankament i nie będę go tolerować. Oczywiście to jest moja wina, że go kupiłem w ciemno. Ale nie podejrzewałem, że sprzęt za takie pieniądze będzie działał gorzej niż rock shoki na których jeździłem 10 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie nie ma jakiegokolwiek znaczenia odnośnie blokady. Ustawianie ciśnienia według wagi to taki półśrodek, bo nie uwzględnia geometrii roweru, Twojej pozycji i innych zmiennych... Ciśnienie dobierasz tak, aby mieć odpowiedni SAG i potem korygujesz do Twojego stylu jazdy i upodobań.

 

Najpierw ustawiłeś na 80psi, potem na 100psi. Przecież to jest olbrzymia zmiana. Mierzyłeś SAG?

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam identyczny amortyzator, może nawet rower, Cube?

Nie wiem dlaczego mi się wysłało pół wiadomości a teraz nie mogę edytować, przepraszam za post pod postem.

Przed serwisem mi to działało tak samo, natomiast po, jest dużo twardziej na ustawieniu firm, skoki są wyraźniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Rower cube ltd'16. A czy można wiedzieć jak zrobiłeś serwis? Na własną rękę, czy sklep uwzględnił defekt? Bo u mnie w sklepie próbują mi wmówić, że tak ma być i koniec...

Acha i jeszcze jedno. Gdzieś słyszałem, że między innymi w cubie, amorki miały mniej oleju żeby obniżyć mase!!! Ale jakoś mi się w to nie chce wierzyć, po prostu strzał w kolano dla Foxa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, praktycznie we wszystkich nowych amortyzatorach (zarówno FOX jak i Rock Shox) żałują oleju w fabryce. Przed pierwszym użyciem należy we własnym zakresie nalać odpowiednią ilość. Albo oddajesz do serwisu albo sprawdzasz na stronie FOX-a ile ml do której goleni, oglądasz filmiki i próbujesz sam. :) Na filmie poniżej można zobaczyć jak to mniej więcej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała regresja odnośnie filmiku powyżej. Autor tematu ma tłumik Fit, czyli tłumik zamknięty, więc poziom oleju w dolnych lagach nie ma znaczenia na blokadę (w moim starym tłumiku Open Bath jest to ważne). Jeśli blokada nie działa prawidłowo to może oznaczać braki oleju w tłumiku, więc ten film mu nie pomoże. Trzeba poszukać instrukcji rozbierania tłumika FIT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi. Postanowiłem zostać przy tym amorku, a jak tylko będzie okazja to zrobię mu serwis. Niestety pojawił się inny problem z zupełnie innej beczki. Trochę to skomplikowane, ale postaram się wytłumaczyć.

 

Mianowicie kupiłem drugi rower (była okazja) Scott Scale 750'15. Lubię tą firmę i bardzo mi zależało na ramie. Zabrałem się za przekładke osprzętu z Cuba i już na początku pojawiły pierwsze schody. Podczas zamiany amortyzatorów okazało się że Scott ma prostą rurę sterową, a Cube tapered. Dolne miski sterów miały różne łożyska i wymiary. Zamiana też nie wchodzila w grę bo Cube ma miskę o średnicy 56 a Scott 55. Zgroza... Ale idąc dalej. Zamówiłem więc dolne stery ritchey wcs ze zintegrowanym łożyskiem i odpowiedni rozmiar. Wszystko ładnie weszło do ramy i po złożeniu ładnie kierownica chodzi ale... Przez to że amor miał oryginalnie założony wieniec na łożysko nie można go kompletnie schować i nie wygląda to za dobrze. Nawet jeśli to nie przeszkadza, to troche mnie po prostu razi. Dokładnie to widać na zdjęciu.

Teraz pytanko. Czy można to w jakiś sposób ściągnąć czy wybić?

Aż boję się dotykać następnych rzeczy, przez te standardy jakie wprowadzają nic ze sobą nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo mam problem z tym samym amorkiem (Fox 32 Float Fit 4 Performance).

Przebieg znikomy (ok. 6 mieś, z czego czystej jazdy ok 40h).
Sprawa dotyczy śrubki od regulacji rebound'u.
Przy zakupie chodziła lekko. Potem właściwie jej nie używałem wcale.
Gdy wczoraj podczas grzebania z nudów spróbowałem ją przekręcić było to prawie niemożliwe, ledwo się kręci (dopiero po włożeniu imbusa w śrubkę kontrującą udało mi się trochę rozruszać, chociaż ciągle daleko do stanu zadowalającego). Rower stoi w ciepłym pomieszczeniu.

Czy mogę coś samodzielnie coś na to poradzić? Wpsiknąć jakiś penatrator or sth?
Czy nie ma sensu się szarpać i oddać na gwarancję?

Pozdr
Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo mam problem z tym samym amorkiem (Fox 32 Float Fit 4 Performance).

 

Przebieg znikomy (ok. 6 mieś, z czego czystej jazdy ok 40h).

Sprawa dotyczy śrubki od regulacji rebound'u.

Przy zakupie chodziła lekko. Potem właściwie jej nie używałem wcale.

Gdy wczoraj podczas grzebania z nudów spróbowałem ją przekręcić było to prawie niemożliwe, ledwo się kręci (dopiero po włożeniu imbusa w śrubkę kontrującą udało mi się trochę rozruszać, chociaż ciągle daleko do stanu zadowalającego). Rower stoi w ciepłym pomieszczeniu.

 

Czy mogę coś samodzielnie coś na to poradzić? Wpsiknąć jakiś penatrator or sth?

Czy nie ma sensu się szarpać i oddać na gwarancję?

 

Pozdr

Mikołaj

 

Znajomy miał coś takiego, okazało się, że kulka odpowiadająca za klik pokrętła była przybrudzona i nie pozwalała na swobodny obrót. Z tego co pamiętam skończyło się na rozkręceniu części tłumika.

Edytowane przez blebnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...