Skocz do zawartości

[rower] Trek X-Caliber 9. Masz lub chcesz nabyć Calibra?


HanSolo

Rekomendowane odpowiedzi

te koła są lżejsze (dużo?) od setowych z Treka? Podają nowy zestaw 2050 gramów. Ciekawe jak to ma się do Bontragerów?

 

Dużo, pewnie nie, nowe koła 32 szprychy stare 28, więc tutaj sobie na pewno nieco wagę podniosłem. Czy są lżejsze od seryjnych... trudno powiedzieć. Pisałem że są lekkie - tak organoleptycznie, ale to mógł być też efekt "wow" nowych kółek :)  Niestety wagi kuchennej nie mam. No i będąc szczerym, porównywałem je bez sztywnych osiek, które też coś tam ważą. W każdym razie, chciałem mieć wytrzymałe kółka z fajnymi piastami za rozsądną cenę. Myślę, że się udało. Poczekamy zobaczymy.

 

W sumie to można sobie policzyć (pewnie jakaś strona się znajdzie z masą poszczególnych elementów):

obręcz: DT Swiss 533d 29er 32h

Szprychy: DT Swiss Champion 290mm x 16 + 292mm x16 (drugie kółko 292mm x16 294mm x16) + nyple 14mm x 32/koło

Piasta: Novatec D772SB X12 32h (przód D771SB 15mm 32h + adapter 9mm thrubolt)

oś 9mm/100mm thrubolt Novatec

oś 10mm/135mm thrubolt Novatec

 

mi się nie chce ;)

 

PS. walnąłem się w numerkach modelów piast w poprzednim komentarzu.

 

 

 

Opinia zdecydowanie odmienna. Tuż po gwarancji felga pękła.

Wow, po prostu wow. Nigdy nie widziałem tak rozwalonej obręczy. Pytanie czy to te same koła które montują teraz (obręcze Bontrager Mustang Elite, piasty Formula)?

 

 

 

'wegorz', dnia 31 Marz 2017 - 09:38 AM, napisał: - Piasty - prawdziwa bolączka. Bez uwag, jeżdżą do dzisiaj.

Doprecyzowanie, moja uwaga tyczy się tylko tylnej piasty. Przód był i jest OK.

Edytowane przez wegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie jeśli siedziały tam łożyska o tych samych wymiarach (średnica , kąt , wysokość) to mogły by zostać ale ja bym nie kombinował tylko zakładał nowe z kompletu , nie jest to jakieś skomplikowane a daje 100% pewności że wszystko będzie działać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. 

Zastanawiam sie nad wymianą mostka i sztycy montowanych seryjnie tj. Bontrager SSR sztyca i Bontrager Elite mostek. Macie jakieś propozycje sprawdzone? Co macie u siebie? Dodam, że sztyca pod wagę ok 92 kg ridera. Nie chcę carbon'u, mają byc lżejsze, szczególnie sztyca i wytrzymałe oraz przystępne kosztowo.

Edytowane przez Diegson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przystępnych mostków zobacz Pro Koryak. Sprawdza mi się w innym rowerze. Z Pro jest też jakaś wersja kuta bodajże ale droższa. Aktualnie mam taki tam no-ame'owy XLC bo szukałem z dużym wzniosem i kutego, a czołowi producenci mają do pewnego kąta ofertę. Zarzucić nic mu nie mogę, jest bardzo lekki i nie czuję gięcia kokpitu przy mocnym ciśnięciu, więc jest sztywno Kiera prawie 750mm. Sztycy nie zmieniałem jeszcze, bo teraz cała kasa idzie na poczet fulla ale mam w Cube 29 Eastona EA i jest ok. Tu możesz sobie wybrać serię 30, 50, 70. W Giancie mam Promaxa, który jest bardzo lekki i solidnie się trzyma ale zabij nie wiem jaki model.

Ogólnie szedłbym w alu kute 7075 jeśli chcesz odczuć różnicę -6061 jest bardziej miekkie ale tak naprawdę to w tym momencie u siebie, brałbym tylko karbon albo sztycę regulowaną. Na mostek też karbon. Wiem, drogo ale raz na zawsze spokój.

Edytowane przez HanSolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnej obręczy (19mm) spokojnie się mieści opona 2,4 i jest jeszcze wiele luzu, ale wiadomo to się mija z celem. Testowane na Maxxis Argent, ale zasłyszałem że podawana szerokość opony u rożnych producentów niestety się różni od deklarowanej i nie zawsze 2,4 = 2,4 - ja nie miałem okazji sprawdzić.

Natomiast jest tyle luzu że na szerszej obręczy spoko wejdą, i wydaje się że nawet na obręczy 25  mm powinny wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy zamontował ktoś już stery umożliwiające montaż widelca pod sterówkę tapered ?? Czy skończyło się na planach ? :)

Kolega #bike5 zrobił coś takiego i dobrze to wygląda i równie dobrze się sprawuje.

 

#HanSolo widelec wyciągnięty na 120mm mam od początku tego roku i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

tak to wygląda:

 

fe87796ce13eb077gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Widzę, że wsadziłeś SLXa zamiast Race Face. Shimano lepsze?

A przy okazji dziś słyszałem kolejną b.pozytywną wypowiedz serwisanta robiącego przy Calibrze na temat jego nie tylko technicznej ale i ogólnej fajności oraz stosunku jakość - cena, biorąc pod uwagę zakup po sezonie. Serwisanci mówią, że nie ma z tym sprzetem żadnych problemów typu usterka. Jedyne co do nich trafia to wymiany i przeglądy.

Edytowane przez HanSolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...