Skocz do zawartości

[rower] Trek X-Caliber 9. Masz lub chcesz nabyć Calibra?


HanSolo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zastanawiam się nad zmianą roweru z fulla speca  na  tego Treka X Caliber 9  2018.  Mam obecnie 89kg wagi  i 174cm wzrostu. Czy rama 18,5" będzie ok ? 

I czy w ogóle w pieniądzach 4500-6000 kupie coś lepszego  ?   
Zależy mi też żeby mieć możliwość założenia bagażnika w razie gdybym chciał z sakwami gdzieś na kilka dni wyruszyć. W maratonach nie będę brał udziału. Jeżdżę trasy 30-120km w zależności ile mam czasu.  
Czy zadowalający jest ten napęd w tym rowerze bo miałem do tej pory max 3x9  . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rama 18,5" powinna być takim złotym środkiem, biorąc pod uwagę rekreacyjny/turystyczny sposób użytkowania.
Napęd jest wystarczający dla większości użytkowników - jak nie planujesz bić rekordów prędkości na zjazdach, to spokojnie się sprawdzi.
Tu możesz sprawdzić dane na temat poszczególnych przełożeń :

image.thumb.png.c0a3998d0a876744c34476be5e04cb1d.png

Za 6 k można by się zastanawiać nad nieco lepszym technicznie sprzętem ( lepszy amor, sztywna oś z tyłu ), ale może być problem ze znalezieniem takiego z mocowaniami pod bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ofertę x Caliber 9  2018 w kwocie 4600 zł .Chyba całkiem fajna cena.  Coś kasy bym mógł dorzucić na zmianę hamulców i manetek  chociaż prawej. 

Czy ten rower ma obie piasty z łożyskami maszynowymi?   

Z początku myślałem nad procaliber ale właśnie brak montażu bagażnika i ten wynalazek do amortyzacji mnie odrzucił. Bo nie będzie pewnie jak założyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dymcio111 napisał:

Znalazłem ofertę x Caliber 9  2018 w kwocie 4600 zł .Chyba całkiem fajna cena.  Coś kasy bym mógł dorzucić na zmianę hamulców i manetek  chociaż prawej. 

Czy ten rower ma obie piasty z łożyskami maszynowymi?   

Z początku myślałem nad procaliber ale właśnie brak montażu bagażnika i ten wynalazek do amortyzacji mnie odrzucił. Bo nie będzie pewnie jak założyć. 

A gdzie znalazłeś ofertę za podaną kwotę? Szukam rozmiaru 23" i nigdzie nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dymcio111 napisał:

Czy ten rower ma obie piasty z łożyskami maszynowymi?   

 

Mam tegorocznego Xcaliber'a. Przednia jest na dwóch maszynach boost 15x110

Tylna piasta ma dwa łożyska maszynowe a bębenek jest na kulkach. Oś qr9mm boost 141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć :) mój pierwszy post na forum i na pewno nie ostatni ;). Przymierzam się do zakupu i bez zbędnego owijania w bawełnę, przejrzeniu masy sprzętu, mam szybkie pytanie zawężone już do dwóch konkretnych modeli.

X-Caliber 9 2017
https://www.evanscycles.com/trek-x-caliber-9-2017-mountain-bike-EV286661
czy
X-Caliber 8 2018
https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/21577/
?

Porównywałem na swój małoprofesjonalny sposób, gdyż nie jestem asem jeśli chodzi o wiedzę z zakresu sprzętu rowerowego i wiem, że tegoroczny XC8 miał być 'odpowiednikiem' dziewiątki z poprzedniego roku. Widzę kilka niuansów takich jak lepsze hamulce i amor w XC9. Czy są jeszcze jakieś aspekty na które powinienem zwrócić uwagę? Zachęcam do podzielenia się opiniami kto wybrałby który model i dlaczego :) (może w tegorocznej ósemce są większe możliwości rozbudowy i wymiany podzespołów? Ramy są chyba takie same :) )
Styl jazdy, turystyczno-rekreacyjny, od czasu do czasu jakiś trochę trudniejszy teren, bez szaleństw, maratonów i zawodów.
Z góry dzięki za opinie i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam w imieniu całego forum :)
Tegoroczny XC 8 ma już taperowaną główkę ramy, więc będzie to przewaga w razie chęci upgrade'u i wymiany amorka w przyszłości ( większy wybór ), a niestety ma bardziej "wiotki" amor, bo z goleniami o średnicy 30 mm - XC 9 ma 32 mm.
Szkoda, że żaden z nich nie ma sztywnej osi chociaż z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) To może jednak warto byłoby żebym bardziej pomyślał o XC9 skoro w tej chwili wygląda na to, że ma lepsze komponenty i ewentualnie za 2/3 sezony wymienił rower na któryś z nowszych/wyższych modeli? :) Dodam, że w tej chwili jest XC9 jest tańszy o około 400/500 zł od XC8.

a jak te dwa modele mają się do tego Gianta okiem bardziej doświadczonych? :)
http://allegro.pl/rower-giant-fathom-29er-2-ltd-i7361537248.html

Edytowane przez scs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rama Giant'a jest porównywalna do tej w XC 8, a osprzęt do tego w XC 9.
Nie wiem ile ważysz, ale jeżeli nie jesteś motylem, to np. taki byłby lepszy ( amor z goleniami 34 mm na sztywnej osi i mocniejsze hamulce ) : http://allegro.pl/rower-bulls-copperhead-3-29-46-czar-mat-bial-i7137596471.html  - choć do rekreacji to może aż nadto, jednak moim zdaniem lepiej mieć sztywną oś niż jej nie mieć ( zwłaszcza przy tarczach ).
Sorry za lekki OT w temacie o Treku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia mam Treka X Caliber 9  2018,  Kupiłem za 5500 po rabacie + do tego gripy ESI Chunky dodali.  W ramach zakupu robocizna gratis za wymianę hebli na XT M8000 i tarcz na XT RT86   (heble z metalikami + tarcze = dodatkowe 700zł)   i jeszcze się zdecydowałem dorzucić  200zł  na zrobienie bezdętkowych kół.   Całkiem fajnie to jeździ, już coraz bardziej mi się ręce przyzwyczajają do nowej inaczej giętej kierownicy, z początku trochę bolało.  Ogólnie wcześniej fullem jeździłem ze 120mm skoku na 26" kołach. Po przesiadce wiadomo amortyzacja mniejsza, ale na większych kołach zauważalnie mniej czuć dziury, a jeszcze potem jak bezdętki zrobili to jeszcze bardziej się poprawiło. Na tą chwilę tylko ze 150km zrobiłem więc więcej nie mogę napisać.    Zamówiłem też czasem do założenia bagażnik Tubus Evo 29"  czekam aż dojdzie i chcę sprawdzić jak się rower spisze na jakimś wypadzie z sakwami Ortlieba back roller city  2x 20L  + ewentualnie worek 50L. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dymcio111 Ja używam opon 2,35/2,4 w calibrze i one w pewien sposób rekompensują brak tylnego zawieszenia. Na ostrym skręcie 2,35 ociera minimalnie o wideł, natomiast 2,4 musiałem ogolic odrobine z boku z klocków - jakieś 1-2mm bo napompowane mocniej tez ocierały lekko.

W nowych calibrach powinno byc z tym lepiej. Ja mam 2015r.

 

Edytowane przez HanSolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak macie ustawioną przednia przerzutkę w X-Caliber 9?? Moja dziewczyna w X-Caliber 8 wrzucając 1 i 2 bieg na manetce ma mały blat, gdzie przy drugim biegu przednia przerzutka się tak jakby środkuje a dopiero przy 3-cim biegu wchodzi na drugi blat - rower kupowany w sklepie Treka. Ja natomiast kupiłem X-calibra 9 przez internet i nie potrafiłem sobie poradzić z przednią przerzutką. W serwisie (nie Treka) ustawili mi 1 bieg/1 blat, 2gi bieg/2gi blat. Czy takie ustawienia są prawidłowe czy powinno być jak u dziewczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem już na ostatniej prostej przy wyborze miedzy :

Trek X Caliber 9 2018 vs Trek Superfly 7 2016 

Ma to być mój pierwszy HT do jazdy po trasach średnio zaawansowanych.

Naprawdę ciężko mi się zdecydować, ponieważ oba mogę mieć za tę samą cene.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał SF ze względu na lepszą ramę - lżejszy stop i sztywna oś

 

a co do pytanie peterfly - ja miałem x-calibra 2015 na ramie 19.5 - mam 183cm wzrostu, przekrok 83cm. Do turlania się po asfaltach sztycę miałem wyciągniętą na parę mm do ogranicznika, w ramie 18.5 pewnie brakłoby podsiodłówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...