Skocz do zawartości

[Hamulce] hamulce Vbrake a rozmiar opony


qroxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem podobnego tematu na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

A mianowicie:

Czy opona o rozmiarze 26x2.4 bedzie wspolpracowac z hamulcami Vbrake ?

Czy może być tak że podczas hamowania ramiona Vbrake beda blokować się o klocki bieżnika takiej opony ?

Pozdrawiam Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem obręcz, wewnetrzna szerokość obręczy to 22mm , mierzyłem miarka (nie suwmiarka, więć wynik moze nie być zgodny z tym co jest)

Przyjrzałem sie też obręczy i na jednej z naklejek napisane są wymiary opon ktore moga być (1.75.-1.95) Dotychczas miałem założona opone 2.25 i nic złego sie nie działo , może mieć to jakiś wpływ jeżeli opona jest szersza niż producent obręczy zaleca ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukaj na obręczy jakiegoś oznaczenia , bo pomiar miarą nie daje zbyt dobrego rozeznania , powinieneś mieć coś w stylu "559x19c". Jeśli obręcz będzie miała poniżej 21 wewnętrznej to opona 2.4 tam nie wlezie albo nie będzie za fajnie siedziała.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jeżeli to będzie opona Continentala ??
bo wlaściwie to ma być opona continentala

 

opona Mountain King II 26cali continental 26.x2,4 drut 
I co chodzi, opony coninentala rożnia sie czymś od opon innych producentów (schwalbe itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam w internecie i znalazłem ze ta obręcz jest szerokość węwnetrzna 19mm a na stronie z oponami znalazlem taka jakby tabelke 

i patrzac na rozpiske to 19C powinno przyjać opone do 62mm szerokości ten continental ma 60 , więc teoretycznie powinnien pasować.

Nie wiem jak teoria ma sie do praktyki ale tak to wyglada

continental_logo_37.jpg

Mam pytanie jak sprawdzić jeszcze czy opona nie będzie tarła mi o rame ??

Bo jak pisałeś wcześniej o Vbrake nie powinnienem sie martwić bo ponoć nie będą tarły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje do wiekszości ram więc myśle ze i do mojej by pasował , jednak cena tego adaptera daje do myślenia  :sweat:

Jeżeli myślałbym o tym adapterku to zapewne czekałby mnie kolejne wydatki związane z wymiana kół wiec koszta rosną , no nic dzięki za pomoc Tatanka  :thanks:

Bardzo mi pomogłeś na razie złoże ten rower na Vbrake , a co dalej to sie zobaczy  :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower to bergamont vitox 5.2( zobacz u mnie w garażu)

Mam jeszcze drugi , a że postanowiłem ze trochę tego bergamonta "upgraduje" to tak sie troche z nim bawie , kupiłem lepszy amortyzator , koło przednie jest fabryczne a tylnie musiałem wymienić ponieważ nie wytrzymało moich wyczynów ze tak to ujme

Rama jest bardzo wytrzymała tylko właśnie jej mankamentem jest brak montowania na tarczówki, 

Chce ten rower w calości zbudować od podstaw , planuje zmienić napęd i  te nieszczęsne hamulce , jakieś fajne opony (tak jak wyżej pisaliśmy)

Rower rozebrałem do podstaw , zdarłem stary lakier (poobijany i podrapany) w te sobote pomalowałem ją na nowo (samemu z czego jestem niezmiernie dumny  :laugh: ) , do tego nowe białe naklejki bergamonta z aledrogo , kupiłem nowy suport (stary był już w opłakanym stanie), kupiłem nowe blaty itp 

No i teraz właśnie myślałem nad tymi oponami a co dalej idzie i nad hamulcami i dlatego mój post wyladował na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...