Skocz do zawartości

[koła] szosowe pod tarcze


Davken

Rekomendowane odpowiedzi

W wyższy stożek jest sens się bawić bo = lepsza aerodynamika (zobacz na kolarzy zawodowych na czym jeżdżą), ale... Stożek wyższy to nie 25 czy nawet 35mm, a 40/50/60 i to najlepiej na obręczy U kształtnej, a nie V. Takich obręczy nie produkuje się z aluminium, bo ich waga sięgnie 600/800g, a to nie jest dobe. Takie obręcze robi się z karbonu, ale to niestety nie za 200zł, a za kilka razy więcej.

Podsumowując, jeśli nie stać cię na koła za ok. 3000zł to nie przejmuj się i złóż zwykłe na profilu ok. 25/30mm o możliwie niskiej wadze. Tarcze nie mają z tym nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie Chińskie, a Tajwańskie produkujące także dla bardzo znanych marek zachodnich np. Light Bicycle czy Mega Composite. Nie ma się co łudzić, obręcze naszych firm typu Vinci, No Limited czy Element 50, to dokładnie to samo.

Mówiąc o chińskich masz raczej na myśli to co sprzedaje się na Aliexpres itp. Ebayu i tu zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na Aliexpress nie mam zamiaru sie zaopatrywac. :D

 

Wole miec dobry sprzet i na gwarancji. Moj limit na chwile obecna to okolo 600£ przy obecnym kursie walutowym. Mogę cos solidnego sciagnac nawet z PL. Wciaz zastanawiam sie nad gotowymi Mavicami. Obserwuje rynek i nawet shimano robi ciekaee kola pod dysk. Jak Wasze doswiadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na carbonach z Chiń jak najbardziej zbudujesz bardzo dobre koła, jakość Chińskich carbonowych obręczy bardzo pozytywnie zaskakuje, a gwarancje na takie koła dostaniesz taką samą jak na fabryczne koła

 

Davken - te koła od Wojczala są na pewno godne uwagi. Obręcze lekkie i sztywne, świetne szprychy i piasty które mają bębenek 11s który jest rzadkością w piastach pod tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mój widelec cromoly w Roninie waży 1305g.

 

Piszę to dlatego że zastanawiam się jaką oś przedniej piasty wybrać. Jeśli zostanę przy aktualnym widelcu to QR 9mm, ale jeśli miałbym wymieniać widelec na coś lżejszego to raczej już z osią 15mm. Bawić się w takie coś? Bo zastanawiam się czy to już nie jest czasem przerost formy nad treścią..

Rower kosztował mnie 3800zł. Koła wyjdą koło 900pln. Dobre przełajowe widełki 600-800pln.

 

(piasta novatec 771 ma możliwość konwersacji z 15mm do QR 9mm za pomocą dedykowanych przejściówek- koszt parę dziesiąt złoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre przełajowe widełki 600-800pln.

Dobre przelajowe widelki ....600-800 ? Masz na mysli Aluminiowe ? ;-)

 

A głowka ramy w roninie jest Taper czy zwykla ? Bo jak zwykla to powiem szczerze ciezko kupic dobre przelajowe widelki pod tarcze z nietaperowaną rurką. ;-P

Sam zastanawiam sie nad wrzuceniem jakiegos karbonu w miejsce uginacza w crossie ... i niestety nie mam wyboru, jest tylko ten Accentowy biały cx one.

Jakies karbony noname mnie nie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy do 1 i 1/8 spokojnie mozna kupic cos fajnego ...ale nie w budzecie 800pln i raczej nie w polszy ;-) dla mnie np fajny jest rysiek wcs carbon ale nowy kosztuje ponad 300funów jak eidze takie ceny to ... lancuch mi spadywuje :-ppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...