Skocz do zawartości

[Serwis] Popychacze tłoka - Budowa i wymiary


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu częstych problemów z ustawieniem skoku oraz częstych waszych pytań jakie otrzymuję na temat popychaczów, postanowiłem załozyć ten temat.  Gdyby ktoś z was miał pytania lub problemy to pisać. Może uda mi się wam pomóć 

 

Poniżej przedstawiam wam tu 3 fotki popychaczów z wymiarami i budową tłoka stosowane jednocześnie do amorków XC 26"; 27;5"; 29"  czyli Raidon, Epicon, Epixon pod oś 9mm - brak anody

 

f97.jpg?0.6661964794531443

 

f98.jpg?0.9628001466092886

 

f99.jpg?0.15387905071943164

 

Tak zaś są zbudowane popychacze do amortyzatorów pod oś 15mm (Epicon, Epixon) Sami widzicie że pod oś 15mm są już sporo lepsze popychacze, anadowane, co daję lepszą pracę sprężyn negatywnych, Oczywiście wersja TR ma sporo grubszą i lepszą anodę od wersji XC 15QLC. Regularne serwisowanie amorka zapobiega ścieraniu się anody, chodź i tak jest dość mocna

Z lewej to wersja XC (Epicon; Epixon) produkcji do 2015 zaś z prawej wersji TR. Wersja XC produkowana jest już tylko w wersjach pod oś 9mm

CO DO WYMIARÓW TYCH CO PONIŻEJ PODAŁEM POPYCHACZY TO BĘDĘ DODAWAŁ CZASOWO JAK UDA MI SIĘ TYLKO ZMIERZYĆ

 

f223a.jpg

 

Budowa popychacza Axona, Duroluxa oraz Aurona wygląda tak jak poniżej. Popychacze te mają końcówkę wraz z oringiem które działają jako uszczelnienie przy zalaniu dolnych lagów olejem

Axon 26" oraz niektóre modele 27,5" i 29" mają jeszcze robione 2 otwory co są pomocne przy zmianie skoku przebijając nit na inny otwór,  zaś niektóre modele Axonów szczególnie 29" mają budowę taką jak na prawym zdjęciu. 

 

 

f396a.jpg f324a.jpg

 

Tak wyglądają wersję popychacza ze sprężynami negatywnymi już bez tych otworów, zmieniające skok za pomocą dołożenia lub wyciągnięcia podkładek

80% osób wymieniają u mnie tą długą sprężynę na miękką, ze względu zbyt dużej twadości

 

f324b.jpg

 

Często zdarzają mi się popychacze z najwyższej półki, z myślą o zmniejszaniu wagi, 

 

f100.jpg?0.16124927353962093

 

Także przedstawiam wam budowę popychacza RUX 27,5" R2C2

f101.jpg?0.22335392627324868

 

 

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...