Skocz do zawartości

[SSEC 2017] Mistrzostwa Europy Jednobiegaczy 27.05.2017 Szkocja


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Niegodziwe stwory Szkocyja jest piękna i warta zwiedzania,polecam Edynburg i okolice a jest co zwiedzać,Inverness równie piękne i bajkowe krajobrazy są jak cała północ Szkocyji gdybym wiedział że z Edynburga można się podczepić do Was to bym się zapisał ale nie mam SS  :sick:  :sick:  a mieszkam blisko Edynburga w Livingston a łyskacze polecam ale to minimum 10 letnie single malty  :woot:  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukuj wolne, kupuj bilet, dawaj swoją machinę i zaraz zapodamy jej jednego zęba/reduktor/napinacz i lecim robić dym w krainie Loch Ness'a :)

Przyda się lokalny znawca destylarni!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukałem , co sądzisz o Kajnd Szokach gdzieś od  świętej anny z trójmiasta, te tańsze nierozbieralne, droższe za drogie, teraz wymiar mi się pomieszał bo w tytusie 30,9 mam do kupienia i zawwiesiłem poszukiwania 27,2  ale informuj jeśli coś znajdziesz.... dla mnie długosć chyba 400 i brak dziury na kabel w ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak off-top to off-top...

 

Ogólnie droppery dzielą się na rozbieralne (=naprawialne) i nierozbieralne (=nienaprawialne). KS ma jedne i drugie w swojej ofercie. Z tego co mi wiadomo wszystkie nowe propozycje (na przykład TransX i klony) to niestety konstrukcje nierozbieralne.

 

Nierozbieralność oznacza, że:

- Przy awarii trzeba wymienić cały pakiet (kosztujący prawie tyle co cały nowy dropper)

- W praktyce po okresie gwarancyjnym naprawa nie jest możliwa / nieopłacalna (czyli sprzęt na max 2 lata) --> warto kupować tylko nowe egzemplarze (albo na początku okresu gwarancyjnego)

- Traci wartość przy odsprzedaży

 

Rozbieralność oznacza, że:

- Przy typowych awariach można odbudować z części zamiennych

- Można spokojnie polować na używki i używać dłużej niż okres gwarancyjny

- Nie tracą tak mocno na wartości przy odsprzedaży

 

W świecie 27 koma 2 do wyboru są:

- Nierozbieralne w zakresie 110 - 130 EUR (nowe): TransX, KS eTen, itp

- Rozbieralne w zakresie 180-220 EUR (używane) albo 320 - 400 EUR (nowe): KS LEV 272, Thomson

 

Pomijam Gravity Droppera i wszystkie tanie klony tegoż (to jest przyjemność tylko dla wtajemniczonych).

 

Wybór należy do Ciebie (i do mnie) :) Niestety wszystkie droppery dla 27.2 są niezwykle rzadkim towarem w drugim obiegu. Wiem, bo obserwuję rynek od ponad roku :)

 

No to by było na tyle z off-topu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No to żeby całość milutko spiąć klamerkiem po moim przygodowym powrocie z Kraju-Raju, czekamy na Skwarę z diecezją i zaczynam popychać ten wóózeczek. Jeśli tylko Izbalekarska i Maciejas reflektują na przemyt z SY to wtedy styknie sztrucel. Jeśli trafi się do 5 mięśnia wraz z moi organizuję T5, Vito czy inszego Transit'a i tak się będziemy przemieszczać.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile SY=DSA (Sheffield) to ja jestem na TAK. Czy widzisz możliwość przejęcia (a po imprezie wysłania) bagaży rowerowych przez kuriera? 


A tymczasem u nas będzie się też działo:

http://www.forumrowerowe.org/topic/212811-zlot-jednobiegowy-singlova-2017-czyli-2-gi-piknik-jednobiegowy-w-kraju-23-25062017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, tego się nie spodziewałem - ważą się losy mego wyjazdu ale w kwestii rodzinnie vs solo!

 

Kazafazowa powoli wymięka z planu wyrypu dalekopółnocnego i poczęła kombinować odpoczynek ode mła na włościach! Nie wiem kiedy na 100% ale potwierdzę jak tylko ustalimy cojak.

 

I wynajmujemy autobus :D

 

A właśnie jeśli o plebsowozy chodzi - sprawdziłem Megabusy z Birmingham(Sheffield też, choć pół godziny extra?!?) do Inverness...no i bilecik wychodzi całe £3 w jedną stronicę jeśli zabukuje się odpowiednio wcześnie...oraz ma ochotę na posiedzenie dziesięciogodzinne. 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No proszę, proszę...

 

To by było dopiero :D

 

Fakt, przy dobrym pokombinowaniu i zaklepaniu bilecisków wprzódy można niewielkim kosztem przemieszczać się do Szotlandu.

 

... jednakowoż ma to również swoje minusy w postaci konieczności targania wszystkich klamotów na plecach i w zębach oraz zupełna nieelastyczność programu podróży.

 

Tak sobie jednak myślę, że w związku z potencjalna opcja 3cią można by również rozważyć taki scenariusz.

 

Wynajem mniejszego vana komercyjnego, czyli z paką, w guście VW Caddy, wyjazd we dwie osoby plus przemyt rowerowy i klamotowy dla tych którzy przemieszczali by się na północ plebsobusem (świetne okreslenie Lordzie  :thumbsup: )...

 

Hmmm...

 

Szaunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja trzecia+.

 

A czy celem oszczędności istniała by możliwość zaadpotowania Twego blachosmroda na kształt minivana/suport car? Caddy nie jest chyba wiele większy jeśli by wybebeszyć zadnią kanapę? Ale może ja nie wiem do końca jak tam w środku się Transfuzja prezentuje...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Caddy ma tę przewagę, że to duża, komercyjna buda.

 

Gdzie rowery można wstawić bez jakiegoś rozkręcania i przywalić namiotami, dmuchanym basenem, parawanem czy czymtambądź...

 

VW_Caddy_front_20071026.jpg

 

 

Sztrucel zasie to Fiesta na sterydach i rowery trzeba albo kłaść, albo rozmontowywać. Opcją inna bagażnik dachow i jadymy.

 

Koleżka ma strupiałego Peugeota Partnera i tam 3 rowery z masa gratów mieszczą sie swobodnie bez rozbierania. Podejżewam że i 5 by upchnał z lekkim pomyslunkiem. No ale wtedy tylko 2 osoby z przodu...

 

Opcji jest kilka, kwestia potwierdzenia kto i gdzie dokładnie.

 

A propos opcji...

 

Tak sobie pomyślałem, że można by, w sumie niewielkim nakładame środków pokusić się o zdobycie w drodze powrotnej Rowerowej Korony UK, czyli Ben Nevis, Hellvelyn i Snowdon...

 

Żadnych uklepusów, trejlcenterów, tylko UK finest w najczystszej postaci  :devil:

 

https://www.google.co.uk/maps/dir/Novar+Estates,+Novar+Estates+Office,+Dingwall+IV16+9XL/Ben+Nevis/Wythburn/Llanberis/Rotherham/@55.3829942,-5.5402361,7z/data=!3m1!4b1!4m32!4m31!1m5!1m1!1s0x488f9921a5bd5f67:0x6dd12145ab7b325b!2m2!1d-4.3305403!2d57.6809627!1m5!1m1!1s0x488932978af1e5f3:0x6e948b77ffad9a71!2m2!1d-5.0035505!2d56.7968571!1m5!1m1!1s0x487cc241fd5357bb:0x7ab1e6232a2f72bf!2m2!1d-3.0478766!2d54.5056372!1m5!1m1!1s0x4865083adcf9019d:0x661d4ddca71a0d79!2m2!1d-4.127549!2d53.1180329!1m5!1m1!1s0x48790a41d8154027:0x5d4fabde0673d601!2m2!1d-1.3635009!2d53.4326035!3e0?hl=en

 

Dodam, że wszystkie te górki, oprócz Ben Nevis objechałem na sztywniku bez droppera...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...no tak, do wanny wrzucasz klamoty jak leci bez obawy o rachunek u tapicera. Obaczymy, ale dobrze że plan trzeci jest.

 

A co do RKUK'u na SSach to nie wiem czy Ci śpiewać "You're simply the best" na melodię Tiny-turbiny czy zajęczeć jak różany Axl "You're crazy" :)

 

Pomysł naprawdę ciekawy...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podjazd pod Snowdon

 

Tam się nawet z kierpca nielekko zapodaje, poczynając już od pierwszego kawałka, tego jeszcze asfaltałowego...ale że ja zassinglowany na zwykłym bębnie z dystansami jestem to można by podumać. Zapewne i tak byłbym smarował z kapcia przez większość trasy :D

 

Ale jajka, ktoś się tam z machiną focącą gugla wdrapał!  :woot:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i dopsz...

 

Przynajmniej wiadomo na czym stoimy.

 

Zatem...

 

Z SY na pewno jadę ja :P

 

Kto, jak i skąd planuje, bo teraz to już jest moment kombinacji i klepania. Szczególnie, że jak pisałem, jest to BH Weekend i wolne pola namiotowe, hostele i B&B będa znikać w tempie geometrycznym.

 

Dodatkowo, o ile plan Korony Rowerowej UK podobywuje się Koleżeństwu trzeba będzie także w tym kierunku poczynić przygotowania.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...