Skocz do zawartości

[trasa] enduro/freeride na północy Polski


ramol01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak że nie dawno odebrałem prawo jazdy i mam dostęp do samochodu, chciałbym zacząć gdzieś wyjeżdżać z rowerkiem w weekend'y :) Mieszkam pomiędzy Olsztynem a Grudziądzem (Warmińsko-Mazurskie), a w mojej okolicy to totalne równiny, za wyjątkiem kilku wzniesień, max 50 m przewyższenia (według Endomondo) i zazwyczaj są bardzo łagodne. Szukam tras enduro/freeride/downhill, czyli agresywnych zjazdów ale też miejsc gdzie można cały dzień turlać się na podjazdach i pozjeżdżać ze znajomymi :D Dlatego zapytanie wysyłam do osób z moich okolic, tych bliższych i tych dalszych o lokalizacje takich miejsc. Mój rower to Ns Soda Freeride, więc nie straszne jej trasy a'la downhill'owe :D Jak na razie znam tylko 3 miejscówki,

-Wąwóz w Olsztynie

-Bike Park Koronowo w Bydgoszczy

-jakiś dirt park czy coś podobnego w Grudziądzu

 

Macie coś innego? Nawet Wasze lokalne traile, cokolwiek gdzie można podjeżdżać i szybko zjechać :P

Pozdrorower :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Mod Team

Hej, jest jeszcze Bażantarnia w Elblągu no i całkiem fajna miejscówka - Trójmiejski Park Krajobrazowy. Ja raczej siedzę na rodzimych trasach w Olsztynie plus góry, ale zagadaj do uzytkownika Skjatael - Patryk jest z Elbląga i opowiadał mi że TPK mile go zaskoczył.
Natomiast nic gór nie zastąpi - dopóki Ci się chce to montuj ekipę i jeździj w góry najczęściej jak się da. Będziesz miał o czym opowiadać gdy będziesz tetrykiem ;)
Jak coś to wal na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Racja, że gór nic nie zastąpi, ale Trójmiejski Park Krajobrazowy to istna perełka na północy. Wiem, bo mieszkam w okolicy :)

TPK nie jest ogromy, ale ma bardzo gęstą sieć ścieżek, więc do zjechania jest naprawdę sporo kilometrów. Samych odcinków zjazdowych jest sporo, ale nie są one zbyt długie. Jest kilka tras zbudowanych przez ludzi, jest trochę jakiś hop/dropów, czy jak to tam grawiciarze nazywają. Tu masz np Smolną https://www.youtube.com/watch?v=g1a6WAAkiR0

Jedynie trzeba trochę uważać na spacerowiczów, bo sporo ich się kręcie o każdej porze roku.

Zapodam Tobie teraz linka, który może zachęcić ciebie do odwiedzenia Trójmiasta https://www.trailforks.com/trails/map/?lat=54.480948&lon=18.405463&z=12&m=trailforks

Kilku fajnych tras nie ma - nie uwzględniono genialnej ścieżki po klifach w Redłowie, czy wielokilometrowych (spokojnych, ale klimatycznych) tras po Mierzei Wiślanej i kilku innych. Tu będę mógł poratować śladami, ale z lenia zrobię to tylko jeśli się zdecydujesz i dasz znać (muszę te ślady wyczyścić ze śmieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...