Skocz do zawartości

[rower typu off road] - jaki lekki rower


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc to moj pierwszy post na tym forum.

Dotychczas uzywam roweru szosowego giant lekki zgrabny i bardzo go lubie, ale kiedy zjade z drogi przez polne sciezki albo w las to jazda nie jest przyjemna.

Wpadlem na pomysl kupna  roweru takiego na lekki off road. 

O ile przy kupnie szosy nie ma problemu w kazdym podana jest waga roweru to przy rowerach hybrid cross prawie nigdy nie ma podanej wagi roweru.

 

co potrzebuje, a potrzebuje malo:

1 raczej amortyzator przod

2 tarcze 

3 rama (allu)

 

i jedno bardzo istotne najlepiej niska waga roweru ok 12-13kg

producenci nie podaja jaka jest waga roweru wiec pozostalo mi popytanie ludzi.

myslalem o  Merida crossway 40 albo 

specialized cross trail sport disk

ale doczytalem sie ze waga ok 14kg

Ma ktos jakis pomysl na w miare lekki rower?

Pewnie ktos zada pytanie do jakiej sumy najlepiej najnizszej ale mysle ze do 3000zl max moze 4000zl.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to szukałbym jakiegoś crossa, generalnie waga będzie malała wraz ze wzrostem ceny. 

 

Głównie urwiesz wagę na kołach, oponach i amortyzatorze - jakiś powietrzny będzie w sam raz. 

 

Jeśli masz trzy tysiące do wydania - szukaj za trzy, jeśli cztery - za tyle. Rower za tą niższą kwotę będzie wystarczający i spokojnie poniżej 13 kg. 

 

Moja rada: wziąć nieco tańszy rower niż zakładany końcowy budżet i wymienić od razu amortyzator na jakiegoś dobrego NRX. Piotr (ACTIVIA) na pewno coś Ci znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też przełaje z tarczami. A amortyzatorów się w nich nie stosuje z jednym wyjątkiem.

 

A co do amortyzatora, to w crossach montuje się praktycznie tylko atrapy takowych, czyli tzw. uginacze. Jest dosłownie jeden powietrzny model Suntoura wart uwagi, nie pamiętam w tej chwili symbolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać jakieś typy nazwy rowerów firmy.

Nie interesuje mnie jakiś profesjonalny amortyzator, tylko taki powietrzny lekki do lekkiego terenu. Nie szukam mont bike do zjazdów raczej 80%szosa 20 teren las droga szutrowa. Kierownica oczywiście prosta, fajnie jak by można było przykrecic bagażnik z sakwami na małe wyprawy. Firma dla mnie obojętna tylko żeby nie ważył 15 kg.

Myślałem tez o kupnie z rama carbonowa uzywke ale opuściłem przypniesz przy sklepie na wakacjach to ze stojakiem rowerowym ukradna.

Przyzwoity rower szosowym mam a teraz szukam czegoś innego.

Przełajowy rower mnie nie interesuje jest fajny lekki ale to szosa z grubymi kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o to że potrzebujesz sprzętu do zjazdów.

 

Po prostu jak słusznie zauważyłem @@modrzew, w większości crossów montują imitację amortyzatorów - lepszą/gorszą. A dopiero dobry powietrzny amortyzator zapewni Ci wysoki komfort jazdy. Te tanie będą tylko niepotrzebną wagą. 

 

Z Gianta masz np. Roama https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0-disc ale teraz taka pora że najlepiej jak sprawdzisz okoliczne sklepy i/lub internetowe w poszukiwaniu wyprzedaży posezonowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak by mozna bylo koledzy cos pod katem UK, na ebay mozna naprawde czasami wyrwac fajny rower 2-3 letni za male pieniadze.

Na wyspach rometu nie kupisz, tutaj panuje Bordman specialized giant itp


Merida crossway bardzo fajny ale poza zasięgiem cenowym prawie 5k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zmiana myślenia a gdyby tak rower z tarczami prosta kierownica bez amortyzatorów mała waga możecie coś polecić?

Moze boardman hybrid pro nie całe 10 kg

A może coś innego?

 

tylko te oponki to na off road sie zupelnie nie nadaja. te rowery to "fitness" ogolnie fajne tylko dlaczego nikt nie produkuje takich na crossowych oponach, z zachowaniem reszty, tj sztywny widelec, flat bar.

 

 

najlepszy bylby "forrest racer" tj rower ze sztywnym widelcem, i prosta kierownica.

takie jak:

LECTOR X 8 UC (20k pln)

nBTU1Cz.png

 

 

czy raven factory (14k)

http://rower.com.pl/focus-raven-max-factory-29-11-biegow-520140

 

albo

BULLS BLACK ADDER SL (17k)

tutaj co prawda widelec lauf, ale zupelnie odpada konserwacja i wmiana oleju. chociaz moze rowerek byc troche wolniejszy wzg typowego rigid.

http://rowerybulls.pl/pl/p/BULLS-BLACK-ADDER-SL/174

 

a z tanszych to Giant ToughRoad  (okolice 4k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat reba29er bryluje w trolololo na tym forum ;) Od roku czy dłużej wybiera rower na wycieczki po lasku wskakując na coraz wyższe poziomy absurdu. Zaczął od 2000 a potem płynnie przeszedł do ściganckich sprzętów za 5-cyfrowe kwoty. Także nie dziw się takim wrzutkom w temacie.

 

Co do Twojego pytania, to jakby tu powiedzieć - budżetowy i 10kg z dobrym osprzętem to dwa przeciwstawne pojęcia ;)

 

Zajrzyj może tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/211154-10290-force-epigoni-by-aizbam/

I podpytaj właściciela ile go toto kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...