Skocz do zawartości

[9750] Kellys Hacker XT by eldo


Eldo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie było okazji przegonic sprzętu po lesie bo mróz, śnieg i lód dosłownie wszędzie ale jeżdżąc do pracy i po okolicy można poczuć ta lekkość :-)

W sumie to liczyłem na 9 z hakiem na początku projektu, ubywalo po trochu przy regulacjach itp no i efekt końcowy j/w. Mam w rezerwie cięższe opony (Rk ust) się zobaczy jak w sezonie będzie...póki co 8865g i tak zostaje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego, jaką miałeś wersję RaceKinga do ust, bo próbowałem wykonać bezdętkowość na najtańszej wersji sport i nie odważyłem się wlać mleczka, bo pod palcami dosłownie było czuć, jak powietrze ucieka miejscami całą wysokością bocznych ścianek. Nie wlałem uszczelniacza, bo nie chce mi się wierzyć, żeby tak cienka opona była w stanie się uszczelnić po całym obwodzie, ale może nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam Race King wersja UST. Założone miałem bez mleczka, tego typu opona uszczelnia się sama w komplecie z obrecza UST.

Obecnie mam FF zalane mleczkiem ale na wiosnę wracam do RK UST. 

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie takie ciężkie, sztuka 26x2,2 to ok 620g na wyjsciowo (bez mleczka, detki) więc tragedii nie ma. Powiedzmy że tego typu opona (w tym rozmiarze) TL waży ok 400-450g do tego ok.100g mleczka lub 100g dętka więc wychodzi ok 100g na kole więcej przy UST. Opona UST to bez porównania wersja najbardziej "pancerna" przy tym samym modelu (np. Race King). Opona uszczelnia się sama i trzyma ciśnienie bez uszczelniacza. Ściany boczne są sporo grubsze, dla tego też więcej ważą. 

 

Ogólnie to byłem w szoku jak 300g Furious Fred uszczelnil się na obręczy UST bez mleczka i trzymał ciśnienie!  

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do opony 26x2,2 wlejemy nie 100g mleczka a ok. 60g. Różnica wychodzi już trochę większa bo ~180g na kole to już gra warta zabawy jest.

Ale fakt - bardziej pancerne boczki to też zaleta. Zwłaszcza w ostre skałki/kamienie...

Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to miałem dylemat czy nie wlać mleczka do tych RK Ust. Ale jak pojezdzilem kilka dni "na sucho" przy 2 bar-ach bez utraty grama ciśnienia stwierdziłem że chyba nie ma sensu paprac tych opon mlekiem. 

Aktualnie mam założone FF bo szkoda mi RK na asfalcie, wrócę do Ust na wiosnę :-) 

Druga sprawa to cena, one są praktycznie nie dostępne w Pl. Sciagalem je z Niemiec za 95€ komplet. 


A wracając do pytania, jak już wcześniej wspomniano po to się stosuje mleczko żeby między innymi uszczelnic przy montażu oponę zarówno na rantach jak i na ściankach bocznych. Koło zalane mleczkiem pozostawia się na jakiś czas w pozycji poziomej po obu stronach w celu uszczelnienia właśnie ścianek bocznych. Taki urok TL :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment. Furious Fred-a na przodzie zalałem uszczelniaczem SLIME do opon (80ml bo zdecydowanie bardziej gęsty), na tyle zostawiłem mleczko (60ml). Opona uszczelniła się za pierwszym razem. Ciśnienie 2bar-y na obu kołach się zobaczy co z tego będzie :-)

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Blota akurat nie bylo w planach :-)

 

Aktualnie jestem na etapie wyboru pomiędzy Race King ust a Furious Fred TL i na chwilę obecną wygrywa Schwalbe. Moje trasy wygladaja mniej więcej tak. 30/40% asfaltu reszta to szuter, utwardzone kamienie, ziemia, luzne liscie, korzenie i wszystko co mozna spotkac w lesie. Z opon jestem zadowolony bardzo. Jeżdżę na cisnieniu 1,8-2bar w systemie tubeless, opory toczenia minimalne. Poki co zero awarii (mleczko stans). Mokro czy sucho przyczepnosc bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, hacker dostal dzisiaj nowy stojak :-) nie bylo by w tym nic dziwnego w sumie bo stojak jak to stojak. Ale akurat ten jest z Lidla za 139pln i osobiście jestem mile zaskoczony jakością. Stabilny, solidny i co najważniejsze tani.

Rower karbonowy wiec nie sciskslem klamry jest delikatnie zamknieta mimo ego trzyma sie elegandzko.

3f1db8c65c6225e2gen.jpg
 

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechalem po rozbitej butelce na chodniku i tyle co zauważyłem syk i biały slad. Pojechałem dalej...z ciekawości bylem przed chwilą sprawdzic cisnienie nie ubylo nic po dopompowaniu z 1,5 na 2,0 (opona na tyle). Jutro mam w planie trase sie zobaczy czy opona ucierpiala cos czy gitara. Awaryjnie wezme detke ze soba :-) Wizualnie nie widac przeciecia itp pewnie delikatnie sie wbilo szklo i wypalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to fuxem wziolem ostatnia sztuke, rozeszly sie moment na tle innych gratow rowerowych :-) Zapowiada sie ze posłuży dlugo sie zobaczy.

 

Hacker najechał dzisiaj 50km momentami nawet polem kukurydzy bo sie skonczyla tgzw "miedza" :-) Opony jak na razie same pozytywy. Mysle ze zostana na dluzej. Zalukam ok maja do srodka jak tam mleczko sie ma i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...