Skocz do zawartości

[AION / AURON] Naklejki na dolne lagi SR Suntour AION / AURON - w trakcie tworzenia


godzinilla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W celach prywatnych podjąłem się próby stworzenia zastępczej naklejki na dolne lagi amortyzatora SR Suntour AION 27,5" / 650B. Powód był prosty - dostałem go wraz z zakupionym rowerem, bez oryginalnych naklejek, które zostały ściągnięte, bo nie pasowały kolorystycznie do reszty roweru.

Sytuacja, w której oryginalne naklejki można zmienić na inne ma tylko miejsce w amortyzatorach OEM (ACTIVIA?), które montowane są jako wyposażenie roweru producenta. W tych modelach emblematy są naklejane na zewnętrzną warstwę lakieru, a nie jak w przypadku modeli fabrycznych pod ostatnią warstwą lakieru bezbarwnego. Mój akurat pochodził z Kellysa Swag 10. Jako, że pomysł poprzedniego właściciela na ten amortyzator mi się nie podobał, podjąłem się wspomnianej próby, czego efektami chcę się z Wami podzielić.

Naklejki zastępcze na ten model nie są dostępne w Internecie - ja ich bynajmniej nie znalazłem. Można znaleźć komplet na Aurona, na ebayu, ale to nie spełniało moich oczekiwań (z wiadomego względu). Zdecydowałem więc, że spróbuję sam utworzyć emblematy na Aiona, wzorując się na wolno dostępnych fotografiach (jak również wspomnianym JPG naklejki na Aurona) znalezionych w sieci.

Projekt tworzony jest w technologii wektorowej, więc będzie dowolnie skalowalny. Docelowo chciałbym wydrukować (a raczej wyciąć) go za pomocą plotera - otrzymać dzięki temu gotowe kształty, które po prostu za pomocą folii transportowej przykleja się na powierzchni. Jeżeli to nie wypali (z uwagi na dostępność/ceny/etc.) będę szukał innego rozwiązania. W kolorostyce jest pełna dowolność - ja dolne lagi mam matowo czarne, naklejki chciałem zrobić czarne błyszczące, lub grafitowe (błyszczące lub matowe).

Projekt dla AIONa ukończony jest w 90%, zostały tylko drobne poprawki (m.in. w większym napisie SR Suntour, tym, po prawej stronie).

Gdy wszystko będzie już gotowe i naklejone podziele się efektami mojej pracy :)

Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w projekt (np. ogarnąć druk/wycinanie), bądź jeżeli ktoś byłby chętny na takie naklejki - proszę pisać w temacie :) Myślę, że stworzenie wersji dla AURONa nie będzie dużym problemem (w końcu na naklejce dla Aurona się wzorowałem), w wolnym czasie mógłbym się tego podjąć.

Pozdrawiam!

 

post-198120-0-76649700-1478690146_thumb.jpg

 

Ps.

Niestety nie wiem jak dodać ten załącznik, aby był widoczny w tekście jako obraz (nie jako załącznik), więc pobierajcie i oceniajcie :)

 

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, że mamy wybór. Miałem przygotować sam napis (a to minuta roboty mając gotowy projekt) w razie, gdyby nikt nie chciał się podjąć druku/wycięcia kompletnego projektu. Nie wiem jak odczyta ploter kształty, które są utworzone w moim projekcie, dlatego przydał by mi się najlepiej ktoś, kto na co dzień zajmuje się drukiem ploterowym i podejmie się sprawdzenia jak to wyjdzie w praniu  :)

 

Same napisy, które przedstawiłeś - imho nie powinno być żadnego problemu z drukiem. W przypadku napisu SR Suntour w moim projekcie, lub wszelkich wygiętych linii może być różnie. Same napisy to tak bardziej przyszłorocznie, też jest spoko  ;)

 

Edit:

 

ACTIVIA, wielkość wzoru wzorowałem na podstawie wzoru dla Aurona, dostępnego na ebaju, którą później porównałem ze zdjęciami Aiona:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SR-Suntour-Auron-Style-Suspension-Fork-Decal-Stickers-Replacement-Vinyl-/121942530353

 

http://i.ebayimg.com/images/g/TwIAAOSwAvJW~ow5/s-l300.jpg

 

 

Od jednego z użytkowników AIONa mam dostać wymiary ściągnięte bezpośrednio z amortyzatora, wtedy też wprowadzę ewentualne korekty.

 

Wymiary ogólne można zmienić w każdym momencie. Tak jak wspomniałem, grafika będzie skalowalna (wektorowa).

 

Gwoli ścisłości: odnosze się tutaj do "druku" (wycięcia) tylko samych kształtów, nie kształtu nadrukowanego na kartkę. Naturalnie, jeżeli nie uda się wydrukować (tzn. "wyciąć") samego kształtu (takie naklejki oferuje przynajmniej jeden sprzedawca na Allegro), będę myślał co dalej. Osobiście nie widzi mi się naklejanie prostokątnego kawałka papieru z nadrukowaną na nim grafiką - myślałem raczej, aby w takim wypadku całą grafikę wyciąć nożem do cięcia papieru i nakleić te wycięte kształty :)

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, w której oryginalne naklejki można zmienić na inne ma tylko miejsce w amortyzatorach OEM, które montowane są jako wyposażenie roweru producenta. W tych modelach emblematy są naklejane na zewnętrzną warstwę lakieru, a nie jak w przypadku modeli fabrycznych pod ostatnią warstwą lakieru bezbarwnego.

Nie tylko. W sumie to we wszystkich widłach, z którymi miałem do czynienia, czy to kupionymi osobno czy obecnymi w rowerze, były po prostu naklejki na goleniach.

Tak samo w tanim uginaczu Santura, średnim Rokszoksie jak i w topowym Foksie. W roczniku 2010 tak samo jak w 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTIVIA kiedyś pisał mi osobiście, albo publicznie (albo przez telefon, nie pamiętam), że w Aionach / Auronach naklejki są pod lakierem, ale to już on musi potwierdzić. Wiem, że np. FOX stosuje naklejki bezpośrednio naklejane na lakier. W sumie spoko opcja, jak się zniszczą to zawsze można wymienić, albo dostosować pod widzimisie użytkownika. Chyba w temacie o nowym SIDzie ktoś poruszył ten wątek zgrabnie stwierdzając, że naklejki naklejane bezpośrednio na golenie = mniej różnorodnych opcji jednego modelu amortyzatora + możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika :)

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

 

Projekt mam w zasadzie już gotowy (w załączniku, w kolorze czarnym) - brakuje w zasadzie tylko napisu MAGNESIUM, ale chyba sobie odpuszczę - napis będzie całkowicie wycięty i będzie koloru lag amortyzatora. Jeszcze się zastanowię (w przypadku czarnych matowych lag i czarnej błyszczącej naklejki będzie to prawie niewidoczne). Reszta już jest w wersji finalnej. Aha, dojdzie jeszcze osobne logo SR Suntour na podkowę.

 

 

Opcje wydruku mam jak na razie dwie:

 

- wycięcie ploterem kształtów (obrazowo - wszystko co czarne będzie wycięte w folii), w jednym kolorze jako całość, lub w kilku kolorach (kilka kolorów = wyższe koszty) - opcja nadaje się raczej tylko na OEM, bo z nich można odkleić oryginalne wzory; na wydruk naklejana jest folia transportowa,

 

- wydrukowanie wzoru na foli (kolory dowolne) i wycinanie ręczne - można kleić na fabrycznych amorkach, wystarczy wydrukować minimalnie większe niż oryginał,

 

- (być może - nie wiem czy jest to możliwe) wydrukowanie wzoru na foli i wycięcie kszatłu ploterem po zewnętrznych liniach.

 

 

Drukarnia, z którą jestem w kontakcie wycina / drukuje na arkuszu o wielkości minimalnej 1 m2, na którym zmieści się kilka/kilkanaście wzorów. Jeszcze nie podjąłem decyzji w jakim kolorze to zrobię, ale raczej zostanę przy czarnym błyszczącym (dużo amortyzatorów jest tak robionych, tzn czarne matowe lagi + błyszczące czarne wzory).

Z pierwszego druku na pewno coś zostanie, więc jeżeli będzie ktoś zainteresowany, za koszty przesyłki mogę się podzielić moją pracą ;)

 

PS.

 

Jak już wspominałem, w planach jest stworzenie wzorów na Aurona.

post-198120-0-71571700-1479212618_thumb.png

post-198120-0-77031200-1479212658_thumb.png

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...