Skocz do zawartości

[namiot] Jak i jaki namiot bez bagażnika.


sebrion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, po kilku małych wyprawach w tym sezonie postanowiłem że w następnym sezonie wyruszą na coś kilku dniowego z namiotem, teraz pytanie do was czy podróżowanie z namiotem wiąże się z przymusem zamontowania do roweru bagażnika czy może jednak są jakieś inne sposoby przewozu namiotu na rowerze a jeżeli są to jaki namiot będzie najlepszy do takiego rodzaju podróżowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ponizej miałem 1-os Crivita lidlowskiego :]

Mam to cudo :) Przy lekkim przymrozku i dwóch osobach nie musi padać, żeby w środku pływało ;)

Po zdewastowaniu masztów można od biedy użyć tego namiotu jako płachty (wypraktykowane). Po doszyciu troków do worka można to od biedy zamocować wewnątrz trójkąta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dałem 60 złotych :)

Już kilka razy miałem się go pozbyć, ale co jakiś czas się przydaje.

Na pytanie jaki namiot - konkretnie trudno odpowiedzieć, bo nie wiem, jak bardzo autor pytania ceni komfort, ile chce wydać i ile toto ma ważyć. I jakie kolory lubi.

Tak naprawdę to już chyba bez znaczenia jak dowidziałem się o takim cudzie jak uprząż, z tego co wcześniej czytałem na forum to dobrym wyborem będzie fjord nansen który co prawda trochę kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FN niczego nie urywa. Byłem na obozie na którym takowe się wykorzystuje i zamki poległy po jednym sezonie, ale to 3 miesiące codziennego użytkowania. Z Marabutami wykorzystywanymi równolegle tego problemu nie ma. Ale i cena wyższa. 

 

W tej niskiej półce cenowej tj. 300-400 za namiot wydaje mi się że FN i Decathlon (w dodatku z bardzo dobrą polityką reklamacyjną) dają radę. Ja mam Hannaha ale to już coraz rzadziej dostępne. Niemniej jednak w segmencie tanim też spisuj się nieźle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, po kilku małych wyprawach w tym sezonie postanowiłem że w następnym sezonie wyruszą na coś kilku dniowego z namiotem, teraz pytanie do was czy podróżowanie z namiotem wiąże się z przymusem zamontowania do roweru bagażnika czy może jednak są jakieś inne sposoby przewozu namiotu na rowerze a jeżeli są to jaki namiot będzie najlepszy do takiego rodzaju podróżowania

 

Jak najmniejszy po spakowaniu.

 

Jest kilka namiotów na rynku, które wspaniale wpasowują się w podróżowanie bez sakw, np

 

http://bushcraftowy.pl/sklep/seria-ultralight/232-namiot-ultralight-dd-superlight-pyramid-tent.html

 

Jeśli jednak akceptujesz mniej luksusu to możesz pomieszkiwać w tarpie DD

 

62f9cdd3956559bd80bd54e9840a08b2.jpg

 

Czyli płachcie 3x3 m.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yMAtpWQdVbY

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...