Skocz do zawartości

[Spodenki] jazda bez wkładki (pampersa)


Tau271182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów pokonuje trasy bez tzw. pampersa. Osobiście od niedawna preferuję taki styl jazdy i jak na razie jest dobrze. Przejechany dystans to 50 km w miarę czasu i możliwości będę go zwiększał. Chętnie poznałbym opinie innych kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tez mocno zależy od siodła, roweru, opon. Ja tam na moich bujanych rowerach moge jezdzic i bez wkładki, nawet wole, ale jak mam trzasnac ponad 100km na sztywnym pociskaczu, z kołkami nabitymi 100PSI i więcej, to wole mieć cos pod tyłkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 17 lat jeżdżę bez pieluchy między jajami. To jest całkowicie mi zbędne, mało komfortowe a nawet szkodliwe gdyż odparza tyłek. Pokonuję rocznie 10 000 km i trasy ponad 150 km-owe. Mam wygodne siedzenia więc ten gadżet jest mi zbędny. Mam na myśli siodło Brooksa zarówno w rowerze codziennym, zimowym, trekingowym, fulu czy szosówce. :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całe życie jeżdżę bez wkładki i po dłuższej jeździe mam mokre spodnie od potu. Czy gdybym miał spodnie z wkładką to wchłaniałaby pot i nie przepuszczała jak pampers i spodnie byłyby suche? ;) Jeśli tak to jestem skłonny spróbować, bo widok po jeździe jest taki jakbym miał nietrzymanie moczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Jak w opisie tematu..chciałbym dowiedzieć się jak się ubierać?

Dotychczas jeżdzę w ubraniach typowo kolarskich - czyli spodenki kolarskie z pampersem..

A jak to wygląda bez pampersa? 

Czy stosujemy odzież kolarską , czy inną?

Proszę o odpowiedż...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie zostaję przy co najmniej podobnych materiałowo strojach.

Jak pisałem, na rowerach bujanych  jeżdzę bez pampka - moge polecić spodenki takich firm jak Asics (bardzo fajne) i.... dobrze znanego GORE tylko Gore RUN - wybieram  elastyczne getry przed kolano, oczywiście obcisle/przylegające tj. jak kolarskie ale bez pieluchy.

Edyta: cos jak te -> https://www.zalando.pl/gore-running-wear-essential-rajstopy-black-g3542e00b-q11.html?wmc=COM48_1881701

Ale chyba tyle to nie placilem ;-)

Polecam jednak głownie ASICS - myslalem ze to jakis taki krzak marnej jakosci, kupilem nowe z jakiejs wyrpzedazy, i najlepsze spodenki tego typu jakie mialem. "Fajność" polega na tym że zakładasz i nie czujesz ze masz na tyłku. Całkkowita swoboda ruchu. Materiał miękki i bardzo elastyczny ale zarazem solidny.

 

Asics cos jak te http://www.runshop.pl/meskie-getry-do-biegania-asics-sprinter,id7106.html ale mojego modelu tu nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by spytać tego Pana: http://kwiki.republika.pl/rowery.html On robi kilkuset a nawet 1000km trasy bez pampersa, do tego w jeansach ;)

 

Ja krótsze trasy do 100, 150 km robię bez pampersa i nie widzę potrzeby stosowania jakiejś specjalistycznej bielizny. Za stówkę to wolałbym kupić kupić jeszcze jedne gatki z pampersem z Deca na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz..

 

Ale nie o to mi chodziło...Może wyraziłem się nieprecyzyjnie...Jeżdzę turystycznie bez ,,napierania'' na ,,sztywniaku'' bez jakiejkolwiek amortyzacji , bo jest mi niepotrzebna z siodłem brooks-a B-17.

Pytanie dotyczy sposobu ubierania i rodzaju spodni..

Do rozważenia są 3 opcje:

 1. Spodnie turystyczne lub bojówki z majtasami bez wkładki / pampersa / 

2. Spodnie jak wyżej ale pod spodem spodenki kolarskie z pampersem - i to nie jest moim zdaniem korzystne - dwie warstwy materiału itp, itd...

3. Spodnie jak wyżej + majtasy z pampersem..

 

Dotychczas jeżdzę z spodenkami z pampersem, ale chciałbym spróbować czegoś bardziej uniwersalnego, bo jak wiadomo nie wszędzie ,,wejdzie się'' w tak obcisłej odzieży pomimo swoich zalet.. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie dotyczy sposobu ubierania i rodzaju spodni.. Do rozważenia są 3 opcje: 1. Spodnie turystyczne lub bojówki z majtasami bez wkładki / pampersa / 2. Spodnie jak wyżej ale pod spodem spodenki kolarskie z pampersem - i to nie jest moim zdaniem korzystne - dwie warstwy materiału itp, itd... 3. Spodnie jak wyżej + majtasy z pampersem.. Dotychczas jeżdzę z spodenkami z pampersem, ale chciałbym spróbować czegoś bardziej uniwersalnego, bo jak wiadomo nie wszędzie ,,wejdzie się'' w tak obcisłej odzieży pomimo swoich zalet..

 

Czyli, że jak, ktoś ma Ci napisać jak TY masz się ubierać na rower? Raczej sam musisz dopasować sobie swój ubiór, nikt za Ciebie tego nie zrobi.

 

Co masz na myśli pisząc, że nie wszędzie wejdziesz w odzieży rowerowej? Są gdzieś jakieś zakazy czy co? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają....

 

Chodzi o prostą rzecz...

Jeśli ,,ktoś'' ma , miał podobną sytuację , a teraz najważniejsze : TO MOŻE BĘDZIE SKŁONNY PODZIELIĆ SIĘ INFORMACJĄ ,  DOŚWIADCZENIEM...poda w krótki opis  za i przeciw takiemu lub innemu rozwiązaniu...przecież o to chodzi....

To , że mogę spróbować to sam wiem i bez tych wpisów powyżej...

Nie chodzi o to by się wymądrzać i pokazywać swoją ,,niby wyższość'' nad innymi , ale by  być konstruktywnym...

Sory, ale prościej sie już nie da..

 

Między innymi po to forum istnieje, żeby wymieniać się doświadczeniem i udzielać wskazówek mniej lub bardziej doświadczonym bikerom.

Jesli jest inaczej,  a zaczynam mieć takie spostrzeżenie , to należy zmienić jego formułę i nadać tytuł : ,, Jak dokopać innemu bikerowi?'' 

Wtedy wszyscy będą sobie mogli ,,dowalać '' wedle uznania i będą ,, zadowoleni''

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...