Skocz do zawartości

[licznik] Sigma Rox 7.0 kilka pytań


Eldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam kilka pytań dot licznika Sigma ROX 7

 

1. Czy do transmisji danych (wczytywanie tras i sciaganie) potrzebna jest stacja dokujaca?

 

2. Czy uchwyt z wysiegnikiem od wersji Rox 8,9 bedzie kompatybilny?

 

3. Czy klucz do Data Center z kompletu bedzie kompatybilny z wersja 4 i 5?

 

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widze ze nie widze odpowiedzi a licznik juz do mnie dotarl i co nieco sie dowiedzialem. Do komunikacji z komputerem nie potrzeba stacji dokujacej, przewod micro usb z zestawu ogarnia temat. Klucz do DataCenter aktywuje wersje 5 a podstawki od rox 8,9 nie pasuja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

1. Czy do transmisji danych (wczytywanie tras i sciaganie) potrzebna jest stacja dokujaca?

 

Ze strony producenta:

DATA CENTER Connection via USB

 

Może nie ma już stacji dokującej, ale kabelek USB to też nie szczyt technologii. W mojej ocenie brak komunikacji bezprzewodowej jest wstydliwy w 2016 r. No ale przynajmniej urządzenie jest względnie budżetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rzeczy ktore sa dla mnie co najmniej dziwne w tym liczniku ale jednak za te pieniądze zdecydowanie spełnia moje oczekiwania. Np. podczas jazdy (na postoju również) nie ma opcji wyświetlenia temperatury, dopiero po sciagnieciu trasy na kompa w Data Center widac pomiar, dla mnie bez sensu bo to nie jest dostępna funkcja tylko jakiś tam pomiar. Ogolnie to solidny licznik gps ma proste menu, stabilnie działający GPS i zdecydowanie więcej zalet niz wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyli już masz. Udało Ci się przetestować czas pracy na baterii? Jestem ciekaw jak ich zapewnienie "up to 13 hours" ma się do rzeczywistości.

 

Śmieszna sprawa z tą temperaturą. Spis funkcji sugeruje, że da się wyświetlać aktualną, minimalną i maksymalną temperaturę. Żeby było zabawniej: ja ostatecznie kupiłem sobie Garmina 520. Tam wskazanie temperatury mogę sobie ustawić, gdzie chcę. Wskazuje z dokładnością do 0,1 stopnia. Tylko co  z tego, skoro mierzy z dużym błędem - zaniża o 3-4 stopnie. Problem znany, Garmin nic z tym nie robi. Niby drobiazg, ale boli że tak droga zabawka nie potrafi zrobić tego, co licznik za 100 zł robi rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem raz rox-a po zakupie i 3ma do dzisiaj. W sumie przejechał z aktywnym gps w roli nawigacji ok 5h bo warunkow na wiecej km póki co nie ma. Mysle ze czas pracy na jednym ładowaniu będzie pozytywny czego nie mozna powiedzieć o odczycie temperatury ktorych nie ma, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardzo duza zaleta jest rejestrowanie trasy i eksport pliku gpx do endomondo. Znikna z kierownicy smartfon w moim przypadku. Podoba mi sie tez Data Center i sposob projektowania tras oraz kod do pełnej wersji w pakiecie z licznikiem (np z sigma sts 12.12 jest 50% znizki). Gabaryty rox 7.0 rowniez sa kolejnym pozytywem, np przy montazu na mostku 100mm wchodzi na styk i ładnie sie przy tym prezentuje. Jak juz wczesniej wspomniałem gps działa stabilnie w parze z funkcja nawigacji. Ta z koleji prowadzi dokładnie i ma w opcjach ciekawa funkcie (prowadz z powrotem). Auto pauza rowniez działa jak nalezy.

 

Ogólnie, jak na razie brakuje mi tylko temperatury. Poza tym same zalety :-) Jak tylko cos ciekawego zaobserwuje dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Jak by ktoś chciał zamontować sobie Sigmę Rox 7.0 na uchwycie z wysiegnikiem (typu garmin, mio) to śmiało mozna to zrobic bez żadnych przeróbek na uchwycie dedykowanym do Nawigacji Garmina.

 

Nizej na foto porownanie z oryginalna podstawka Sigmy oraz zamontowany gps na wysiegniku do Garmina by Sram.

 

74069fb4e86d1a7bgen.jpg

 

235c8a118387ac73gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, na foto instrukcja SRAM od uchwytu :-)

545d690c729ad5c7gen.jpg

Mi bardziej pasuje nad mostkiem wizualnie i praktycznie. Dał bym na uchwycie od Sigmy na mostek ale on jest stworzony do okrągłych mostków a ja mam kwadratowy i nie dało się stabilnie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest zupelnie w innej pozycji niz na uchwycie przymocowanym do mostka. Jest wyzej to raz a dwa jest praktycznie na rowni z mocowaniem kierownica/mostek wiec sporo wyżej niz przy org uchwycie.

 

7a8786c398e160c5gen.jpg

 

1466e3bf576487cagen.jpg

Próbowałem przed i na mostku, zdecydowanie lepiej siadło nad :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niechcący (sam nie wiem jak) udało mi się odpalić odczyt temperatury w czasie treningu. Z tego co zdążyłem zapamiętać należy przytrzymać dłużej przycisk + pojawi się taki widok

 

2fbcdc3510e0e604gen.jpg

 

Następnie wybrać temperatura

 

9db07f2e9c4bedb5gen.jpg

 

Pojawia się 3 wskazania, aktualna temperatura, minimalna i maksymalna

 

8292002c0ee26f39gen.jpg

 

Trochę to zakręcone ale przynajmniej jest odczyt online :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega ma pojęcie na temat sigmy 7.0. Mocno zastanawiam się nad kupieniem tego licznika, mam jednak kilka pytań, na które nie znalazłem nigdzie odpowiedzi:

 

1. na jakiej zasadzie ten licznik mierzy aktualna prędkość, czy tylko na podstawie GPS, czy może ma osobny czujnik na kole,

2. czy można dokupic do niego czujnik kadencji  i tętna,

3. czy można przesyłać dane treningu do endomondo.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, odpowiedzi generują kolejne pytania :)

 

1. skoro prędkość jest z GPS-a, to czy jest ona tak samo dokładna i dynamicznie zmienna jak z czujnika na kole,

2. czy pomiar wysokości jest generowany z dużym opóźnieniem i czy można go uznać za wiarygodny.

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...