Skocz do zawartości

[Napęd single speed w nowym rowerze] kross rebel strasznie strzela


Amadzio11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Trzy tygodnie temu kupiłem nowy rower dirt/street. Jest to rower kross rebel 2012.

Jeździłem na krótkie dystanse małe trasy z niewielkimi hopkami. :sweat:  Raz się na nim wywróciłem przy lądowaniu ale nic się rowerowi nie stało.

Potem był na myjni (bez dotykowej za 1pln tylko trochę opłukany).I od jakiegoś czasu skrzypi mi przy pedałowaniu. :icon_confused:  A i zaplemniam wspomnieć ze zdejmowałem tylne koło bo miałem oponę na odwrót. Myślałem że to wina napięcia łańcucha ale przesuwałem kolo zmieniając tym samym naprężenie i dalej to samo. Słyszałem ze to może być wina piasku w łańcuchu. Ale sie na tym kompletnie nie znam. Bardzo bym prosił szybką pomoc bo moje uszy nie dają już rady  :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Roweru nie myje się na myjce !  

 

Równie dobrze można powiedzieć "rowerem nie jeździ się w czasie deszczu !" ...

Jak używasz mózgu podczas mycia roweru myjkami ciśnieniowymi to nie widzę przeciwwskazań ... robię tak regularnie i nie zauważyłem wzmożonego zużycia. 

 

@@Amadzio11, jak nie określisz się dokładnie co gdzie skrzypi i jak strzela to uwierz mi nikt tu nie jest wróżem aby odgadywać.

Doprecyzuj albo wrzuć jakiś film.

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Równie dobrze można powiedzieć "rowerem nie jeździ się w czasie deszczu !" ... Jak używasz mózgu podczas mycia roweru myjkami ciśnieniowymi to nie widzę przeciwwskazań ... robię tak regularnie i nie zauważyłem wzmożonego zużycia. 

Były na forum tematy , gdzie ktoś pisał nawet o myciu tarcz z woskiem :P Autor nie sprecyzował jak to wyglądało , mógł lać wszędzie albo z głową , tak jak piszesz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś miłośnikiem wszystkiego specjalnego :) ...

Rower to nie prom kosmiczny żeby nie stosować w nim typowych rozwiązań :).

 

Jedyną "specjalistyczną" chemia jaka stosuje w rowerze to smarowidło na łańcuch ... resztę zastępuję wielokrotnie tańszymi specyfikami. Gwinty można smarować czymkolwiek od smaru do łożysk po wazelinę techniczną.

Istotne aby gwint odkręcić odpowiednią siłą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...