Skocz do zawartości

[Napęd] Zmiany w napędach Shimano w przeciągu kilku lat, a wymiana zużytego w starych rocznikach


Rafix

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czy jak wtedy kupiłem jedenastkę, to kupując dziś nowe klamki, te nie będą kompatybilne? B

A czy jak kupisz do swojego xt 9sp komponenty 9sp alivio czy acera to nie będą kompatybilne? Będą.

 

 


Żeby jeszcze teleport do miejsca testowania wymyślili :)

 

Przykro mi bardzo, to jak z czytaniem książek. Nie wszystkie są w wersji adiobuka i do bardzo niewielu napisano ściągi. 

Jak się nie dysponuje wiedzą ani doświadczeniem to COKOLWIEK trzeba zrobić by je nabyć. Nie trzeba kupować, albo można kupić i oddać. W jakiś sposób trzeba swoją osobę w doświadczanie zaangażować. 

 

Jeśli przeznaczasz na zakup tysiaka to testowanie wielkiego sensu nie ma bo bardzo wymagająco ani intensywnie takiego sprzętu nie będziesz używał albo wiesz się że do takiego typu eksploatacji się on nie nadaje. Ale jak płacisz średnie krajowe to (chyba) warto zainwestować czas i pieniądze, bo te i tak są niepomiernie mniejsze niż te wydane na złudzenia albo błędny wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy jak kupisz do swojego xt 9sp komponenty 9sp alivio czy acera to nie będą kompatybilne? Będą.
Ale będą grupę niżej. Tam miałem klamkę 7 letniego Chorusa 11 i dziś kupuję nowego Chorusa 11, podmieniam i działa. Zamiast stracić wręcz zyskałem, bo nowy Chorus w międzyczasie został udoskonalony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej znikną napędy 9sp tym lepiej. 10sp w systemie Dyna-Sys jest kilka razy bardziej precyzyjne niż 9sp. Głównie przez przejście z SIS na Dyna-Sys i lepsze stopniowanie kaset i korb. Lamenty nad śmiercią napędu 9sp uważam za zwykły buldupy (specjalnie przez u). Dla mnie Acera 9sp i XT 9sp to  jeden pies, działa ją oba tak samo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...