Skocz do zawartości

[ Rower] Univega ltd 29 który mam wybrać ?


kriso3334

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze roweru wzrost 181 cm ,zastanawiam się nad tym rowerkiem,  http://www.univega.com/de/modelle/2016/hardtail-29r/summit-ltd.html       cena 3699 zł kolor niebieski mat, a ten drugi to    http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/ltd/cube-ltd-pro-3x-blackline-2016/   cena za ten to 4100zł rocznie robię około 4000 tyś km jazda głównie teren .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się, i jest też 50  która jest pod mój wzrost ,ale nie mogę się zdecydować który wybrać ,głównie chodzi mi o to ,,który ma dobrą cenę w stosunku do tego jaka ma wagę, jakie podzespoły, no i amor.Sprzedawca namawia mnie ciągle na Cube Reaction gtc 29 2x iridium  ,zaproponował mi cenę 5300 zł,ale ten Cube waży ponad 12 kg w rozmiarze 19 ,Univega zaś jest ponad 1 kg cięższa, a cenowo jest tańsza ,ma prawie całe dore xt ,może ktoś jeszcze podpowie co wybrać 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś pewien, że chcesz konkretnie ten rower i nie masz możliwości jazdy testowej, to po prostu nie kupuj :) Inna sprawa, że zamawianie w stacjonarnym sklepie traci wtedy sens.

Osprzętowo Cube wypada lepiej niż dobrze. Za tą cenę kupisz np. Canyona gdzie z XT będzie tylko przerzutka tylna.

 

Univega wygląda jakby była pospawana z kątowników - nie wydałbym swoich pieniędzy na rower z ramą, której konstrukcja wygląda jak typowy budget-bike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dzwoniłem do sklepu i wybrałem ten   http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/reaction/cube-reaction-hpa-pro-2x-grey-n-flashgreen-2016/   jutro jadę zamówić, ale też ryzykuje bo nie mam możliwośći sie przejechac ,cena 6700 zł  widze że rower jest lekki dobrze wyposażony, ciekawe czy mi się opłaca  dopłacić do niego te 1500zł  bo za ten   http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/ltd/cube-ltd-sl-2x-blackline-2016/   5200 zł tylko że, jak się nie ma jak porównać to się tego nie wie czy jest duża różnica w jezdzie ,sklep wiadomo chce sprzedać,a może ktoś testował te rowery i się wypowie na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ,to pierwszy raz trudno mi wybrać rower ,fajnie ze mnie na coś naprowadzacie ,szkoda że w tym modelu nie ma hamulców deore xt ,ale zawsze coś brakuje ,tak to już jest, że producenci na czymś musza zaoszczędzić,zawsze kupowałem rower po przejechaniu się nim ,a tu loteria ,jestem tylko ciekaw czy warto dopłacić do Cube Reaction  bez hamulców deore xt ,gdzie,

Cube LTD SL 29 2016 czarny ma hamulce deore xt , jak pisze pierwszy raz mam dylemat  który kupić.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Reactoin (wizualnie super - technicznie super) i po zakupie zdemontuj Magury - czytaj: sprzedaj jako nowe. I załóż po dopłacie XT. Będziesz miał niemal ideał. Satysfakcja na lata. Jeżeli myślisz o LTD to model 2017. Ich ramy mają te same rozwiązania prowadzenia linek co Reaction - popatrz uważnie to zobaczysz różnicę. Inna jest przednia przerzutka - co istotnie poprawia jej działanie względem modelu 2016. Podsumowując: Reaction 2016 + hamulce XT lub LTD 2017 i Reaction 2017 - najlepiej oba na Fox-sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześpij się z tą decyzją. Twój rozmiar to 19 cali. Idzie zima , więc masz trochę czasu. Nie śpiesz się z zakupem. Do  świąt zwykle ceny są trochę niższe - także modele na 2017. Od styczna ceny są już sztywne i często katalogowe. Nie bój się zakupu internetowego. Ja tak kupiłem naprzeciwnym krańcu Polski w miejscu nie znanym mi wcześniej. Było taniej i super. Właściwa jakość usługi i roweru. Zawsze rower internetowo kupiony można zwrócić. W stacjonarnym sklepie już nie. Co do jakości Cube-ów będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony. Dopracowane w każdym calu.   Pozdrawiam.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W jakim znaczeniu, czy dojrzałem ,mam porównanie posiadam w innym rowerze deore xt m-785 i przyznam że dla mnie są lepsze na mokrym lepsza reakcja ,klamki są twardsze od Magury ,może też moje przyzwyczajenie do deore xt ,lubię czasami ostro poszaleć, i mam obawy do klamek Magury, czy się nie złamią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...