Skocz do zawartości

[Zlot] IX zlot forumrowerowe.org


kyloziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem

Sporo czasu minęło od ostatniego zlotu, więc trzeba zacząć myśleć nad nowym :)

I rodzi się standardowe pytanie gdzie? Nowe miejsce czy powrót do przeszłości? Jeżeli nowe miejsce to wg mnie Piwniczna, a jeżeli powrót to Głuchołazy. I tak pewnie ankieta zadecyduje, ale zawsze będzie jakaś moja propozycja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że jeśli główną atrakcją mają być Rychlebskie Ścieżki, to należy założyć bazę tuż przy nich. Świetnie wspominam ten wypad z dojazdem rowerem z Głuchołaz w 2011 r., ale teraz człowiek starszy i nie tak skory jeździć długie kilometry rowerem MTB po asfalcie ;)

 

W Sądeckim natomiast są rewelacyjne naturalne trasy, więc mój głos jest cały czas za Piwniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - nie zawsze; secundo - od tego jest forum, że każdy może się wypowiedzieć na każdy temat; tertio - ciężko mi zaplanować wyjazd z takim wyprzedzeniem ze względu na odpowiedzialną pracę; quarto - ja zawsze zaliczam Pradziada w jeden dzień jak jestem na Rychlebach, więc wszystko zależy od formy, nie mierz więc wszystkich swoją miarą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też te tereny znam raczej słabo. Coś zahaczyłem z jednej strony, będąc w Szczawnicy, coś z drugiej - będąc w Krynicy Zdrój. Bardzo podobał mi się czerwony Cyrla (świetne schronisko) - Runek i dalej zjazd do Krynicy. Na pewno jest tam więcej szlaków godnych uwagi. Przydałby się lokales, który jeśli nie poprowadzi to chociaż podpowie.

 

Podobnie z bazą noclegową. Piwniczna to raczej mikra wioska. Obok są jeszcze Rytro (z PKP) i Wierchomla (bez PKP). Mogę szukać w ciemno, ale fajnie byłoby, gdyby ktoś obeznany podpowiedział. Najchętniej jeżdżę w miejsca, których nie znam, dlatego jestem za Piwniczną. Wiem, że tereny mają potencjał, ale jeszcze go nie zbadałem. Pojadę tam na pewno w 2017 albo na zlot albo poza zlotem :)

 

Duża baza noclegowa jest w Krynicy, ale z Krynicy jest ciekawie głównie w kierunku zachodnim a na wschód już mniej. Z Piwnicznej w obie strony jest ciekawie.

 

Jeśli będzie jakieś wsparcie, to nie wykluczam przyjęcia "zaszczytu" bycia orgiem. Ale na razie za wcześnie na to. Poczekajmy, aż więcej osób się wypowie. Niech wybrzmią inne pomysły co do lokalizacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powysyłałem zapytania o noclegi w okolicach Piwnicznej i Szczawnicy. Tak żeby zorientować się w cenach w tej okolicy. Tak na szybko przeglądając dużo nie znalazłem. Ale może jak będę miał wolne to zrobię to dokładniej. Oczywiście wszystkie ważne dla nas aspekty zostały uwzględnione w zapytaniu(tj. miejsce na przechowanie rowerów, miejsce na ognisko i możliwość domówienia śniadań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

 

Szczawnica to już trochę inny rejon, ale też dobry i z ogromną bazą turystyczną. Rzuć proszę tutaj lub na PW, co znalazłeś ciekawego w Piwnicznej. Może w wolnej chwili rozwinę trochę Twoje poszukiwania.

 

Tak mi się przypomniało, że rok temu była rozważana opcja gdzieś w okolicach Karpacza. Borowice lub inna wieś. Padały nawet konkretne ośrodki. To też może być dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko prośbę o trochę lepsze warunki lokalowe, myślę, że koszt o 10 zł większy za nocleg nie będzie problemem raz do roku. Ostatnio było trochę słabo z łazienkami, a wiadomo jak trochę ludzi zjedzie z trasy to się robi nieciekawie:)). Fajnie jakby była łazienka z pokojem i możliwość śniadania, jak się jedzie na zlot 400 i więcej km. to takie "coś" jest ważne. Ostatnio koszt był- nie pamiętam- 30 czy 40 zł za nocleg, może ta 10 więcej nie robi różnicy, a może się trafi lepsza miejscówa. Sorry za długie "wypociny", ale można je uwzględnić przy poszukiwaniach, tym bardziej że jeszcze sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeor, rozumiem że orgować już nie zamierzasz. A uczestniczyć?

 

DudiRadom, czyżbyś pińcet plus dostał i o luksusy wołasz? :P Oczywiście żart. Twój pomysł jest dobry. Nie ma co przesadnie kutwić. Jeśli nie ma problemu ze składką na ognisko i wykupieniem śniadań, to pewnie dodatkowe 10zł/noc nikogo od zlotu nie odstraszy.

 

kyloziom, dzięki za podesłane informacje. Niedziela zapowiada się brzydka, więc może troszkę poszperam w temacie.

 

Póki co trochę małe zainteresowanie tematem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak będzie mi termin pasował to się pojawię.

Co do ośrodków to czasami ciężko stwierdzić jak jest, bo zapewnienia właścicieli są zawsze, że ok.

Ja mam odwrotnie jak Dudi. Im gorzej tym lepiej, choć 500+ odbieram :) Dla mnie najlepszy namiot jest, wtedy się lepiej czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwniczna to piękna okolica. Jeśli termin jakoś by mi spasował to kto wie, może się udać ale niestety w sezonie letnim jestem uwiązany w domu. 

 

Co mogę poradzić w kwestii noclegu - hotel Wierchomla. Rzut beretem od Piwnicznej, i o ile sam hotel jest dość drogim miejscem to posiada tzw. Ratrakownię - miejsce noclegowe dla grup zorganizowanych. Nie wiem czy nadal działa ale swego czasu hotel miał specjalną ofertę dla rowerzystów korzystających z trasy zjazdowej nieopodal: nocleg we wspomnianej Ratrakowni i śniadanie w hotelu, naprawdę świetne (ja korzystałem ze szwedzkiego stołu będąc gościem hotelowym). 

 

Z tego co pamiętam to nocleg w tym budynku wychodził jakieś 30 zł od osoby, myślę że przy większej grupie można by ponegocjować żeby dopłacić kilka-kilkanaście złotych za śniadanie i jest to naprawdę niezła oferta.

W hotelu już chwilę nie widziałem tej specjalnej oferty dla rowerzystów ale niewykluczone że dla zorganizowanej grupy mogliby ją przywrócić. 

 

Ile osób pojawiało się zwykle na zlotach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może foto pomieszczeń jakieś niech przeslą z tej ratrakowni. Już sama nazwa budzi we mnie mieszane uczucia ;-)

Zgadzam się z Dudim. Warto dopłacić do interesu i mieszkać w miarę normalnych warunkach. Dopłacić nie zawsze znaczy lepiej i z tym też się liczę.

Byłem na paru zlotach i do momentu ostatniego ,lokum zawsze było oki.

Żeby nie było, za ostatnie nie mam do nikogo pretensji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga ogłaszam.

 

Kolega kyloziom zadał sobie trud poszperania za noclegami w Piwnicznej, porozsyłał zapytania, troszkę poknuliśmy przez PW. Efekt jest taki, że uznaliśmy ten ośrodek: http://www.stefanka.com.pl/?page=o_nas

za godny przyjęcia IX Zlotu :)

Konkrety są takie, że za 55zł od osoby za noc byłby nocleg ze śniadaniem i ogniskiem. Pokoje jak wynika z opisu mają max 4 osobowe. Łazienek nie powinno zabraknąć. Generalnie cena i standard nieco wyższy niż ostatnio ;) choć bez luksuów. Potwierdzają, że mają zamykane pomieszczenie na rowery. Ośrodek jest rzut beretem od stacji Łomnica PKP.

 

Terminy, w które są gotowi nas przyjąć to 23-25 czerwca lub 30.06-2.07. Mi osobiście bardziej pasowałby ten pierwszy...

 

Jak wam się podoba? Są jakieś kontrpropozycje czasu i miejsca akcji oraz inni kandydaci na orgów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...